Jak przerobić

Dyskusje na temat napraw silnikow starszego typu - tzw leżaków
BOLO GTI
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 27 lut wt, 2007 9:53 pm
Posiadany PUG: 1.6 GTI
Numer Gadu-gadu: 5665789
Lokalizacja: Katowice

Jak przerobić

Post autor: BOLO GTI »

Witam mam pytanie może ktoś mi pomoże, kupiłam moje autko 205 uszkodzone rozrząd ,silnik leżący czyli starszy typ 1.1 ,a chcę wsadzić silnik 1.1 ale już stojący który kupiłam ale jest on na wtrysku jedno punktowym i przez to mam problem jak założyć pompę paliwa bez wtrysku.Dlatego potrzebuję mocowania pompy paliwowej do głowicy przy aparacie zapłonowym pozdrawiam czekam na pomoc :D
Awatar użytkownika
aule
Uzalezniony
Posty: 611
Rejestracja: 20 wrz wt, 2005 8:38 pm
Posiadany PUG: 205 1,4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: aule »

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale w zamiarze jest założenie gaźnika do tego silnika i zwykłą mechaniczną pompę?

Jeżeli dobrze odczytałem intencje to takie cos robiłem. Miałem 1,1 stojący na gaźniku a zakładałem 1,4 stojący z wtryskiem i pozostawiałem gaźnik i sterą pompę.

W 1,4 był inny układ zapłonowy więc nie było obudowy (mocowania) aparatu zapłonowego, w której było też miejsce na pompę. Wystarczyło to co było po stronie aparatu z 1,4 wykręcić i założyć obudowę z 1,1 (stojący)

Dalej założony był aparat zaplonowy z 1,1 i pompa w miejsce mocowania.

Jeżeli miałby zostać wtrysk to pompa musi być elektryczna ze względu na wumagania wtrysku co do strumienia paliwa doprowadzanago.
ela17

Post autor: ela17 »

Dzięki właśnie o to mi chodzi muszę tak przerobić ale nie wiem skąd wziąść tą część :(
Awatar użytkownika
aule
Uzalezniony
Posty: 611
Rejestracja: 20 wrz wt, 2005 8:38 pm
Posiadany PUG: 205 1,4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: aule »

Na szrocie :)

Dodano po 10 godzinach 53 minutach:

A i trzeba pamiętać, żę między pompą a obudową jast plastikowa podkładka. Bez niej pompa nie pracuja prawidłowo.

pozdrawiam i czekamy na efekty z prac.
ODPOWIEDZ