Wymiana krzyżaka przekładni kierowniczej

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
alexil
Junior
Posty: 103
Rejestracja: 14 lis pn, 2005 9:50 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Stalowa Wola

Wymiana krzyżaka przekładni kierowniczej

Post autor: alexil »

Dziś zdecydowałem się na wymianę krzyżaka gdyż jest na nim dość spory luz i średnio wygodnie się z tym jeździ. Pytałem w sklepie o taką część i pan pokazał mi tylko sam krzyżak-byłem pewien, że sprzedają cały komplet czyli to co idzie od pierwszego krzyżaka do samej maglownicy.
W związku z powyższym pytanie; dużo jest roboty z wymianą? Mógłby ktoś doświadczony w tych sprawach mnie oświecić jak się do tego zabrać?



Pozdrawiam
Tomek
Dexter

Post autor: Dexter »

Witam alexil ja wymienialem krzyzak... kosztowal mnie on okolo 40 zl (sam krzyzak) a wymiana tez nie za duzo...robilem pare pierdolek u mechanika i przy okazji krzyzak tez....
alexil
Junior
Posty: 103
Rejestracja: 14 lis pn, 2005 9:50 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: alexil »

Miałem na myśli samodzielną wymianę. Nie chcę oddawać auta do mechanika, bo mam z tym przykre doświadczenia....


Pozdrawiam
Tomek
dvfilm

Post autor: dvfilm »

Dexter pisze:Witam alexil ja wymienialem krzyzak... kosztowal mnie on okolo 40 zl (sam krzyzak) a wymiana tez nie za duzo...robilem pare pierdolek u mechanika i przy okazji krzyzak tez....
możesz napisać jaki krzyżak zastosowałeś, od jakiego modelu innego auta pasuje , mam ten sam problem i na szrotach nie ma co liczyć na taką część,
w sklepach tez kapa , a serwis jest za drogi 200zł za to chce
Awatar użytkownika
szmergiel
Junior
Posty: 345
Rejestracja: 03 sty pn, 2005 12:55 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: piotrków trybunalski

Post autor: szmergiel »

ja kupiłem cały przegłub <używka>, w sumie nie wiem czy to orginalnie jest rozbieralnie. w sklepie też mnie częstowali samym krzyzakiem za 20 zł <"tylko se pan rozwierci milimetr">. mnie zajęło to 30 minut <mam kanał>.
Obrazek
Awatar użytkownika
samer
Uzalezniony
Posty: 741
Rejestracja: 07 cze sob, 2003 5:00 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: samer »

Polecam pojechac do jakiegos warsztatu z prasa hydrauliczna. Z samym nowym krzyzakiem i calym przeglubem.

Pozdro
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

tylko pamietajcie, ze sa 2 rodzaje krzyzakow -symetryczne i niesymetryczne, wiec trzeba uwazac co sie kupuje (w symetrycznych 4 strony sa takie same, a w niesymetrycznym 2 inne i 2 inne)
dvfilm

Post autor: dvfilm »

krzyżak pasuje od Fiata 125p i Poldzia , od układu kierowniczego , rozwiązanie podobne do tego z peugeota

problem z tym że częsci tej do poldzia nie można prawie w cale dostać, nie mają w żadnym sklepie moto

Dodano po 2 godzinach 21 minutach:

krzyżak można sobie zamówić

tel 032 472 13 09 sklep : od 9'' do 17''
Giełda Giiwice : BOX 43
35zł + wysyłka

sam zamówiłem , nareszczie problemy z prowadzeniem znikną
ZyŁy
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 18 paź śr, 2006 9:45 pm
Numer Gadu-gadu: 2140681
Lokalizacja: Legnica

Post autor: ZyŁy »

Mechanik mi powiedzial, ze tego krzyzaka samego nie wymontuje i ze musze kupic ten caly element z krzyzakiem (ponad 200 zł), sam krzyzak kosztuje 33 zł i sa dwa rodzaje.
Inny mechanik zawolal mi 120 zł za wymiane i twierdzi ze musi wyjac caly uklad kierowniczy. W ktoryms poscie wyczytalem, ze wymiana jest prosta, w innym, ze mozolna i trudna, jeszcze w innym, ze kosztuje 50 zl. Rozbieznosci sa, wiec prosze o wypowiedzenie sie osob ktore maja juz to za soba, Jaki koszt, itd. itp.

Czy krzyzak to jest to samo co przegub elastyczny ? Pytam, bo o czyms takim jest w podreczniku "AUTO" i wynika z niego ze nie trzeba wcale wyjmowac calego ukladu.
W poniedzialek spytam jeszcze innego mechanika o jego stosunek :D
Awatar użytkownika
samer
Uzalezniony
Posty: 741
Rejestracja: 07 cze sob, 2003 5:00 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: samer »

Mowisz o przegubie (krzyzaku) w komorze silnia, czy tym w aucie ;). W 205 kolumna kierownicza ma dwa przelamania. Przy wymianie tego przy przekladni kierowniczej (w komorze silnika) nie trzeba demontowac calej kolumny. Inaczej wyglada sprawa z krzyzakiem przy kierownicy (w kabinie auta), trzeba demontowac cala kolumne.

Z doswiadczenia moge powiedziec ze raczej zuzywaja sie te przy przekladni kierowniczej i demontarz przeglubu zajmuje okolo 20min, wymiana krzyzaka tez okolo 20 min.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MistrzuGT
Junior
Posty: 460
Rejestracja: 16 sty pn, 2006 3:16 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Walbrzych City

Post autor: MistrzuGT »

dokladnie -ok 20min
A mam cala ta czesc lacznie z kolumna kierownicza do sprzedania -czyli ten element ktory wchodzi z jednej strony do przekladni kierowniczej i do kabiny z krzyzakami w bdb stanie
Jak cos to na PW
Sorry za OT :P
ZyŁy
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 18 paź śr, 2006 9:45 pm
Numer Gadu-gadu: 2140681
Lokalizacja: Legnica

Post autor: ZyŁy »

Miód dla moich oczu :D
To właśnie chciałem przeczytać. Chcą mnie orżnąć. Buraki nie mechaniki :D
Tak , chodzi o ten krzyżak w komorze silnika.

Wam zajęła 20 min. za pierwszy razem ? Nic tam sie nie wyrabia, normalnie bedzię pasować ?
Awatar użytkownika
MistrzuGT
Junior
Posty: 460
Rejestracja: 16 sty pn, 2006 3:16 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Walbrzych City

Post autor: MistrzuGT »

za pierwszym razem zajelo wlasnie kolesiowi 20 min,z tym ze on swoja glowe w aucie wszedzie wcisnie... :P Normalnie bedzie pasowac pod warunkiem,ze kupisz odpowienia czesc :P
Z tego co mi wiadomo jest troche to inne w wersji ze wspomaganiem i chyba sa 2 rodzaje w wersji bez-z tego co ja doswiadczylem :P
Awatar użytkownika
Darek
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 13 mar ndz, 2005 6:14 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Darek »

ja sam wymienilem krzyzak:] faktycznie chwila roboty..
najpierz zdjalem ten element gdzie krzyzak siedzi, pozniej zeby go wyjac(nie mialem zadnego sciagacza ) uzylem metody młotkowej.. nastepnie wystarczy go zmierzyc bo tak jak ktos juz powiedzial jest kilka rozmiarów.. no i na koniec na odwrot metoda młotkowa i siedzi na miejscu;)
Najszybszy junior w miescie!
b182
Uzalezniony
Posty: 689
Rejestracja: 09 cze czw, 2005 10:40 pm
Posiadany PUG: NJE MAM JUSZ PEŻOTA
Numer Gadu-gadu: 6262732
Lokalizacja: Gorlice i okolice :)
Kontakt:

Post autor: b182 »

U mnie jest tez zurzyty chyba bo jak wykonuje na postoju delikatne ruchy kierownica to jest luz a potem jakby na chwile czuc takie jakby cos przytrzymało i nagle puszcza i kółko sie kreci. Tak jakby juz był zatarty. Dałem wd 40 i chwile było dobrze ale juz nie jest. :(
Pug sprzedany
ODPOWIEDZ