Katalizator uniwersalny

Miejsce na wszystkie rozmowy związane z układami wydechowymi - oryginalnymi i zmodyfikowanymi
Zywik
Maniak
Posty: 1109
Rejestracja: 12 kwie sob, 2008 12:04 pm
Posiadany PUG: Citroen Xsara Picasso & Peugeot Tepee
Numer Gadu-gadu: 10911568
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Katalizator uniwersalny

Post autor: Zywik »

Odgrzeję.

Noszę się z zamiarem założenia kata do mojego Gita. Czy ktoś instalował u siebie uniwersalny?

Znalazłem takiego Bosala na alledrogo: http://allegro.pl/nowy-katalizator-uniw ... 52199.html
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Katalizator uniwersalny

Post autor: krzyska »

Zywik pisze:Odgrzeję.

Noszę się z zamiarem założenia kata do mojego Gita. Czy ktoś instalował u siebie uniwersalny?

Znalazłem takiego Bosala na alledrogo: http://allegro.pl/nowy-katalizator-uniw ... 52199.html
głośno w czasie jazdy?? też mam taki w planach ale zastanawia mnie cena tych nowych uniwersalnych. Za stary daja kilka stówek...
GTI_Efekt Masy Obrazek
bercik

Re: Katalizator uniwersalny

Post autor: bercik »

Na co komu katalizator... w skupie fanjie płacą ;)
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Katalizator uniwersalny

Post autor: Orfister »

bercik pisze:Na co komu katalizator... w skupie fanjie płacą ;)
Berecik...zanim napiszesz takie bzdury, choćby z grzeczności byś się wziął i przywitał w odpowiednim temacie...a tak wpadasz jak rozjuszony zając w pole kapusty i wyrywasz wszystkie główki bo...w skupie fajnie płacą.....ech ta młodzież 8)
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Katalizator uniwersalny

Post autor: 2mouse »

Orfister pisze:
bercik pisze:Na co komu katalizator... w skupie fanjie płacą ;)
w skupie fajnie płacą.....ech ta młodzież 8)
Młodzież też zastanowi się nad tym, czy jednak tego skupu nie warto odpuścić, jak się jej dziecko z mózgiem poza puszką mózgową urodzi, jak moim znajomym, ale już wówczas będzie za późno na takie refleksje... :evil:
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Katalizator uniwersalny

Post autor: krzyska »

Panowie bez spiny. Nasz nowy forumowy kolega na pewno jest świadom jak ważnym elementem układu wydechowego jest katalizator i aspekt odzysku cennego metalu miał tylko wydźwięk humorystyczny. Przynajmniej mam taką nadzieję :twisted:
Wyczytałem nawet w jakiejś gazetce, iż ów odzysk stał się tak bardzo popularny, że zwłaszcza w porannych godzinach jego skutki są odczuwalne dla otoczenia.
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4906
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Katalizator uniwersalny

Post autor: moralez »

2mouse pisze:
Orfister pisze:
bercik pisze:Na co komu katalizator... w skupie fanjie płacą ;)
w skupie fajnie płacą.....ech ta młodzież 8)
Młodzież też zastanowi się nad tym, czy jednak tego skupu nie warto odpuścić, jak się jej dziecko z mózgiem poza puszką mózgową urodzi, jak moim znajomym, ale już wówczas będzie za późno na takie refleksje... :evil:
Kurde tak czytam i mam wrazenie ze to przez wyciecie katalizatora ?
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Katalizator uniwersalny

Post autor: 2mouse »

moralez pisze:Kurde tak czytam i mam wrazenie ze to przez wyciecie katalizatora ?
Lekkie uproszczenie, to prawda. Generalnie chodziło o skazę genetyczną spowodowaną metalami ciężkimi. Matka bowiem pochodziła z Częstochowy bodaj, a mieszkała jako dziecko (lata 80-te) na drodze dymów z huty... Ale ja i tak twierdzę, że największe niebezpieczeństwo stwarzają plastiki palone w otwartych piecach węglowych. To jest masakra.
ODPOWIEDZ