wymiana przedniej szyby - pilne!!

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Piasek
Junior
Posty: 176
Rejestracja: 26 cze czw, 2003 10:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

wymiana przedniej szyby - pilne!!

Post autor: Piasek »

Jak wymienić przednią szybę bo mi koleś na przeglądzie powiedział żebym czymprędzej pozbył się szyby bo się zaczyna rozwarstwiać. Jak to zrobić? Da się samemu?? No i jeszcze ta nieszczęsna naklejka rejestracyjna - jak ją przełożyć??
205XS (leżaczek) - hamulce już zrobione - teraz gaźniki a potem... kto wie co wyjdzie potem
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

póki się nie rozsypie to bym jeździł
a co do naklejki to jej nie zerwiesz tak aby przykleić po raz kolejny więc:
-jeździć bez :)
-spróbować dostać w wydzile komunikacji ale raczej nie dorobią :roll:
-przerejestrować auto :)
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Piasek
Junior
Posty: 176
Rejestracja: 26 cze czw, 2003 10:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piasek »

zadzwoniłem do kolesi co wymieniaja szyby i powiedzieli, że bez problemu przekładaja te naklejki ale za wymianę szyby w moim pugu krzyknęli 100 zł - chyba dużo jak za samo przełożenie bo szybe nową mam
205XS (leżaczek) - hamulce już zrobione - teraz gaźniki a potem... kto wie co wyjdzie potem
Awatar użytkownika
martinop
Uzalezniony
Posty: 648
Rejestracja: 08 cze śr, 2005 10:21 pm
Posiadany PUG: Peugeot 107
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: martinop »

ja słyszałem, że jeżeli chcesz przelożyc ta naklejkę, to trzeba podobno na naklejkę nakleić taśme klejacą , ta szeroką , przyklejasz na całą naklejkę i zostaiwasz zapas żeby mieć na chwycenie taśmy, nozykiem podważasz troche naklejkę i zrywasz, znajomy tak zrobił , bo też szybę wymieniał, mówił że się da spokojnie :)
Piasek
Junior
Posty: 176
Rejestracja: 26 cze czw, 2003 10:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piasek »

spoko a jak mi zostanie naklejka na tej tasmie??
205XS (leżaczek) - hamulce już zrobione - teraz gaźniki a potem... kto wie co wyjdzie potem
Ferguss

Post autor: Ferguss »

Idziesz do wydziału komunikacji który wydał Tobie dowód rejestracyjny i tam za kilka zł dają Tobie nową naklejkę. Czas oczekiwania - 2 dni.
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

wszyscy kolesie wymieniajacy szyby tylko sie usmiechaja pod nosem jak sie spytasz "czy sie da"... bylo nawet kiedys glosno w mediach o tym. ze naklejka miala byc jednorazowa i w ogole a przy wymianie szyby panowie ja przekladaja bez problemow =]
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
minta
Maniak
Posty: 1021
Rejestracja: 08 paź sob, 2005 3:37 pm
Posiadany PUG: 406 kombi 2,0 HDi 110 KM i znów 205 FOREVER 1,9 d.... siostry hihi
Numer Gadu-gadu: 691088
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: minta »

Naklejka kosztuje 6zł plus znaczki za 0,50zł za załączniki (ale ne wiem ile ich jest)
Co do szyby... wyjmujesz szybę, wkładasz między szczelinę w uszczelce sznurek... może być nawet od prania. Przykładasz szybę i jedna osoba LEKKO (bo może pęknąć szyba) dociska a druga ciagnie za sznurek oczywiście jest W samochodzie roboty na kilka minut.
green sprzedany, cabrio sprzedany - oba zostały w KLUBIE

http://www.minta.peugeot205.pl - moja nowa miłość
Piasek
Junior
Posty: 176
Rejestracja: 26 cze czw, 2003 10:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piasek »

a szyba nie jest wklejana??
Kurna chciałbym to zrobić sam ale potrzebuję jeszcze dokładniejszego opisu
205XS (leżaczek) - hamulce już zrobione - teraz gaźniki a potem... kto wie co wyjdzie potem
Ferguss

Post autor: Ferguss »

nie jest wklejana :)
normalnie tak jak mówi Minta - najstarszy sposób na wsadzenie szybki ;)
viwaldi

Post autor: viwaldi »

123
Ostatnio zmieniony 06 cze sob, 2009 11:52 pm przez viwaldi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

za kolejna szybe po zbiciu pierwszej podczas pierwszej wymiany z kumplem po kilku piwach... rowniez zaplacisz karta mastercard =]

wymien za 30 =]
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
domel
Uzalezniony
Posty: 505
Rejestracja: 24 paź pn, 2005 9:13 pm
Posiadany PUG: 1,8D 92r
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: domel »

No ok, ale lepiej powiedzcie po ile chodzą nowe i używane przednie szybki do naszych pugów. Ostatnio jadę i bum, jakiś kamolek czy coś spało z tira i w moją szybę. Rysa (pęknięcie) na samym dole przy uszczelce przy wycieraczce jakieś 12-15cm długości.Mam nadzieję, że nie będzie się powiekszać.

Ps. Za kilka dni jadę na przegląd. Myślicie, że będą coś gadać :) ?
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

trzeba bylo zadzwonic na policje, spisac protokol i zglosic sie do zarzadu drog -syf na drodze :wink:
domel
Uzalezniony
Posty: 505
Rejestracja: 24 paź pn, 2005 9:13 pm
Posiadany PUG: 1,8D 92r
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: domel »

Banita pisze:trzeba bylo zadzwonic na policje, spisac protokol i zglosic sie do zarzadu drog -syf na drodze :wink:
Uderzenie nie było jakieś mocne, pęknięcie zauważyłem przypadkiem z 70km dalej :)) W sumie nie dam sobie głowy uciąć, że to od tego, bo może pękło już kilka dni wcześniej, tyle, że nie przypominam sobie spotkania z innym kamieniem.
Ewentualnie jakieś bachory z osiedla ... jak stał kilka dni temu pod blokiem. :cry:
ODPOWIEDZ