Peugeot 205 V6 - pierwszy w Polsce ;-)

Większe projekty, odbudowy i renowacje, przygotowanie do rajdów.
Awatar użytkownika
krzycho-g
Junior
Posty: 206
Rejestracja: 28 mar śr, 2007 8:07 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Janówek, Błonie, Warszawa...

Peugeot 205 V6 - pierwszy w Polsce ;-)

Post autor: krzycho-g »

Niektórzy pewnie autko juz zdazyli w Wawie spotkać w kazdym razie takowy swap zamówił sobie niejaki meteorrr ;-)

Gdy udało sie znaleźć dawce który nadawał się do czegokolwiek czyli P406 Coupe 1999 r. 3.0 V6 24V 190KM rozpoczelismy tradycyjnie od rozrządu uszczelnaiczy czyli od ogólnej weryfikacji silnika. okazało sie ze rozrzad cały do wymiany a to juz ponad 1k zł. Co ciekawe gdy zakupi sie zestaw od nowwszego silnika 3.0 211 Km to jest on sporo tanszy i na dodatek lzejszy od ory o 4 KG !!! - bo tyle wazy mniej podstawa napinacza rozrządu.

No i potem pierwsza przymiarka nad samocodem - pierwsza mysl - ten silnik nie ma prawa tu wejsc ;-). Z komory trzeba było usunąć wszystko zeby ten motor chciał sie tam pojawić. Potem okazało sie ze chłodnica z wiatrakami aksolutnie nie maczego szukać w tym samochodzie jak i zamowcowanie silnika w ory mocowaniach nei jest mozliwe bo opiera sie skrzynia o sanki a półosie trą o wahacze. Wszystko tzreba było przerobic łacznie z potrzebą wymiany maski na wersje od automata bo korek oleju odcisnął sie na masce.

Z komputera usunieto immo, komputer zamonotwano na przednim nadkolu, akumulator powedrował do bagaznika.Niby teoretycznie było dla neigo miejsce ale silnik wazy 230 KG czyli wiecej o 100 KG od silnika 1.9 GTi i trzeba było czym sie da redukować mase z przodu.

Po posadzeniu na ory sprezynach tak jak dobił do konca skoku amorów tak sie juz wiecej nie podnióśł...okazało sie po wielu przymiarkach z róznych smaochodów ze najlepiej nadaja sie sprezyny z P106 VTS który jest dosyc ciezki...i ma długie sprezyny...

Zamonotaliśmy hamulce z tarczami od P307 HDI 283 mm i zaciski Brembo z 406. Do tego na tył posżły Kayaby AGX bo z przodu są juz B6 wiec tu nie ma potrzeby zmiany..

Chłodnica po wielu przmiarkach pasuje od 205 GTi ale jest w kompletnie innym miesjcu na specjalnym stelazu. Wentylatory pochodza z Opla Tigry bo są najciensze jakie znalezlismy..

Wydech - pełny przelot wyspawany z nierdzewki , tłumik koncowy Sebring

Pierwsze odpalenie....coś wspaniałego...kocham to auto , chce to miec...zona jest zazdrosna i tez chce to miec ;-)
Pierwsza jazda - ile to ma jadu...kazde musniecie gazu - samochod wyrywa do przodu jak z procy. Wdepniecie na 4 przy 140 - wskazówka chce zdemolować licznik...Coś pieknego...

Niestety okazuje sie ze mocowania nie wytrzymują trudów współpracy - wzmacniamy i dorabiamy 4 mocowanie przy skrzyni

Potem Meteorr zajezdza fabryczną koncówke przegubu - zamawiamy nowe wzmocnione z MotoMaxa..

Nie wiem co mam opisywać ale jezdzac tym samochodem i nei jezdzac szybko kazdy wiedział ze cos jest nie tak..ludzie tracajacy sie wzajemnie na stacjach benzynowych...jak odpaliłem pod firmą poowa zaraz była na dole...Kolega który zazwyczaj mówi ze seria najlepsza itd a jak mu sie coś podoba to powie ze moze byc wydobył z siebie zdanie ze to najpiekniejszy dźwięk jaki słyszał w życiu...

Jak depnąłem przy przystanku autobusowym to wszystkie laski nerwowo wypatrywały jakiegoś jaga Ferrari i co tam jeszcze znaja...taaak... moze to nei ma trakcji jak GTi...ale GTi nie ma brakujących 2 cylindrów...

Obrazek

Obrazek


a tu troszke dzwieku ale to wogóle nei oddaje tego na zywo...

http://www.youtube.com/watch?v=jXSl2rSwaug
kiedyś pojade tak szybko ze się w czasie przeniosę ...;-)
Awatar użytkownika
levis
Uzalezniony
Posty: 988
Rejestracja: 16 sty śr, 2008 12:22 pm
Posiadany PUG: 406 3.0 V6 / Aprilia SXV 450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Peugeot 205 V6 - pierwszy w Polsce ;-)

Post autor: levis »

Nie no profeska, jednego tylko wspolczuje - wymiany rozrzadu juz na wsadzonym silniku. Co prawda dopiero za 90 tys, ale kogos to czeka :P
Twój serwis motocyklowy:

http://www.motofreak.waw.pl/
LZ_205
Junior
Posty: 133
Rejestracja: 20 mar czw, 2008 1:15 pm
Posiadany PUG: chwilowo nie posiadam ;/
Lokalizacja: ZAMOŚĆ (lubelskie)

Re: Peugeot 205 V6 - pierwszy w Polsce ;-)

Post autor: LZ_205 »

oooo KUR@%# :shock: :shock:

już o nim marze :twisted:
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Peugeot 205 V6 - pierwszy w Polsce ;-)

Post autor: Orfister »

Daje ognia nieźle...jeździłem.. generalnie zostawia łupież na zagłówkach a dźwięk przypomina startujące Mi24 :D
Awatar użytkownika
KuKiTa
Maniak
Posty: 1019
Rejestracja: 01 sie wt, 2006 9:15 pm
Posiadany PUG: 205 GTi
Numer Gadu-gadu: 360167
Login tlen: kukita
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Peugeot 205 V6 - pierwszy w Polsce ;-)

Post autor: KuKiTa »

nagrajcie filmik jak to przyśpiesza błagam
LZ_205
Junior
Posty: 133
Rejestracja: 20 mar czw, 2008 1:15 pm
Posiadany PUG: chwilowo nie posiadam ;/
Lokalizacja: ZAMOŚĆ (lubelskie)

Re: Peugeot 205 V6 - pierwszy w Polsce ;-)

Post autor: LZ_205 »

ja błagam o filimk onboard z jeżdżenia po mieście !!!!! :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
grzechuuu205
Maniak
Posty: 1415
Rejestracja: 03 lis czw, 2005 4:09 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Numer Gadu-gadu: 2800082
Lokalizacja: Bad Vöslau (Austria), LUBIN (dolny śląsk)

Re: Peugeot 205 V6 - pierwszy w Polsce ;-)

Post autor: grzechuuu205 »

levis pisze:Nie no profeska, jednego tylko wspolczuje - wymiany rozrzadu juz na wsadzonym silniku. Co prawda dopiero za 90 tys, ale kogos to czeka :P
hehe chciałem to samo napsiać :P
Największa radość z jazdy GTI - gdy stal pare miesiecy w garazu :) :)
Obrazek
Awatar użytkownika
krzycho-g
Junior
Posty: 206
Rejestracja: 28 mar śr, 2007 8:07 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Janówek, Błonie, Warszawa...

Re: Peugeot 205 V6 - pierwszy w Polsce ;-)

Post autor: krzycho-g »

tak naprawde teraz juz do rozrządu nie bedzie az tak zle...jak sobie przypomne jak sie tnie łapy przy zwykłym GTi ;-)
kiedyś pojade tak szybko ze się w czasie przeniosę ...;-)
Awatar użytkownika
KuKiTa
Maniak
Posty: 1019
Rejestracja: 01 sie wt, 2006 9:15 pm
Posiadany PUG: 205 GTi
Numer Gadu-gadu: 360167
Login tlen: kukita
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Peugeot 205 V6 - pierwszy w Polsce ;-)

Post autor: KuKiTa »

jaki całkowity koszt takiego swapa?
Awatar użytkownika
Pluto
Maniak
Posty: 1615
Rejestracja: 17 cze śr, 2009 10:33 pm
Posiadany PUG: Audi A4 Quattro Avant
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Peugeot 205 V6 - pierwszy w Polsce ;-)

Post autor: Pluto »

Mimo słabej jakości dźwięku to i tak mi się podoba, chciał bym na żywo usłyszeć ten ryk :twisted:
Szacunek za zmontowanie takiego demona _O_
Opel Vectra 1.6 75KM '91 -> Peugeot 205 Look 1.1 60KM '91 Obrazek -> Peugeot 106 Hasseröder 1.4 75KM '98 Obrazek @ Peugeot 106 Hasseröder 1.6 105KM '98 Obrazek
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Peugeot 205 V6 - pierwszy w Polsce ;-)

Post autor: Para »

Krzygo-G dzieki za podzielenie sie informacja, super ze wzial sie za ta konwersje ktos kto ma pojecie i to w dodatku jest w stanie sie podzielic doswiadczeniem z innymi.

Jak wygladala sprawa z kolektorem wylotowym, jakies specjalne przerobki? Co z elektryka ? Widze ze obrotomierz nie hula ale nie ma co sie dziwic, wszystko bedzie musialo byc podpiete na jakis "stand alone" , zegary z 406 by zalatwily sprawe. Kontrolka cisnienie oleju tez widze ze zglupiala :)

Moj wydech Magnexa z przelotowka tez robi wrazenie, ludzie sie odwracaja i najlepsze jest to ze od razu idzie poznac ze cos tam pod maska siedzi :) Nie jest to byle 1.4 z basowym tlumikiem tylko rasowe brzmienie i o to tutaj chodzi :)

Co do osiagow to tez mialem okazje sie przekonac jak to jezdzi ,akurat nie tym egzemplarzem z Polski, ale znajomego z Anglii.

Tutaj maly filmik jak to startuje z 5tego biegu 8)7 szalenstwo :) Nie zlicze samochodow ktore dostaly baty od tego niebieskiego 205 V6, autostrada to idealne miejsce zeby sie tym wyszalec.

http://www.youtube.com/watch?v=jWQuaUWcKxQ

Gratuluje wlascicielowi, Meteorr zaszalales a Krzycho-G przetarl szlaki , szacunek. _O_
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Peugeot 205 V6 - pierwszy w Polsce ;-)

Post autor: kubas »

ale teraz ten samochod to jest szybki jedynie na prostej co ? okrutnie musi byc podsterowny obecnie przy takiej wadze z przodu, dlaczego z tylu zostaly bebny ?

Mimo wszystko gratuluje !
Awatar użytkownika
krzycho-g
Junior
Posty: 206
Rejestracja: 28 mar śr, 2007 8:07 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Janówek, Błonie, Warszawa...

Re: Peugeot 205 V6 - pierwszy w Polsce ;-)

Post autor: krzycho-g »

moduł do obrotka juz jest gotowy, predkosciomierz został zrobiony na linke, po prostu zamonotwalismy w skrzyni trybiki i takie tam zeby to działało. Z wydechem sprawa jest prosta "prawie" ze pasuje ;-) co do zakretów, jak meteorr zamontuje na kolumny amorów mocowania ze zmiana regulacji kąta zwrotnicy to naprawde nie bedzie tak źle bo w tej chcwili w wyniku gleby i obnizenia sanek ma tam mały pozytyw. W sumie masa na przód zwiekszyła sie ok 80-90 kg i przy odpowiednim zestrojeniu nei bedzie tak zle...Ale uwierzcie mi - ten co chce ganiac zakrety i tak wybierze Mi16...ale jak chcesz jechac po prostu spokojnie a mimo tego zrobic szał...nie ma lepszej opcji...Orfister wypowiedz sie conieco na tema dzwieku ;-)
kiedyś pojade tak szybko ze się w czasie przeniosę ...;-)
Archer
Junior
Posty: 300
Rejestracja: 14 cze śr, 2006 4:41 pm
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 TU3M, 205 Mutato (automato-manualo-berlingo-306-405tka)
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: rawa vs wawa

Re: Peugeot 205 V6 - pierwszy w Polsce ;-)

Post autor: Archer »

Już nie dostąpiłem możliwości posłuchać jak to chodzi .... i załuję .
cookie monster -- 205 XS , 205 1,6 hybryda ( automato-berlingo-405tko)
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Peugeot 205 V6 - pierwszy w Polsce ;-)

Post autor: kubas »

krzycho-g pisze:Ale uwierzcie mi - ten co chce ganiac zakrety i tak wybierze Mi16...
z czego wnosisz ? ja bym wybral cos na wzor tego co zrobiliscie u zywika tylko ze silnik z 206xs 110km w serii.
ODPOWIEDZ