Kostka do radia

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
Bocian86
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 24 sie pt, 2007 1:21 am
Posiadany PUG: -
Numer Gadu-gadu: 0

Kostka do radia

Post autor: Bocian86 »

Mam dosc mały problem. Otóż chcę podpiąć kostę ISO do kabli które sa juz w mojej 205. Problem polega na tym ze jest tam kostka czewona która jest na 13 pinów. Po 6 po każdej stronie kostki. Pin środkowy jest pusty. Schemat kolorów dla kostki wyglada nastęująco (oznaczenia A1, B taie są na kostce więc takie spisałem):

A1-biały cienki
A2-biały cienki
A3-żółty cienki

A5-niebiseki gruby
A6-biały cienki
A7-zielony cienki

1B-czerwony cienki
2B-niebieski cienki
3B-biały gruby

5B-zielony z żółtm paskiem gruby
6B-niebieski cienki
7B-biały cienki

na kostce wygląda to tak rozstawione:

A1 A2 A3 tutaj jest jakiś zatrzask A5 A6 A7
B1 B2 B3 pusta komora B5 B6 B7

i który kabel jest od czego? jakiś schemat może ktoś posiada? chciałbym to przepiąć do kostki ISO ale jak wiadomo tam są inne kolory np. masa jest czarna a tu? Dzieki za szybką odpowiedź. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kabzik
Junior
Posty: 379
Rejestracja: 04 cze pn, 2007 10:18 am
Posiadany PUG: 205 GL 1.1, 106 Quiksilver 1.4
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kabzik »

Bocian86
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 24 sie pt, 2007 1:21 am
Posiadany PUG: -
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: Bocian86 »

Widialem ten temat. I szukałem juz na forum. U mnie na kostce jest pominiety wtyk 4 więc nie mam aż 13 wtyków lecz 12 :) I tu pies pogrzebany.

A jeżeli bym pominał tą Auto Antenne + to me pytanie brzmi co to jest GND, A+, BAT+? I co to jest Light Iluminator?

Moze ktoś mi napisać żeby podpiąć np. tak Pamięć (MEMORY) +12V, żółty do np. jakiegoś BAT+ i tak dalej? Chodzi tam dalej o Mase (czarny), +12V (DO stacyjki, czerwony), Wyjście anteny samochodowej (niebieski) i ta Pamięć (żółty)

Dodano po 3 godzinach 8 minutach:

no udało sie z zasilaniem i jakos uruchomic przednie glosniki ale wedlug opisu co znalazlem byly to tylnie :) wiec nei wiem teraz jak tylnie podlaczyc bo laczac te kabelki co mam w odpowiedni sposob nic sie nie dzieje ;/ a zasilanie podlaczylem do gruych kabelków :)
Awatar użytkownika
kabzik
Junior
Posty: 379
Rejestracja: 04 cze pn, 2007 10:18 am
Posiadany PUG: 205 GL 1.1, 106 Quiksilver 1.4
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kabzik »

Light Iluminator- pojawia sie prad z chwila kiedy właczysz swiatła, GND- masa, BAT+ to prad stały podtrzymujacy pamiec, A+ to prad ze stacyjki a głosniki jesli nie sa podłaczone tak jak na schemacie to znaczy ze juz ktos tam jakis patent robił...
Bocian86
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 24 sie pt, 2007 1:21 am
Posiadany PUG: -
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: Bocian86 »

Dzieki. Udało sie to podłączyć wiec juz troszke z głowy. Co do tej stacjki to jak to odlłącze to będzie chodziło radio bez stacyjki? Bo teraz za każdym przełączeniem stacyki musze włączyć radio i denerwuje mnie to że nie zapamietuje ustawien ;/ Co to może być?

Dodano po 16 godzinach 4 minutach:

roziązałem problem ze stacyjka :) podlączyłem czerwony kabelek z zółtym do pradu stałego i chodzi bez stacyjki radio :) tylko glosniki do rozkminienia mi zostały :) ale to juz jutro :)

Dodano po 7 godzinach 51 minutach:

no to teraz mam jeszce inny problem nie wiem czy cos z elektryka czy co. Postawilem sobie samochodzik pod blokiem i z 2 godziny stał. Wróciłem do niego i odpalam silnik, wkładam radio, włączylem i zdziwienie bo radio ma jakby słabszy kontrast ;/ i sie zresetowały ustawienia a cały dzień jeżdziłem, stawiałem go, zostawialem i nic sie nie resetowało. Patrze na zegarek w autku i pokazuje mi 4:00 AM co mnie tez dziwi bo oznacza to ze sie przestawil ale akumulator dziala i autko odrazu odpalilo :) Pojechalem kawalek, znow postawilem, wyjelem panel i poszedlem sobie. Wrócłem po 30 minutach. Wkładam panel, właczylem radio. Nadal słaby kontrast. Uruchamiam silnik Padł :) akumulator :) Udało mi sie uruchomić autko pojechalem. Ale denerwuje mnie ten kontras radiu bo opcji na takie cos nie ma ;/ a uszkodzenie mechaniczne chyba raczej nie wchodzi w gre bo niby jak? Musze sprawdzić chyba radio u kogoś inneo :) Co wy o tym myslicie? Co to moze być?
AUTOSAN
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie wt, 2021 11:19 pm
Posiadany PUG: Collection
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Kostka do radia

Post autor: AUTOSAN »

Kostka radia Peugeot 205
Obrazek
ODPOWIEDZ