zniknęły biegi

Dyskusje na temat napraw silnikow starszego typu - tzw leżaków
jules
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 31 gru sob, 2011 1:37 pm
Posiadany PUG: XS z leżakiem
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mazowieckie

zniknęły biegi

Post autor: jules »

Witam
W moim leżaku dziś zniknęły biegi 1i 2. Ledwo doczłapałem na parking bo jechałem przez Warszawę. Dziwna sprawa bo jechałem normalnie i jakby nigdy nic nagle zaczął drążek zmiany biegów latać na wszystkie strony. Myślałem początkowo, że się urwał, ale skrzynia wybiera biegi 3 i 4 bez problemu. Nawet lepiej bo nie trzeba trafiać wystarczy drążek pchnąć do przodu i zawsze 3 bieg a jak do tyłu to zawsze 4. Problem w tym, że nawet przy włączonym biegu drążkiem można ruszać bardziej swobodnie niż w starym Autosanie.
Pomijam już to, że w tym samym czasie po zaparkowaniu już auta nie mogłem wyłączyć świateł postojowych. Mijania gasły, a postojowe nie :shock:
Pytanie brzmi: wie ktoś co się stało ze skrzynią? Bo już pomijam te światła...
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: zniknęły biegi

Post autor: Manwe »

Ze skrzynia wszystko jest prawdopodobnie ok, spadlo ci pewnie nadmiernie wyroboione ciegno wybieraka, trzeba zajrzec pod podwozie i sprawdzic ich kompletnosc/stan
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
jules
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 31 gru sob, 2011 1:37 pm
Posiadany PUG: XS z leżakiem
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: zniknęły biegi

Post autor: jules »

Manwe pisze:Ze skrzynia wszystko jest prawdopodobnie ok, spadlo ci pewnie nadmiernie wyroboione ciegno wybieraka, trzeba zajrzec pod podwozie i sprawdzic ich kompletnosc/stan
Z jednej strony mam nadzieję, że to to, a z drugiej to z tego co pamiętam to wszystkie takie pierdoły wyminiłem
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: zniknęły biegi

Post autor: Manwe »

Nie ma szans zebys wymienil wszystkie bo nie wszystkie sa w sprzedarzy :), jakby co to mam pare skrzyn :d
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
jules
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 31 gru sob, 2011 1:37 pm
Posiadany PUG: XS z leżakiem
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: zniknęły biegi

Post autor: jules »

Wymieniłem wszystkie, a te co nie było w sprzedaży dorobiłem. I okazało się, że to wymienione się rozleciało (to najkrótsze z regulacją długości), a dokładnie rozleciało się zabezpieczenie plastikowe i spadło. Teraz już wiem przynajmniej, że te z plastikowym zabezpieczeniem trzeba ponownie wymienić.
Co do niemożliwości wyłączenia świateł to po rozebraniu dołu kolumny kierowniczej i wyciągnięciu przełącznika zespolonego okazało się, że wszystko...ok :P A co najważniejsze po ponownym zamontowaniu już wszystko działa prawidłowo.
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: zniknęły biegi

Post autor: Manwe »

cieszę się, że wszystko wróciło do normy, seryjnie wszystkie wybieraki były metalowe w całości(z teflonowymi wkładkami) wiec może dlatego tworzywo nie wytrzymało, może pod koniec roku już będę miał na to permanentne dożywotnie rozwiązanie :)
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
ODPOWIEDZ