dzwiek skrzypiacej gumy :)

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

ja bym tego nei robil -syf sie dostanie i bedzie piekna tareczka :D
Awatar użytkownika
OZzi
Junior
Posty: 444
Rejestracja: 23 lip sob, 2005 9:56 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Czestochowa
Kontakt:

Post autor: OZzi »

Czyli ta gume co pokazal Pagi to sa lozyska stabilizatora, a to co pokazal Banita to gumy wahacza ? :-) ?? ile takie cos moze kosztowac ?? to i to ?
GREEN p0wEr !!
http://www.ozzi.205.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

jedno lozysko w ASO to 23zl bodajze
czyli cena sklepowa za gumy+lozyska+gumy samego wachacza= ~80zl
do wymiany wystarczy imadlo i chyba 2 klucze 16 i 17
Awatar użytkownika
Pagi
Maniak
Posty: 1027
Rejestracja: 04 lis czw, 2004 1:02 am
Posiadany PUG: był 205 1.9D '92
Numer Gadu-gadu: 35314
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Pagi »

woocash pisze:i jeszcze hint :wink:

przy zakłądaniu tych łożysk stabilizatora warto je potraktować od środka smarem... wtedy dłużej wytrzymają, i nie będą piszczeć... :wink:
Nigdy w zyciu!! To ze wytrzymaja dluzej i nie beda piszczec to sie zgodze, ale to jest przeciez stabilizator, jak posmarujecie te gumy to dupa z jego stabilizacji, drazek stabisizatora bedzie sie slizgal, a ma byc przytwierdzony do karoserii.

Ceny sprawzd sobie w Inter Carsie, ja za te lozyska placilem 8 zł za dwa.
Peugeot 205 1,9D '92 - pierwsza miłość...
Awatar użytkownika
grzechuuu205
Maniak
Posty: 1415
Rejestracja: 03 lis czw, 2005 4:09 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Numer Gadu-gadu: 2800082
Lokalizacja: Bad Vöslau (Austria), LUBIN (dolny śląsk)

Post autor: grzechuuu205 »

a mi stuka w drzwiach (lewe i prawe) chyba prowadnica od szyb ;/ jak to zrobic zeby nie stukało... troche to wkurza... słychac to np jak przyspieszam lub hamuje... ale na nierównosciach tez
Największa radość z jazdy GTI - gdy stal pare miesiecy w garazu :) :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Pagi pisze: to jest przeciez stabilizator, jak posmarujecie te gumy to dupa z jego stabilizacji, drazek stabisizatora bedzie sie slizgal, a ma byc przytwierdzony do karoserii.
to teraz ja sie nie zgodze -tak stabilizator nie dziala -po to sa lozyska w mocowaniach by tam pracowal lekko
Awatar użytkownika
Pagi
Maniak
Posty: 1027
Rejestracja: 04 lis czw, 2004 1:02 am
Posiadany PUG: był 205 1.9D '92
Numer Gadu-gadu: 35314
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Pagi »

Banita pisze:
Pagi pisze: to jest przeciez stabilizator, jak posmarujecie te gumy to dupa z jego stabilizacji, drazek stabisizatora bedzie sie slizgal, a ma byc przytwierdzony do karoserii.
to teraz ja sie nie zgodze -tak stabilizator nie dziala -po to sa lozyska w mocowaniach by tam pracowal lekko
Dobra poczekamy niech ktos jeszcze sie wypowie.
Ja tam wiem ze to ma sztywno trzymac stabilizator, w przeciwnym razie wogole po co byly by te mocowania? Rownie dobrze obylo by sie bez tych gum, jakby drazek puscic luzno.
Nasmaruj se te gumy i pokiwaj samochodem na boki, moim zdaniem nie powinno sie tam slizgac.
Peugeot 205 1,9D '92 - pierwsza miłość...
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

sztywno i tak nie trzyma, stabilizator i tak tam pracuje, więc jeśli będzie sie ślizgał w łożysku, a nie naciągał i darł ten gumoplastik to chyba nic sie nie stanie..
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

w skrocie:
stabilizator nie pozwala sie przechylac, na zakrecie zewnetrze kolo "pcha" poprzez stabilizator kolo wewnetrzne -wewnetrzene przez to nie wylazi na rok swietlny z nadkola, a zewnetrzne do niego tak gleboko nie wchodzi
inna sprawa -w waszych zawieszeniech stabilizator pelni tez role drazka reakcyjnego -jego wyjecie spowoduje to ze samochod bedzie skrecal gdzie bedzie chcial i po pierwszym przyspieszaniu/hamowaniu stracisz wachacze
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

tak więc jednym słowem... on porusza się w góre i w dół wraz z wahaczem i wsio.... z tego rozumiem, więc przesmarowanie nie zaszkodzi
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

zaszkodzi -szczelne to nie jest... troszke piaseczku zmieszanego ze smarem i bedzie po lozyskach
Awatar użytkownika
Rychu
Uzalezniony
Posty: 609
Rejestracja: 21 paź wt, 2003 9:56 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Rychu »

Sorki że teraz dopiero ale nie było mnie kilka dni :)
Banita pisze:to co podal woocash to sa lozyska i one raczej skrzypiec nie beda -najwyzej sie wytra i stablilizator bedzie luzno latal w mocowaniach
To nie są łożyska tylko gumy stabilizatora! I dokładnie o to mi chodziło i na 99% to jest czego potrzebujesz Ozzi! Jak kawałek gumy za 6zł można nazwać łożyskiem, w sklepie Cie wyśmieją! To jest dokładnie to co dał Pagi na zdjęciu, z tym ze Ty będziesz potrzebował zielonego albo niebieskiego (musisz poszukać na forum i zmierzyć średnicę drążka), bo w sklepach raczej tego nie wiedzą! Zbieżności nie trzeba ustawiać!
EDIT: właśnie że te gumy skrzypią jak są już do dupy!
Peugeot 205 1.4GT LPG
Jeśli bardzo chcesz zobaczyć moje autko to zapraszam na: http://www.Rychu.205.pl
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

to nie jest guma tylko plastik, a fakt ze nie posiada miliona kulek nie dyskwalifikuje tego do bycia lozyskiem -to siedzi sztywno, a a staqbilizator sie w tym obraca, nie odksztalcajac tego
wniosek: to jest lozysko :W

to co potrzebuje ozzi na nikt nie powie na > 60 % na odleglosc po opisie dzwieku -skrzypiec moze wszystko co jest plastikowe/gumowe, a reszta to zgaduj -zgadula
Awatar użytkownika
Pagi
Maniak
Posty: 1027
Rejestracja: 04 lis czw, 2004 1:02 am
Posiadany PUG: był 205 1.9D '92
Numer Gadu-gadu: 35314
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Pagi »

To jest najnormalniejszy w swiecie kawałek gumy, miekki i giętki. W intercarsie nazywa sie to np tak: guma stabiliz.wewn.PEUGEOT 205 23mm niebieska i kosztuje w zaleznosci od srednicy: 4,04zł, 4,21ał i 5,02zł bez zniżek.
Peugeot 205 1,9D '92 - pierwsza miłość...
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Kupowalem to w ASO i to byl kawalek plastiku -nie byl specjalnie twardy, ale jednak plastik.

http://www.stuartmcguire.co.uk/pug/GB/205N/5/50C01A.HTM

2.BAR BEARING

Tak samo jest w ASO, a to ze jakas firma ma w katalogu napisane "guma stabilizatora" po to, zeby sprzedawca, ktory mial dotad doczynienia z podwedzana krakowsa potrafil to znalezc na polce -srednio mnie obchodzi :P

Jedno jest faktem -kolor niebieski :D

Dodano po 2 minutach:

Zreszta po diabla prowadzic dzihat -kazdy wie o jaki kawalek "tworzywa" chodzi 8)7
ODPOWIEDZ