Bialy dym

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
Marshal
Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: 17 cze wt, 2003 2:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Bialy dym

Post autor: Marshal »

CO moze byc przyczyna bialego dymu przy odpalaniu samochodu po dluzszym postoju i z jakimi kosztami wiaze sie ewentualna naprawa?
205 XS 1.4 grafit metalik
Awatar użytkownika
TOMBIKE
Uzalezniony
Posty: 644
Rejestracja: 12 wrz pt, 2003 6:10 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: TOMBIKE »

Mój dym jest czarny i śmierdzi, więc sie nie przejmuj, uzywasz dobrego proszku :wink:
Awatar użytkownika
samer
Uzalezniony
Posty: 741
Rejestracja: 07 cze sob, 2003 5:00 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: samer »

Uszczelniacze zaworow , olej po dluzszym czasie przez zawory scieka na tloki. Dlatego po dluzszym postoju jest siwy dym a w trakcie jazdy nie.
Awatar użytkownika
Marshal
Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: 17 cze wt, 2003 2:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Marshal »

A duzo jest roboty przy wymianie uszczelniaczy (nie to zebym sam chcial to robic :wink: ) i jakie moga to byc mniej wiecej koszta?
205 XS 1.4 grafit metalik
Awatar użytkownika
samer
Uzalezniony
Posty: 741
Rejestracja: 07 cze sob, 2003 5:00 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: samer »

Zeby dobrze to zrobic to trzeba sciagnac glowice , 200-300zl robocizna , 100zl nowa usztelka pod glowice i uszczelniacze (nie pamietam ile kosztuja :oops: )

Mozna tez wymienic bez sciagania glowicy po przez otwory ktore sa przeznaczone na swiece. Taniej napewno !

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marshal
Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: 17 cze wt, 2003 2:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Marshal »

Dzieki Samer za info.A tak przy okazji, czy te uszczelniacze maja wplyw na poziom halasu emitowanego przez silnik na biegu jalowym, bo cos mi sie wydaje, ze chyba glosniej pracuje niz na poczatku jak go kupilem.
205 XS 1.4 grafit metalik
Awatar użytkownika
Kaktus
Maniak
Posty: 1567
Rejestracja: 12 cze czw, 2003 10:26 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Kaktus »

Jezeli glosniej ci teraz pracuje, to obawiam sie ze moze nie skonczyc sie na uszczelniaczach :( Sprawdz czy dum przypadkiem ciagle ci nie leci w wydechu - i czy jest on BIALY czy SIWY (wpadajacy nawet w niebieski) - jezeli jest to BIALY jak chmury dym, to moga to byc PANEWKI!!! jak panewki szlak trafi, to bedzie lecial bialy dym z wydechu, i bedzie slyszalny stukot w silniki - zwlaszcza jak sie hamuje silnikiem.

Jezeli dym jest siwy, to raczej uszczelniacze. Silnik takze moze nieco glosniej chodzic!! Ale tylko wtedy jezeli masz juz wyrobione prowadnice zaworow. Czesto jest tak ze prowadnice szlak trafia mniej wiecej w tym samym czasie co uszczelniacze (ale nie koniecznie!) Jak masz ostro wyruchane uszczelniacze i prowadnice, to dymek siwy z wydechy tez bedzie lecial prawie caly czas.

Ja kiedys jak Puga odpalilem po 1,5 tygodniowym postoju, to cala ulice dlugosci 200 metrow zadymilem! Ale to juz wiedzialem ze uszczelniacze sa do roboty. Poniej na KJS'ie na 90kilometrow autko spalilo mi 1,5 litra oleju!!! Dymilem niesamowicie.

Po sezonie zrobilem glowice:
Robocizna 200zl
Prowadnice zaworowe: 180zl
Sruby do glowicy: 80zl
Uszczelniacze zaworow: 30zl
Szlif zaworow - 40zl
Uszczelka pod glowice - 170zl

Glowica po tym zabiegu super pracuje :) Ale miesiac temu bylem wscieeekly na siebie!!! Bo do glowy przyszlo mi olsnienie, i zachcialem jezdzic w Wyscigach Gorskich, a nie w Rajdach (bynajmniej tymczasowo!) bo wyscigi sa duzo tansze!! A ze autko ma utracona juz homologacje, to starty w grupi N sa nie mozliwe, tak wiec pozostaje mi grupa H a w H grupie dozwolonych jest wiele wiecej modyfikacji niz w Nce.. tak wiec gdybym zdecydowal sie wczesniej, to bym sobie glowice odpowiednio przygotowal :-) A tak to teraz po sezonie, ponownie rozbieramy silniczek.
http://www.k-sport.eu - Budowa Samochodow Wyczynowych, Hamownia, Chip-Tuning.

DEAKTYWUJEMY PROGRAMOWO FILTRY FAP i DPF!!!

"Wygrywa nie ten, kto ostatni zaczyna hamowac, tylko ten kto pierwszy zaczyna przyspieszac" Tomasz Sikora
ODPOWIEDZ