Wygłuszanie wnętrza

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Wygłuszanie wnętrza

Post autor: bhejduk »

Wiem że na forum jest kilka tematów o wygłuszaniu, ale z 2004 i 2008 roku, nie chciałem ich odgrzewać.

W związku z montażem nowej szyby i nagrzewnicy, będę demontował deskę. Chciałbym dołożyć wygłuszenia, nie wiem czy dołożyć matę bitumiczną, następnie filc i oryginalna pianka, a może pianki już nie zakładać, albo dać matę bitumiczną i tylko piankę.

Czy stosować matę bitumiczną i filc jako dwie oddzielne warstwy, czy zastosować filc połączony z matą bitumiczną samoprzylepną?
Bartek jestem.
Awatar użytkownika
pug205gti
Junior
Posty: 224
Rejestracja: 24 maja czw, 2007 10:13 am
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Malbork

Re: Wygłuszanie wnętrza

Post autor: pug205gti »

Nie zastosowałbym mat bitumicznych bo są robione z materiałów ropopochodnych i po nagrzaniu cuchną asfaltem .

Jak już to mata na bazie butylu czyli wszystkie porządne maty stosowane między innymi w Car Audio np STP (Standartplast )
http://stp-distribution.com/pl/products/classic

Nie zastosowałbym również filcu z prostej przyczyny bo chłonie wilgoć i wodę a to oznacza również nieprzyjemne zapachy i utrzymywanie wilgoci pod dywanem .

Ja położyłbym na blachę matę STP Silver lub Gold a na to piankę samoprzylepną o strukturze zamkniętokomórkowej która nie chłonie wilgoci i wody( np GMS 012) . Na to oryginalny Dywan i będzie git .
Można również zerknać na ofertę mat GMS
http://www.gms.pl/pl/_sc/30/
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Wygłuszanie wnętrza

Post autor: woocash »

a to oznacza również nieprzyjemne zapachy i utrzymywanie wilgoci pod dywanem .


to wypadałoby usunąć wszystkie fabryczne wytłumienia - które dokładnie robią to co pug205gti napisał - generalnie cuchną.

dzisiaj wyjąłem z gentry kawałek wygłuszenia "w nogach kierowcy" - na razie dałem zamiennie kawałek z zapasów ;) ale na wiosnę - lato chyba całość zdejmę i wymienię na coś nowego - nowoczesnego - przy okazji sprawdzając jak się ma podłoga w zakamarkach.
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
simon3
Maniak
Posty: 1082
Rejestracja: 03 lis ndz, 2013 3:53 pm
Posiadany PUG: 205 XS 1.4 XY8 Leżak '88
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wygłuszanie wnętrza

Post autor: simon3 »

Ja w swojej, świętej pamięci, 307'ce wygłuszyłem wszystkie drzwi i klapę i nie śmierdziało kompletnie nic! Tylko podczas klejenia ale to oczywiste. Moim zdaniem minusem mat bitumicznych jest ich duża masa co przy lekkiej 205'tce może mieć już znaczenie.
Leżak, Monoblok, Suitcase... XY...
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: Wygłuszanie wnętrza

Post autor: nowak68 »

Ostatnio przygarnąłem z rozbiórki wytłumienie ze 106. Świetny stan i co ważne materiał izolujący nie jest bitumiczny tylko coś w rodzaju elastycznej gumy.Polecam bo jest zwarty ale plastyczny. Muszę przyciąć na wymiar do przodu bo 106 mają wytłumienie w całości na całą podłogę.
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Wygłuszanie wnętrza

Post autor: Alimantado »

Ja wymieniłem fabryczny filc na wytłumienie z pianki butylowej i zdaje egzamin.
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Re: Wygłuszanie wnętrza

Post autor: bhejduk »

woocash pisze:
a to oznacza również nieprzyjemne zapachy i utrzymywanie wilgoci pod dywanem .


to wypadałoby usunąć wszystkie fabryczne wytłumienia - które dokładnie robią to co pug205gti napisał - generalnie cuchną.

dzisiaj wyjąłem z gentry kawałek wygłuszenia "w nogach kierowcy" - na razie dałem zamiennie kawałek z zapasów ;) ale na wiosnę - lato chyba całość zdejmę i wymienię na coś nowego - nowoczesnego - przy okazji sprawdzając jak się ma podłoga w zakamarkach.
U mnie nic nie cuchnie.
Zastanawiałem się nad matą bitumiczną i filcem. Tylko nie wiem czy położyć matę, nowy filc, zostawićstare wygłuczenie i na to wykładzinę. Czy wywalić stare i zastąpić nowym.
Bartek jestem.
Awatar użytkownika
kojot662
Junior
Posty: 279
Rejestracja: 25 gru śr, 2013 2:16 am
Posiadany PUG: 205 xs
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gorlice

Re: Wygłuszanie wnętrza

Post autor: kojot662 »

Się podepne. ... u mnie w jednym przed sciagnieciem nie smierdzialo nic i po zdjęciu wykładziny wygłuszenie było suche, moze gdzie niegdzie zawilgocone ale tak zbite ze miało grubości około 5 mm, i po wyciągnięciu się połamało w kawalki, i sama ruda, aż dziw ze nie wypadłem na zewnątrz :-D . W drugim coś było czuć od początku, ale dopiero po wyciągnięciu wykładziny okazało się że całe wygłuszenie dosłownie pływa i śmierdzi. Wyszło w calosci wraz z wodą, grubości około 15 mm - 20 mm. I o dziwo ZERO RDZY! W każdym razie wygłuszenie poszło w kosz. I teraz pytanie . Czy to - http://www.bitmat.pl/pl/p/LT-Pianka-mat ... x100cm/291 grubości 15 mm się nadaje Na podłogę ? Nie chce filcu bo widziałem i czułem ten wchloniety syf. Czy dać grubiej czy cieniej ? A może coś innego ?
peugeot 205 1.4 xs
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Wygłuszanie wnętrza

Post autor: woocash »

porównaj gęstość tej pianki z czymś przeznaczonym na podłogę - wydaje mi się, że ta pod maskę to pianka prawie jak karimata - 35 kg/m3

maty wygłuszające widziałem o gęstości ponad 100 kg/m3

moim zdaniem może się to szybko ubić i udeptać i z izolacji będą nici.
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
kojot662
Junior
Posty: 279
Rejestracja: 25 gru śr, 2013 2:16 am
Posiadany PUG: 205 xs
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gorlice

Re: Wygłuszanie wnętrza

Post autor: kojot662 »

No właśnie o to mi chodziło, żeby się nie ubiła. .. żeby był ten komfort miękkości cały czas. No i oczywiście dźwiękoszczelności . Myślalem że to by się nadało, tylko ze to chyba jakieś filcopodobne :-( ... http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5100916679
peugeot 205 1.4 xs
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Wygłuszanie wnętrza

Post autor: woocash »

https://www.wyciszamy.net/o/AKU-PR-izol ... 40/3_(3mm)

no.. 140 kg/m3 a niecałe 40 to jest jakaś różnica ;)

piszą tam - "kompozyt pianek" może to nie filc?

sprzedają to "wszędzie" w necie, a karty technicznej nie ma...
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Wygłuszanie wnętrza

Post autor: Alimantado »

Ja mam podłogę wyklejoną taką matą, nie pamiętam jaką grubość miała ale chyba te 25mm i jest cicho w samochodzie (o ile przy leżaku może być cicho)
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
Awatar użytkownika
pilot-84
Uzalezniony
Posty: 537
Rejestracja: 02 sty śr, 2013 11:29 am
Posiadany PUG: 5008 mk2 1.2 ||| były: 205 CTI Mi16 | 307sw 2.0HDi | 407sw 2.0 HDi | 5008 mk2 1.2puretech
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: pilot-84
Lokalizacja: Łódź

Re: Wygłuszanie wnętrza

Post autor: pilot-84 »

Pozwolę sobie odkopać temat.
Wygłuszenie drzwi - chcę nieco poprawić jakość dźwięku, kupiłem maty wygłuszające, będę wyklejał nimi cała blachę od wewnątrz, ale wiem, że trzeba również zakleić wszystkie otwory od części wewnętrznej. I teraz pytanie: czy wystarczy zakleić te dziury:
IMG_2338.JPG
(Zdjecie z internetu)
Czy powinienem kleić po całej powierzchni?
Mam 2m2 mat na jedne drzwi. Jeżeli mam zaklejać całość, muszę ich dokupić.
Moje Peugeot: 5008 mk2 1.2 | 205 RG 1.4
Wcześniej: 205 CTI 1.9 Mi16 | 307sw 2.0HDi | 407sw 2.0 HDi | 5008 mk2 1.2puretech
ODPOWIEDZ