kolejne pytanie -> identyfikacja silnika

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
szmergiel
Junior
Posty: 345
Rejestracja: 03 sty pn, 2005 12:55 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: piotrków trybunalski

kolejne pytanie -> identyfikacja silnika

Post autor: szmergiel »

jak moge tego dokonać zakładając ze: numer VIN powie mi o pierwotnym silniku, nie tym co jest teraz: czarna tabliczka znamionowa jest przynitowana <od pierwotnego> silnika; gaznik również może być od innego. Ogólnie chodzi mi o rozróznienie silnika TU9 od TU1. <dodam ze nie chce go rozbierać w celu dokonania pomiarów>. przecież oni w fabryce musza miec jakieś metody, chocby po to by sprawdzić czy przymocowali własciwa tabliczke do właściwego silnika. problem poruszyłem juz w poście gaznik ->pytanie. pomocy!! może ktos kupując jakieś cześci eksploatacyjne do tych silników spotkał sie z czyms takim: to pasuje tylko do TU1 a nie do TU9 i odwrotnie?? sprawdzanie osiagów w przypadku juz troche wyekspoloatowanego auta i w dodatku zagazowanego mija sie z celem. równie 1.0 może być lepsze od 1.1. moze jeszcze gdzieś są jakieś oznaczenia na silniku, takie słabo dostepne ale trwałe <w przeciwienstwie do tabliczki>. sorki ze ciągle pytam na grupie, ale troche zaciekawiło mnie to zagadnienie. pozdrawiam!!
ODPOWIEDZ