wymiana przedniej szyby - pilne!!

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: moralez »

domel pisze:No ok, ale lepiej powiedzcie po ile chodzą nowe i używane przednie szybki do naszych pugów. Ostatnio jadę i bum, jakiś kamolek czy coś spało z tira i w moją szybę. Rysa (pęknięcie) na samym dole przy uszczelce przy wycieraczce jakieś 12-15cm długości.Mam nadzieję, że nie będzie się powiekszać.

Ps. Za kilka dni jadę na przegląd. Myślicie, że będą coś gadać :) ?
po 1 napewno beda gadac, moze nawet nie dadza przegladu
po 2 bedzie sie powiekszac szczegolnie jesli samochod bedzie stal na nierownym podlozu, albo ktos uprzejmy poknie pare razy w szybe piescia :P
domel
Uzalezniony
Posty: 505
Rejestracja: 24 paź pn, 2005 9:13 pm
Posiadany PUG: 1,8D 92r
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: domel »

O co chodzi z tym nierównym podłożem :) ?
Karoseria, buda będzie wywierać nierówny nacisk na szybę i powodować dalsze pękanie ?
Mi się wydaje, że pękać bardziej może od jeżdżenia po wertepach, nierównościach itd
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

mam kumpla w jaan'ie i czesto do niego przyjezdzaja ludzie, ktorym szyba pekla (sprawna -bez odpryskow) po czestym parkowaniu jednym kolem na krawezniku :wink:
domel
Uzalezniony
Posty: 505
Rejestracja: 24 paź pn, 2005 9:13 pm
Posiadany PUG: 1,8D 92r
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: domel »

Hehe. Czyli chyba jak napisałem, gdy buda nierówno obciążona, to gdzieś jest nierówny nacisk i pęka.

Ps. Na przeglądzie nie było żadnego problemu. Albo nie zauważył pęknięcia, albo nie chciał zauważyć. W każdym razie nic nie wspomniał.
domel
Uzalezniony
Posty: 505
Rejestracja: 24 paź pn, 2005 9:13 pm
Posiadany PUG: 1,8D 92r
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: domel »

Kurczę pęknięcie się o może 2 cm powiększyło. Czy od takiego pęknięcia może mi bardziej szyba parować itp ?
Jeżdzę, ale myślę o nowej szybce. Znalazłem firmę i wołają za przednią szybkę 185zł z montażem. To chyba atrakcyjna cena ?
tygrysek_82

Post autor: tygrysek_82 »

Znalazłem firmę i wołają za przednią szybkę 185zł z montażem. To chyba atrakcyjna cena ?
Ja wymienialem 3 miesiace temu za 180-oryginal peugeota doslownie identyczna jak u mnie siedziala :-) (ten sam lewek i mocowanie lusterka)
W jaanie chcieli 250-300 w zaleznosci od bajerow takich jak pasek p.sloneczny na gorze i jakies przyciemnianie.
domel
Uzalezniony
Posty: 505
Rejestracja: 24 paź pn, 2005 9:13 pm
Posiadany PUG: 1,8D 92r
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: domel »

oczywiście szyba nówka ?
Ile trwa taka wymiana szyby ? Po wymianie od razu można odjechać autem czy raczej jest jakieś klejenie i musi wyschnąć itp ?

Słyszałem od kuzyna - mechanika, że w niektórych zakładach potrafią w takiej szybie z pęknięciem zrobić mikro nawiercenie , co powoduje że szyba dalej już nie pęka. Ja o tym nie słyszałem, może ktoś wie o co biega ? jakie ceny.
Ostatnio zmieniony 18 gru pn, 2006 3:39 pm przez domel, łącznie zmieniany 1 raz.
tygrysek_82

Post autor: tygrysek_82 »

szyba nówka
wymiana trwa max pół godziny
żadnego klejenia nie ma, szyba siedzi w uszczelce gumowej takze śmiało możesz odjechać z nową szybką :-)
ODPOWIEDZ