Silnik po remoncie dalej nie chodzi

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
oloolo10
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 18 wrz pn, 2006 4:02 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: oloolo10 »

moim zdaniem cos jest pekniete.najczesciej glowica peka.ale musiales dobrze daj po garach zeby ja zalatwic.albo wlewanie zimnego plynu chlodniczego na cieply silnik.sprawdzilbym dokrecenie uszczelki ale jezeli nie bylo by ok to by ja wydmuchalo od razu.pozdro.a tak wogole to sie nie znam.
Awatar użytkownika
TO-MI
Maniak
Posty: 1273
Rejestracja: 02 lip ndz, 2006 3:14 pm
Posiadany PUG: XU9J4
Numer Gadu-gadu: 604584106
Lokalizacja: Krosno/okol

Post autor: TO-MI »

to wtrące swoje 3 grosze jeżeli tylko dasz rade zrób to sam :wink: albo dobrze poszukaj mechanika bo wyjdzie tak jak u nas w firmie koleś pojechał po samochód do mechaniora odebrał przyjechał pod firme i okazało sie że nie ma chłodnicy :!: a miało być gotowe to sie dopiero nazywa serwis 8)7 tak sobie pojezdził z 10 kilometrów bez wody POZDRO DLA SERWISóW :D
Doba ma 24 godziny,zgrzewka 24 piwa...przypadek..? :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2207
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 8)7 8)7 8)7

:roll:
mop@jtek

Post autor: mop@jtek »

To rzeczywiście ładnie kolesiowi zrobili auto. Naprawdopodobniej w tym tyodniu bede silnik rozbierał sam. Jak ja sobie sam źle złoże to bede miał tylko do siebie pretensje a nie do kogoś. Komuś jeszcze płacić za to. Wole sam robić chocisz zabardzo nie mam pojecia ale po to jest ta stronka żeby sie dowiedzieć :lol: .
Awatar użytkownika
aule
Uzalezniony
Posty: 611
Rejestracja: 20 wrz wt, 2005 8:38 pm
Posiadany PUG: 205 1,4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: aule »

Powodzenia i trzymam kciuki. Jak bede miał czas i silnik na wymianę to też bede się sam zabierał za remont bo jak sam potrawię coś rozebrać to złożyc też chyba :W
Awatar użytkownika
samer
Uzalezniony
Posty: 741
Rejestracja: 07 cze sob, 2003 5:00 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: samer »

Pamientajcie o kolejnosci i momentach sily dokrecania srób :) I nie mowie tu tylko o glowicy... Napewno przyda sie najprostrza ksiazka, typu "Sam naprawiam..."

Pozdro
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

to złożyc też chyba
hehe.. ja też tak myślałem, ale po remonciku leżaka zostało mi kilka śrubek i sprężynka :)
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
samer
Uzalezniony
Posty: 741
Rejestracja: 07 cze sob, 2003 5:00 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: samer »

woocash pisze:
to złożyc też chyba
hehe.. ja też tak myślałem, ale po remonciku leżaka zostało mi kilka śrubek i sprężynka :)
Odpalil ? :)
mop@jtek

Post autor: mop@jtek »

Witam wszystkich ponownie
Chwile mi zeszło poszukać odpowiedniego mechanika i funduszy. Sprawa wygląda bardzo nie ciekawie okazało sie że jest beknięta tuleja w silniku a uszczelka wygląda na dobrą. I teraz pytanie czy można tuleje dokupić nową i pewnie z tłkiem. Czy czasem nie będzie się waliło ze starymi tłokami i tulejami???Czy kupić używaną tuleje z tłokiem???Czy wogóle się opyla naprawiać???Teraz przy okazji trzeba by głowice sprawdzać planować uszczelki powymieniać. Koszty naprawde będą wysokie??? W poniedziałek ide do mechanika. Prosił bym o jakieś wyjście z tej sytuacji. Nie znam sie na tym. :(
krzycho

Post autor: krzycho »

chyba lepiej kupić ode mnie mi16 :twisted:
Markizzz

Post autor: Markizzz »

A moze byś sie podzielił jeszcze którego mechanika w rzeszowie unikać :) oczyście w odopowienim miejscu jak tu => http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?t=6841
mop@jtek

Post autor: mop@jtek »

Tak te śliniczki po ile u ciebie chodzą???I czy mi sie zgrają ze wszstkim??
I żebym go nie musiał rozbierać po 200km :D
Awatar użytkownika
Michal gti
Uzalezniony
Posty: 897
Rejestracja: 06 cze pt, 2003 4:32 pm
Posiadany PUG: 205 rallye, 205 GTi, 205 CTi, 205 RG Cabrio, 205 MultiVan, 306 GTi6, 505 GTi, 304 cabrio, 304 coupe
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Michal gti »

Na allegro chyba były tuleje i tłoki, w niezłym stanie za rozsądne pieniądze. Możesz tez kupić "goły" silnik, założyć swoją zrobioną głowice.
krzycho

Post autor: krzycho »

sam silniczek 1200 zeta- znaczy komplet osprzęt tylko bez skrzyni i bedzie dobry bo jeszce jest w samochodzie i mozna sprawdzić
ODPOWIEDZ