Tulejki wahacza

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
ZyŁy
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 18 paź śr, 2006 9:45 pm
Numer Gadu-gadu: 2140681
Lokalizacja: Legnica

Post autor: ZyŁy »

Wymiana silentbloków i gum stabilizatora zajela mi 5 godzin (4 i 1). Mimo, ze wczesniej przeczytałem duzo postów o stukach i problemach przedniego zawieszeni to dopiero po praktyce czlowiek rozumie to co czyta. Tak wiec podejscie bylo spontaniczne i o teorii wogule nie pamietalem. Do gum ciezko sie dostac, najlepiej byloby odkrecic cale to wzmocnienie silnika (ten wielki kawal zelastwa do ktorego m.in sa przykrecone wahacze). Mi udalo sie bez odkrecania, uchwyty gum po odkreceniu maja zbyt malo miejsca zeby gumy wyszly swobodnie (tak bylo u mnie, nie silowalem si eznimi bo cieko byloby trafic spowrotem srubami w otwory) wiec wybilem je drewnianym kolkiem i wlozylem nowe w ten sam sposob.

Silentbloki 9 zł/szt. Zaoszczedzone 30 zł na mechaniku. Satysfakcja - BEZCENNA

Na forum sa juz cenne wskazowki jak sie do nich zabrac, ja dodam od siebie, ze do wyjecia starych tulejek uzylem brzeszczotu 8)7 , a do wlozenia nowych wiadomo - imadla :D

A tak swoja droga to chcialbym zobaczyc ile czasu zajeloby to mechanikowi bo te 30 zł to chyba za jedna strone :|
b182
Uzalezniony
Posty: 689
Rejestracja: 09 cze czw, 2005 10:40 pm
Posiadany PUG: NJE MAM JUSZ PEŻOTA
Numer Gadu-gadu: 6262732
Lokalizacja: Gorlice i okolice :)
Kontakt:

Post autor: b182 »

Ja tez swego czasu sie mordowałem z tymi gumami od stabilizatora. Ale ja poluzowałe sruby mocujace sanki i wtedy załozyłem je bez problemu. PS ja wachacze kupiłem za 200zł szt. i to do GTI nówki. Niewiem jaka firma niepamietam chyba polcar.
Pug sprzedany
Awatar użytkownika
rado83
Junior
Posty: 191
Rejestracja: 05 lis pt, 2004 5:09 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: rado83 »

jak wiesz johny jestem w fazie testowania tulejek z tworzyw sztucznych
te ktore kupilem od "fachowca" z forum moze i sa do wyscigow ale zawieszenie na nich wogole nie pracuje :/ Ale w glowie mi sie juz klebia pomysly tulejki stalowo-Tworzywowe;) jak cos to patent bedzie :)
Opony nowe oraz urzywane
Wulkanizacja 24 H
niedlugo inf na http://www.variantgum.com

kompleksowe wyposazenie warsztatow oraz wulkanizacij
ODPOWIEDZ