Postój 10 min. - czarna sadza z rury wydechowej

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Jarmarek
Maniak
Posty: 1435
Rejestracja: 17 paź ndz, 2004 11:54 pm
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 2422735
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jarmarek »

no masz racje... Nie wiesz komu można oddać i jakie będą koszty tego planowania przylgni glowicy?
Nie mam niestety funduszy na ten moment aż tyle aby zrobić całość tak jak zaproponowałeś niestety, ale mimo wszystko chciałbym przed świętami przygotować auto - chce wyjechać na wczasy na 2 tyg peugeotikiem ~1,5k km i nie chciałbym aby mi gdzieś po drodze stanął bez mojego wyraźnego żądania 8)
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

Auto Szlif ul. Białołęcka w Warszawie, mają renomę jesli chodzi o obróbkę i sam u nich głowice robiłem, polecam

ps. Banita skarżypyta :wink: :P
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
TO-MI
Maniak
Posty: 1273
Rejestracja: 02 lip ndz, 2006 3:14 pm
Posiadany PUG: XU9J4
Numer Gadu-gadu: 604584106
Lokalizacja: Krosno/okol

Post autor: TO-MI »

no widze problem zlokalizowany :wink:
jak spala olej to sama głowica nie załatwi tego do końca wymiana pierścieni może pomóc ale nie koniecznie zależy jakie tuleje
jak silnik nie ruszany to uszczelniacze zaworowe na pewno sztywka sie rozsypią przy zdejmowaniu i nie ma bata bez wymiany przynajmniej pierścieni nie załatwi problemu do końca
ale powinno pomóc :wink:
Doba ma 24 godziny,zgrzewka 24 piwa...przypadek..? :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2207
Jarmarek
Maniak
Posty: 1435
Rejestracja: 17 paź ndz, 2004 11:54 pm
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 2422735
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jarmarek »

No to będziemy myśleć... pewnikiem przeprowadzę generalny remont silnika... ale chciałbym także równolegle upolować sobie gita i naprawiać na zmiane 8)

Narazie zrobie wymiane uszczelek i przymierze się do planowania przylgni, ale to pewnie już po nowym roku.

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w zlokalizowaniu problemów. Szkoda tylko że przeszły one moje oczekiwania :(
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Gita? Chyba nie wiesz jakei to sa koszty :)

To znaczy co? Chcesz zrzucic glwoice, wymienic gumki i ja zalozyc, a na wiosne zdjac i splanowac?
Jarmarek
Maniak
Posty: 1435
Rejestracja: 17 paź ndz, 2004 11:54 pm
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 2422735
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jarmarek »

tak dokładnie chce zrobić...

Wiem doskonale jakie są to koszty... ale ma być to auto w które będę wkładał nie tylko pieniądze, ale też duszę.
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Nie rozumiesz, ze nie mozna zakladac glowicy bez planowania?

PS -Jak wydasz pierwsze 4k na czesci to zrozumiesz, ze duszy juz nie masz :P
Jarmarek
Maniak
Posty: 1435
Rejestracja: 17 paź ndz, 2004 11:54 pm
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 2422735
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jarmarek »

Na początek chce doprowadzić to auto do stanu wizualnego i technicznego na poziomie co najmniej zadowalającym, generalke zostawiając sobie na koniec... gdy będzie już inne auto którym będzie można się poruszać... chciałbym aby był to git ze zdrową budą i silnikiem (może być zapuszczony - mniejsze koszty zakupu) i po wykonaniu generalki wstawić gita na warsztat 8) to je mój plan:) ile się uda zobaczymy.

Dodano po 2 minutach:

Czyli nie mogę wymienić uszczeliki pod głowicą bez oddawania auta do planowania? To już nie rozumiem dlaczego wszędzie jest napisane że do jej wymiany jest potrzebny śrubokręt i klucz i troche wolnego czasu...
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Banita pisze:niezbedne, zebys mogl jezdzic i miec osobno wode i olej
:wink:
Jarmarek
Maniak
Posty: 1435
Rejestracja: 17 paź ndz, 2004 11:54 pm
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 2422735
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jarmarek »

czyli wymiana uszczeliki pod głowicą nic mi nie da?
Ja może powiem jaka jest przyczyna decyzji o wymianie uszczelki(bo wbrew pozorom zupełnie co innego o tym zadecydowało) - mianowicie układ chłodniczy się notorycznie zapowietrza - przy gorącym silniku jak odkręcę zbiornik to robi jacuzzi i delikatnie śmierdzi spalinami (nie ma oleju w płynie) w związku z tym stwierdziłem że to problem z uszczelką...

Czy po tym co napisałeś mam rozumieć że bez planowania przylgni problem nie zniknie?
Bo nie będę ukrywał że 0,5l oleju więcej na 1000km to dla mnie nie stanowi specjalnego problemu(chyba że będą z tego płynęły także inne problemy jeśli tak to jakie?), a pozatym teraz nie chciałbym się pakować w czasochłonne naprawy(jedyne auto, dość intensywnie eksploatowane - ~100km dziennie) ze względu na dość napięty grafik - chciałbym się tym zająć po nowym roku.
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Nie rozumiesz... stara uszczelka koroduje z glowica i sie w nia wgryza -ta staje sie chropowata i nierowna, wiec zalozenie nowej uszczlki spowoduje tylko to, ze bedzie jeszcze gorzej, od razu posypia sie panewki, tuleje i pierscionki.

Czas takiej naprawy to kolo 4 dni
pelna obrobka zaworow i glowicy -kolo 200zl
robocizna (?) kolo 200zl
uszczelki masz

jezeli nie mozesz sobie na to pozwolic to nie rob, ale licz sie z tym, ze przegrzany przez zapowietrzenie silnik bedzie potrzebowal prawdziwej kapitalki (3k PLN przynajmniej i bite 2 tyg.
Jarmarek
Maniak
Posty: 1435
Rejestracja: 17 paź ndz, 2004 11:54 pm
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 2422735
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jarmarek »

Dzięki za tak szczegółowe opisanie problemu - dałeś mi wiele do myślenia i jednocześnie chyba przekonałeś do zrobienia tego szlifowania oraz docieracia... Teraz tylko pozostają moje konbinacje czy robić to przed świętami czy w przerwie świątecznej oraz czy robić to w Warszawie czy w Kudowie Zdrój - właściwie to muszę się dowiedzieć czy tam mi w ogóle się ktoś podejmie zrobienia tego planowania bo robocizna będzie chyba sporo tańsza.

Cieszę się że problemy z wymianą uszczelki pod głowicą zostały mi wyjaśnione zanim rozebrałem całą głowice 8) Jednocześnie dziwię się troche czemu nigdy nikt nie wspominał o takich problemach - są one dość istotne i wymagają nadmienienia... no ale to moje luźne rozważania :wink: .

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i wykazane zrozumienie - mam nadzieje że niedługo to ja będę innym tłumaczył jak rozebrać głowicę i na co zwrócić uwagę, a nie odwrotnie 8)
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

jak przejdziesz swoje to już będziesz wiedział, jedż na Białołęcką tak z tego co wiem standardowe obróbkę głowicy zrobią Ci za 250zł z planowaniem że zabierasz głowice i zakładasz z uszczelką na auto
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Jarmarek
Maniak
Posty: 1435
Rejestracja: 17 paź ndz, 2004 11:54 pm
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 2422735
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jarmarek »

Szkoda zakładać nowy temat w szczególności że tutaj moja sytuacja z silnikiem jest już mniej więcej znana...

Gdzieś na początku wątku było pytanie czy nie wzrosło mi spalanie... więc sprawa jest dość dziwna bo w ciągu tych ostatnich kilku dni zaobserwowałem diametralną zmianę spalania - do tej pory spalanie wahało się między 6 a 7 litrów, a po ostatnich 2 tankowaniach wzrosło o ~2l czyli wynosi nawet do 9l !

Czy na spalanie może mieć wpływ głowica? Jakie są poza tym propozycje?

Różnica jest wbrew pozorom dosyć spora - robiłem 600km na jednym baku, a teraz robie już tylko 500 :|

Zmiany dokonały się w ciągu ostatnich 2 tankowań (nie więcej niż 14 dni).
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Jarmarek pisze: Czy na spalanie może mieć wpływ głowica? Jakie są poza tym propozycje?
Jasne, ze moze, ale czy ma?
ODPOWIEDZ