Zbieżność...

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
misiek22
Junior
Posty: 168
Rejestracja: 23 sty pt, 2004 11:06 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Zbieżność...

Post autor: misiek22 »

...hej czy po zregenerowaniu sworznia wahacza, oraz wymiany tulejek w drugim należy zrobić zbieżność :?:
Peugeot 205
1.9GTI
BubuPN

Post autor: BubuPN »

hmmmm... słyszałem, że w 205 się nie robi zbieżności, ale nie wiem na ile ta informacja jest prawdziwa
Awatar użytkownika
simonszop
Junior
Posty: 208
Rejestracja: 01 lut ndz, 2004 2:42 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: simonszop »

jak to sie nie da :?: :!:
jasne ze sie da - trzeba tylko pojechac na warsztat, zlecic, zaplacic i gotowe :D
putbill

Post autor: putbill »

na 100% nie musisz ustawiać zbieżności, ja sam wymieniałem całe wachacze i nie musiałem, jak ruszysz drążki kierownicze i końcówki to wtedy trzeba
Awatar użytkownika
Piweł
Junior
Posty: 424
Rejestracja: 03 lip czw, 2003 4:21 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Piweł »

...
Ostatnio zmieniony 27 gru śr, 2006 4:14 am przez Piweł, łącznie zmieniany 1 raz.
Ex 205 GTi...
Awatar użytkownika
misiek22
Junior
Posty: 168
Rejestracja: 23 sty pt, 2004 11:06 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misiek22 »

Dzięki Piweł za odpowiedź :)
pozdro
Michał
Peugeot 205
1.9GTI
ZyŁy
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 18 paź śr, 2006 9:45 pm
Numer Gadu-gadu: 2140681
Lokalizacja: Legnica

Post autor: ZyŁy »

Na wstepie sie pochwale, ze dokonalem swojej pierwszej "naprawy" puga. Wymienilem koncowki drazkow kierowniczych, na jednej byl luz ale wymienilem obydwie.
A teraz to opowiem o swojej "inteligencji i chytrosci", zrobilem to zeby zaoszczedzic cale 30 zl, ale wychodzi na to, ze teraz musze zrobic zbieznosc czyli gowno zaoszczedzilem. 15 zl za wymiane jednej koncowki chcial mechanik ale przy wiekszej robocie (gumy stabilizatorow, linka recznego, tylne hamulce, krzyzak) czyli pewnie po takiej wymiane ustwilby mi zbieznosc.
Dokladnie pomierzylem i jestem pewien, ze roznica jest nie wieksza jak 1 mm od stanu jaki byl. Musze robic zbieznosc czy nie ? Czy mozna ja zrobic samemu ? W podreczniku jest cos o metodzie mechanicznego pomiaru na przyklad drazkiem rozsuwanym, zbieznosc kol powinna wynosic 3,5 mm. Co to znaczy ?
Awatar użytkownika
TO-MI
Maniak
Posty: 1273
Rejestracja: 02 lip ndz, 2006 3:14 pm
Posiadany PUG: XU9J4
Numer Gadu-gadu: 604584106
Lokalizacja: Krosno/okol

Post autor: TO-MI »

ja ci to zobrazuje jak patrzysz od przodu wozu na koła to mają wyglądać tak / \ to oczywiście w dużej przesadzie :wink: :W
Doba ma 24 godziny,zgrzewka 24 piwa...przypadek..? :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2207
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

ZyŁy pisze:W podreczniku jest cos o metodzie mechanicznego pomiaru na przyklad drazkiem rozsuwanym, zbieznosc kol powinna wynosic 3,5 mm. Co to znaczy ?
Przykladasz do kol 2 kijki i mierzysz odleglosc miedzy nimi przy samej oponie, nastepnie kawalek dalej. Tam odleglosc powinna byc mniejsza o 3,5mm -nie wiem niestety jak bardzo 'dalej' :wink:
Awatar użytkownika
Adams
Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: 03 mar czw, 2005 5:14 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Czaniec
Kontakt:

Post autor: Adams »

Oznacza to zbieżność 3,5mm, Mierząc w połowie wysokości opony w tylnej części ma być 3,5 szerszy rozstaw niż z przodu również w połowie wysokości. Przednionapędowe zawsze mają być zbieżne. Po wymianie tylko wahacza nie musisz robić zbieżności o ile na starym było wsz OK. Wymiary nowego wahacza powinny być identyczne jak starego, więc skrajne pkt pomiarowe nie zmieniły się. Geometrii np pochylenie w 205 się nie ustawia.
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Nigdy nie mierzy sie od opony
Wahacz to odlew, a co za tym idzie kazdy jest nieco inny.
Nie kazdy przednionapedowiec musi byc zbiezny -tez kiedys na tym wpadlem :wink:
Awatar użytkownika
Adams
Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: 03 mar czw, 2005 5:14 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Czaniec
Kontakt:

Post autor: Adams »

Mierzy się na łączeniu opony i felgi. Jaki przednionapędowiec nie jest zbiezny? - nie atakuje, wrecz przeciwnie pytam z ciekawosci?
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

z tego co pamietam to np ktoras generacja golfa, ale glowy nie dam
Awatar użytkownika
TO-MI
Maniak
Posty: 1273
Rejestracja: 02 lip ndz, 2006 3:14 pm
Posiadany PUG: XU9J4
Numer Gadu-gadu: 604584106
Lokalizacja: Krosno/okol

Post autor: TO-MI »

też to kiedyś przerabiałem gdzieś i z tego co pamiętam to przednionapędowiec powinien być rozbieżny bo jak silnik ciągnie do przodu to koła wtedy ściąga do wewnątrz ale nie upieram sie przy tym za to wiem jedno jak koła są minimalnie rozbieżne to auto lepiej wchodzi w zakręty ale pogarsza sie stabilność na prostej ale tak czy siak czekam na komentarze :D może macie jakieś inne potwierdzone info :W
Doba ma 24 godziny,zgrzewka 24 piwa...przypadek..? :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2207
ZyŁy
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 18 paź śr, 2006 9:45 pm
Numer Gadu-gadu: 2140681
Lokalizacja: Legnica

Post autor: ZyŁy »

/ \ Tylko gdzie tu jest przod auta ? :lol: Poszukalem w necie i juz wiem w ktora strone sa zbiezne, a w ktora rozbiezne i skoro mowicie ze maja byc zbiezne to musze sie przyznac, ze przed wymiana sie nie przygladalem. Dopiero po wymianie zauwazylem, ze maja sie ku sobie i troche mnie to zaniepokoilo, poniewaz staralem sie zeby nie bylo roznicy. Z drugiej strony skoro da sie to zauwazyc golym okiem czy to nie jest zbyt duza zbieznosc. Postaram sie to zmierzyc.


Obrazek
ODPOWIEDZ