Co to za silniczek???

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Dexter

Co to za silniczek???

Post autor: Dexter »

Witam chcial bym sie przedstawic jako nowy uzytkownik :wink: .
Mam na imie Adrian, jestem z Kielc. I mam taki maly problemi mam peugeota 205 1,8 w dieslu niestety ale nie znam dokladnych parametrow mojego silnika..chodzi o KM itp...z tylku auta nie ma znaczka zostal ukradziony jeszcze przed kupnem auta.
I tu mam pytanko jaki to jest silnik?- model auta? jezeli ktos by wiedzial jakies dane to prosze o wszystkie informacje.
Z tego co ja wiem to jest to turbo diesel na sportowym zawieszeniu i tyle....dodaje zdjecia i prosze o pomoc:)
Pozdrawiam Adrian
Załączniki
silnik 1,8 d
silnik 1,8 d
100_0988.jpg (506.23 KiB) Przejrzano 7741 razy
Awatar użytkownika
tomek
Uzalezniony
Posty: 732
Rejestracja: 03 lis pn, 2003 2:05 am
Lokalizacja: Gdańsk/Pisz

Post autor: tomek »

To 1,8 TD bez filtra oleju :D
Taka wersja bez Intercoolera ma mieć moc max 78KM
Wersja D-turbo czy turbo-d albo jakieś limitowane.
Tak czy inaczej werje z TD są raczej rzadko spotykane,
konstrukja zawieszenia taka jak w GTI
501512021 Sprzedam wszystkie części silnikowe 1,8 diesel i 1,9TD od 5pln, szyberdach prostokątny30pln, drążki gti 19mm, stabilizatory 19mm i 16mm, wnętrze od forevera, inne
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

a .... za ile go kupiłeś ?? :D
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Dexter

Post autor: Dexter »

A no i bez filtra hehe bo byla wymiana oleju i akurat robilem foty :wink:.
Co do ceny autka to byla to z tego co pamietam cos kolo 8 tysiecy ale to bylo jakies 3 lata temu i to byla spora cena porownywalna z innymi 205-piatkami, teraz to kto wie ile jest wart hehe ale napewno nie na sprzedaz :wink: . Fajne autko tylko ze roznie jest z czesciami bo wszyscy nie wiedza co to za wersja 205-tki :roll: ....A jak juz jestemy przy czesciach to nie wiecie jaki rodzaj wtryskiwaczy ma to autko ?
Aha i jak by ktos mial to mile widziane byly by jakies opinie co do wersji itp.np ciekawi mnie jak tu jest z ta turbo sprezarka(czy jak to fahowo nazwac)przy ilu tysiacach sie wlancza czy zawsze przy takiej samej predkosci-obrotach itp aha i czy moze jest jej jakas regulacja :roll: Bo cos chyba mi utko slabnie ;) nie idzie juz 140 po gore :roll:
Jak cos to moge zrobic wiecej fotek :)

Pozdrawiam Adrian
b182
Uzalezniony
Posty: 689
Rejestracja: 09 cze czw, 2005 10:40 pm
Posiadany PUG: NJE MAM JUSZ PEŻOTA
Numer Gadu-gadu: 6262732
Lokalizacja: Gorlice i okolice :)
Kontakt:

Post autor: b182 »

ależ suchutki ten silnik... :shock:
Pug sprzedany
Awatar użytkownika
tomek
Uzalezniony
Posty: 732
Rejestracja: 03 lis pn, 2003 2:05 am
Lokalizacja: Gdańsk/Pisz

Post autor: tomek »

Mam troche info, napisze później.
Turbo kręci sie zawsze, poprostu przy pewnych warunkach zaczyna być dużo bardziej wydajne.
Ale sam efekt "wąłczania sie turbosprężarki" to efekt dodatkowej dawki paliwa z pompy wtryskowej, która poprzez dodatkowy zawór reaguje na ciśnienie wytwarzane w kolektorze.
Z opisu słabnięcia już podejrzewam ten zawór - lubi sie przycinac i czasem psuć.
Opisz jeszcze czy sa inne negatywne efekty, czy nie dymi itp.
501512021 Sprzedam wszystkie części silnikowe 1,8 diesel i 1,9TD od 5pln, szyberdach prostokątny30pln, drążki gti 19mm, stabilizatory 19mm i 16mm, wnętrze od forevera, inne
Dexter

Post autor: Dexter »

Witam auto przy odpaleniu troche mocniej zakopci ale to juz chyba norma, a co do takiego kopcenia podczas jazdy to tez jest cos nie tak bo potrafi zadymic ale znow bez przesady :wink: .
Jak by dalo rade to prosil bym o wiecej informacji moze dalo by jakos samemu cos sprawdzic czemu ta sprezarka nie dziala ....moze ten zawor trzeba wymienic lub przeczyscic....
Jeszcze z rok temu to bylo czuc jak sprezarka sie zalanczala bo bylo to odczuc w mocy silnika i odglosie teraz chyba juz calkiem zamilkla;).
Mylse ze wina lezy po stronie tego zaworu bo pompa wlasnie z rok temu byla robiona bo wyrobil sie zimering i chyba wlasnie od tamtego czasu sprezarka ucichla (mchanik mogl cos zle zrobic:/)...
Jak by dalo rade to poprosil bym o jakis opis co moge sprawdzic itp moze przeczyscic ten zawor :roll: tylko ktory to jest?...
Aha i co do takich negatywnych efektow to sa tez takie ze silnik sie zamulil poprostu na malych obrotach nie rozpedza auta tak jak kiedys tylko powoli sie rozpedza, dopiero na wyzszych obrotach odczuwalne jesty przyspieszenie ale to nie to co kiedys ;)Oczywiscie silnik nie byl jakos strasznie katowany...Zwykla jazda do 140 km/h.
Pozdrawiam i odrazu przepraszam za malo fachowa wypowiedz...poprostu mechanikiem to ja nie jestem ;) ale olej wymienie :wink:
Pozdrawiam Adrian
Awatar użytkownika
Budyń
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 07 lis wt, 2006 9:19 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Budyń »

Tez mam takiego diselka i podobne problemy niestety :roll: po wymianie uszczelki pod kolektorem zrobilo sie nieco lepiej ale nadal kopci 8) pozdrawiam i mam nadzieje ze ktos powroci na to forum :P
>>>(((d-_-b)))<<<..........chilout.................
Awatar użytkownika
Budyń
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 07 lis wt, 2006 9:19 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Budyń »

A niech to czy tylko ja odwiedzam stare posty :( :evil:
>>>(((d-_-b)))<<<..........chilout.................
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

i chwala ci za to... przynajmniej nie dublujesz =]
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
Budyń
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 07 lis wt, 2006 9:19 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Budyń »

A jednak jest ktoś jeszcze''chwala ci za to'' :D :W
>>>(((d-_-b)))<<<..........chilout.................
Awatar użytkownika
Budyń
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 07 lis wt, 2006 9:19 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Budyń »

Z opisu słabnięcia już podejrzewam ten zawór - lubi sie przycinac i czasem psuć.

Ten zawor to integralna czesc pompy czy mozna go wymienic -jak sobie z tym poradzic mozna go np jakops zregenerowac??
>>>(((d-_-b)))<<<..........chilout.................
Awatar użytkownika
Budyń
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 07 lis wt, 2006 9:19 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Budyń »

Please come back any one :cry:
>>>(((d-_-b)))<<<..........chilout.................
ODPOWIEDZ