Gdzie lać olej do leżaka?

Dyskusje na temat napraw silnikow starszego typu - tzw leżaków
cerbol

Gdzie lać olej do leżaka?

Post autor: cerbol »

Cześć, mam dośc nietypowy problem. Powiedzcie mi prosze gdzie mam wlać olej do silnika XY8? Jest niby wlew oleju na kapie głowicy, ale nie mam pojęcia jak to otworzyć? Trzeba podważyć czy jak? Co dalej z filtrem oleju? Wg mojej wiedzy powinien być zakładany pełen oleju, ale to raczej niewykonalne do góry nogami. I jeszcze pytanko jaki olej radzicie?

Pozdrawiam serdecznie
Załączniki
IMGP0096.JPG
IMGP0096.JPG (64.96 KiB) Przejrzano 3329 razy
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

hehe... zakładanie filtra pełnego oleju.. skąd to wytrzasnąłeś?

zdejmuje się dekielek z wlewu i wlewasz... po założeniiu pustego filtra :)
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
cerbol

Post autor: cerbol »

Stąd, że mój ojciec jest mechanikiem. A jak mam to zdjąć? Podważyć? Bo trzyma się mocno, a nie chce czegoś rozwalić ;/

pzdr
Awatar użytkownika
wasia
Junior
Posty: 263
Rejestracja: 13 gru wt, 2005 1:06 pm
Posiadany PUG: green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: wasia »

W tym przypadku należy użyć brutalnej siły. Kiedyś też miałem ten problem i kawałek korka mi się ułamał, ale innego sposobu nie ma (no chyba że przez miskę olejową ale wtedy trzeba odwrócić furę ) :wink:

Dodano po 2 minutach:

A przy okazji - dokąd w XY8 prowadzi przewód z grubszego końca wychodzącego z korka (to co na foto jest zaznaczone czerwonym) , bo w XY7 do plastiku łączącego gaźnik z filtrem powietrza.
1988 1.4 = 60 leżących ;) koni

http://www.wasia.205.pl
Piasek
Junior
Posty: 176
Rejestracja: 26 cze czw, 2003 10:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piasek »

Normalnie się nie opierdzielaj tylko na siłę zdejmij - w lewo w prawo poruszaj i zejdzie. Najlepiej lać olej mineralny do leżaka. Jak masz silnik wyjęty to sobie od razu zrób porządek z zaworami - nie zaszkodzi a jakbyś chciał to robić na włożonym silniku to jest kiepski dostęp.
205XS (leżaczek) - hamulce już zrobione - teraz gaźniki a potem... kto wie co wyjdzie potem
ODPOWIEDZ