LAMBDA .... p.s. w FAQ nie ma nic

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

LAMBDA .... p.s. w FAQ nie ma nic

Post autor: Pieraś »

po podlacz. do kompa gosc stwierdzil ze
1. lambda siadla lub
2. cos co moze powodowac ze lambda nie daje rady

biore pod uwage punkt 1.

gosc mowil ze mozna niby od OPLA przerobic lambde i do puga bedzie ok.
a czy od innego auta np. FORD FIESTA 1.1 by pasila ? jakie sa parametry lambdy w pugu gdzie to moge znalezc by moc porownac z lambdami innych aut - z fiesty mialbym chyba nawet za free
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
invictus

Post autor: invictus »

lambda nie jest jakos niesamowicie droga a pasowac bedzie jak kable sie zgadzaja i sposob montazu. Sama lambda daje sygnal o stosunku CO w spalinach(kazda) ten stosunek to wlasnie lambda. Jezeli nie zaczal glosniej chodzic (czyli przepchnal sie kat albo pekl wydech) to pewnie to 1 :wink: A co sie dzieje?? wiecej pali?? Dymi na czarno??
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

wlasnie ze nic sie nie dzieje :) kontrolka sie swieci i gasnie i tak na zmiane po dluzszym czasie. teraz jak bylem podpiac go do kompa to po kontroli gosc mi komputer zresetowal. po chwili znow sie kontrolka zapalila i caly czas sie swieci. nie czuje roznicy w mocy ani nic. jesli chodzi o kopcenie to nie wsytepuje. wydech caly bo bym slyszal. jesli chodzi o kata to nie wiem gdzie on nawet jest :P wiem ze jakos pod nogami jest cos jakby tlumik ale o 1/3 mniejsze - to jest KAT ?
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
invictus

Post autor: invictus »

no pewnie to to :wink: a jak spalanie?? bo jak takie samo (z zepsuta lambda pali wiecej, a poza tym na traszie spala praktycznie tyle co w miescie) jak wczesniej to lambda powinna byc ok tylko pewnie jakis czujnik(lambda ma bodajrze 4 kable mozna je sprawdzic) wysyla zle sygnaly do kompa ale na tym to ja sie nie znam ale skoro moc ta sama, nic w silniku nie tlucze (za uboga mieszanka) i wiecej nie pali to ja bym sobie darowal wymiane lambdy ale moze np blaszka sie wypowie bo ja do grona ekspertow sie nie zaliczam :wink:
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

no wg mnie spalanie ma tak jak mialo. silnik igla. dzis wygralem ze 100 konna corolla :P ale krotki odcinek to dlatego. no i troche korki :P no gosc mowil ze moze byc ze np. czujnik temp. silnika zle szczytuje temp. i stad kontrolka. mowil ze sprawdzenie lambdy 15zl kosztuje
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
invictus

Post autor: invictus »

jakby padl czujnik tmp silnika to PRAWDOPODOBNIE bylyby problemy z odpalaniem, nierowno by na poczatku chodzil lub mial za wysokie obroty
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

elegancko chodzi. tylko jak jest zimny to po odpaleniu chodzi jak diesel (dzwiek) :P wiadomo pozniej juz normalnie. ale to chyba norma we francuzach :D
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: cyborg »

Pieras, ja swego czasu tez bylem bliski wymiany sondy, najlepiej bedzie jak zczytasz sobie kody z kompa za pomoca migajacej lampki-moze to ci cos podpowie. W razie problemow z odczytem pytaj-robilem to u siebie kilka razy
invictus

Post autor: invictus »

To pewnie czujnik bo chodzenie jak diesel to wcale nie norma! to tez moga byc zawory ale ten dieslowaty dzwiek na zimnym silniku i trudnosci z odpalaniem to objaw walnietego czujnika temp silnika (gangsta rhyme 8) :lol: )
Awatar użytkownika
Przecinak
Junior
Posty: 336
Rejestracja: 19 sty śr, 2005 5:06 pm

Post autor: Przecinak »

Co do sondy to najpierw sprawdz zlaczki (dwie kostki) bo lubia zasniedziec i wtedy zapala sie lampka. Sonda pasuje kazda 4 przewodowa tylko ze starej trzeba wtyczki przelutowac (strasznie go...na robota bo przewody napewno nie sa miedziane).

Kody z kompa warto szczytac zeby wiedziec co jest nie tak, jesli wyjdzie cos ze skladem meszanki lub prosto z mostu ze sonda to wtedy trzeba zaczac dzialac.

Ja swoja wymienilem ale niepotrzebnie wiec jakby co to mam na sprzedaz za powiedzmy 40zl (brak wtyczek)
Peugeot 205 GRIFFE :) Sliczny zielony i z sercem lwa :)
Project GRIFFE ??????? - ??.??.0?
Galeryjka http://gti.peugeot205.pl/gallery/przecinak
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

ok. jak cos bede mial na uwadze. jeszcze musze zadzwonic do tego goscia by mi ja sprawdzil. jak bedzie lambda to wezme jak co innego to powiem by szukal.
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
ZyŁy
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 18 paź śr, 2006 9:45 pm
Numer Gadu-gadu: 2140681
Lokalizacja: Legnica

Post autor: ZyŁy »

I co dalej ? :twisted: Też mam z tym problem, czy ktoś mi może powiedzieć gdzie ona dokładnie jest ?
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

kupujesz sondę z allegro np. NtK i ucinasz wtyczki ze starej i wstawiasz do nowej ok 5 mninut roboty ja tak zrobiłem i jestem zadowolony :)
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
jastom
Junior
Posty: 171
Rejestracja: 31 lip pn, 2006 10:13 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: łódź

Post autor: jastom »

to jakie są objawy padniętej sondy i czy wszystkie wersje maja kontrolkę od niej?

A co może zaszkodzić sondzie ?


Tak mi się wydaje, że zaczął mi więcej palić, a raczej tyle w trasie, co w miachu i trochę zainteresował mnie temat
126p, fav, 126p... 205 ...postęp?
Awatar użytkownika
chainsaw
Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: 16 cze pt, 2006 11:31 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Post autor: chainsaw »

Gdzie jest czujnik temp. silnika,ewentualnie jak go sprawdzic
ODPOWIEDZ