Rura zasysająca zimne powietrze ( LPG ) - HEEELP !!!!

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Rura zasysająca zimne powietrze ( LPG ) - HEEELP !!!!

Post autor: Orfister »

Witajcie !
potrzebuję waszej pomocy, moze ktoś ma jakiś patent na sensowne poprowadzenie rury doprowadzajacej zimne powietrze do termostatu ? To co było oryginalnie, czyli chwytak spod grilla nie zdawał egzaminu na LPG bo gasił silnik...taki układ jak jest na foto też nie jest zbyt szczęśliwy bo łapie ciepłe powietrze z komory silnika...a w związku ztym ze mam założony parownik, akumulator poszedł ku przodowi samochodu i juz nie ma miejsca by wsadzić tę rurę ( na foto jej nie ma oczywiscie, bo zastanawiam się jak ją poprowadzić właśnie ) pod reflektor.. moze jakoś w dół? spod silnika? no ale wtedy np w czasie deszcu bedzie zasysał bardzo wilgotne powietrze, czy to w czymś przeszkadza?
Załączniki
image.php.jpg
image.php.jpg (92.57 KiB) Przejrzano 9543 razy
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

gaz lubi ponoć ciepłe powietrze
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
MistrzuGT
Junior
Posty: 460
Rejestracja: 16 sty pn, 2006 3:16 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Walbrzych City

Post autor: MistrzuGT »

mi sie wydaje,ze lubi cieple powietrze jak silnik jest zimny,bo jak jest nagrzany to jest zwawszy na zimnym powietrzu... Przynajmniej mi sie tak wydaje.bo widze roznice jak jade w cieply dzien i wieczorem jak juz jest chlodno....
Awatar użytkownika
Dżon Dobra Nadzieja
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 11 paź pn, 2004 1:15 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dżon Dobra Nadzieja »

To co było oryginalnie, czyli chwytak spod grilla nie zdawał egzaminu na LPG bo gasił silnik...
gasł bo było za małe podciśnienie w dolocie i nie 'zasysał' gazu...
czy teraz coś źle jezdzi?
Obrazek  Obrazek


Jestem fanem! Szukalem klubu p205 i go znalazlem 8)7
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Post autor: Orfister »

Generalnie im powietrze chłodniejsze tym gęstsze..a im gęstsze tym więcej tlenu..im więcej tlenu tym lepsze spalanie..do pewnych granic oczywiscie..tak wiec im chłodniej tym lepiej...niby czemu w dieslu są intercoolery>? ech..niby proste..a nie do końca...z tą rura...
krzycho

Post autor: krzycho »

a....może....BLOSa ? :twisted:
Awatar użytkownika
stef
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 18 gru sob, 2004 5:50 pm
Posiadany PUG: 205mi16
Numer Gadu-gadu: 4896812
Lokalizacja: okolice Lublina
Kontakt:

Post autor: stef »

Postaraj sie "puscic" rure tak zeby brala zimniejsze powietrze gdzies zza zderzaka. Wtedy silnik dostanie zimne powietrze ale bez "podmuchu". Wilgocia sie nie przejmuj bo tak czy tak zaciaga wilgotne powietrze (tym bardziej jak np jedzies za drugim samochodem i pada) Filtr jest do tego przeznaczony!
Obrazek
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Post autor: Orfister »

Krzycho...hihihii..bedzie BLOS w nowym Pugu...w tym nie bede kombinował...
Stef....mówisz by sie nie przejmac wilgocią? hmmmm....to chyba skoro tak, to juz wiem jak to puścić...jak zrobie cykne foto i dam znac..
zlotycbr
Junior
Posty: 288
Rejestracja: 28 lis pn, 2005 1:09 am
Posiadany PUG: JUNIOR 1,1l i Gentry i 1,9 GTI
Numer Gadu-gadu: 1301373
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: zlotycbr »

Witam
Gaz lubi ZIMNE POWIETRZE,najprosciejsze rozwiazania sa najlepsze,prosze popatrz na moj profil jak jest w moim zrobione,oslone termiczna kolektora wyrzuc,rure tez,(oslona lubi wpadac w rezonans bez rury i brzeczy)Klapke na termostacie powietrza zablokuj zeby ciagnelo powietrzez boku a nie od przody auta i sprawa zalatwiona,ja co prawda mam silnik na gazniku i mam recznie sterowana przeslone powietrza wiec mniej kombinowania,ale u kolegi tak zrobilismy jak u mnie i tez wszystko gra a jego silnik jest wlasnie na monowtrysku.
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Post autor: Orfister »

dziękuje za poradę....zaraz looknę jak to u Ciebie wyglada...puki co pusciłem rurę do dołu i czerpie spod zderzaka...ale pokombinuje Twoją propozycję...
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Post autor: Orfister »

Chyba rozwiazałem problem...teraz sssie aż miło..spod akumulatora...aale perwera..hihiihii
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

zlotycbr pisze:Witam
Gaz lubi ZIMNE POWIETRZE
jak pytałem gazowników z hurtowni lovato na Chełmżyńskiej to mi mówili że gaz to ciepłe powietrze lubi, dlatego do gazu dolotów zimnego się nie robi tylko daje się takie kolnko w bok i wystarcza
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Post autor: Orfister »

Hm......chyba ilu użytkowników tyle zdań...a prawda jest jedna, wynikajaca z praw fizyki, które są na szczęście niezmienne...ja sądze zę Panom z Lovato bardziej chodziło o spokój ich święty by nikt nie przyjeżdzał i im głowy nie suszył że "Panie gaśnie jak wciskam sprzęgło"...zimne ma byc wg. mnie i juz..hihihi :D
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

mi jak gasło to miałem parownik spracowany a teraz dwa auta czyli ojca i brata jeżdża na cieple powietrze i śmigają aż miło a to właśnie panowie z lovato się nimi zajmują ale grunt żeby rozwiązać tu Twój problem więc pojeździj i daj znać czy jest poprawa :)
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Post autor: Orfister »

Ja mam nowiutką instalację, z tego co już przejechałem jakieś 300 km od momentu założenia te nieszczęsnej rury pod zderzakiem, obserwuję zę jest lepiej...jest "żwawszy"...a o to tu chodziło...na ciepłe powietrze oczywisćie też można jeździć, nie zaprzeczam, sam jeździłem, ale podanie zimnego polepsza sprawe. Nie to by z 1.4 TU3M robił się GTI ale jest lepiej...jak dłuzej pojeżdze to dam znać blizej i powiem co ze zużyciem gazu..
ODPOWIEDZ