205 Lodołamacz

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: Para »

Podobno zycie jest za krotkie zeby jezdzic dieslem :p
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: RafGentry »

Para pisze:Podobno zycie jest za krotkie zeby jezdzic dieslem :p
To pewnie prawda. Dlatego na wszelki wypadek zatrzymam sobie CTI i Gentry :twisted: Dieselek trafił do mnie po to, żebym miał czym jeździć zimą. Sól, breja i ogólny syf na drogach oraz kosmiczne ceny paliw połączone ze sporym spalaniem benzyniaków - to wszystko spowodowało, że postanowiłem przesiąść się na coś deczko bardziej ekonomicznego.

Po wczorajszym pełnym emocji dni i dzisiejszym "nacieszeniu" się autem, pokrótce opiszę, jak trafiło w moje ręce.

Zauważyłem je tydzień temu na OtoMoto. Linka w ogłoszeniach podał bodajże Para. Auto wyglądało obiecująco. Było czyste, proste, wyglądało na niezbyt zmordowane.
Szybko zadzwoniłem więc do właściciela, który okazał się bardzo sympatycznym gościem. To mechanik, który co prawda nie jest specjalistą od Francuzów, ale w 205-tce zdążył ostatnio wymienić rozrząd (600 kilometrów temu) i ogarnąć zawieszenie (wierzcie, lub nie - naprawdę nie puka i nie stuka).
Jako, że nie miałem czasu wyrwać się na wycieczkę do Wołomina, poprosiłem o przysługę Kamkilera. Bez chwili wahania podjął się trudnej i odpowiedzialnej misji obejrzenia auta i przeprowadzenia pierwszych prób na drodze. Cała operacja odbyła się w zeszły piątek. Byłem w stałym kontakcie telefonicznym z Kamilem, który relacjonował mi na bieżąco, jak się sprawy mają.
Inspekcja wypadła pomyślnie - Kamil przyznał, że jakby kupował to auto dla siebie, to nie wahałby się ani minuty. Decyzja mogła być tylko jedna - bierzemy! Po chwili szczęśliwy właściciel skromnym plikiem banknotów machał na pożegnanie Kamkilerowi i Altowiolistce, którzy odjeżdżali Pugami z Wołomina do Warszawy.

Ci którzy widzieli ogłoszenie, pewnie wiedzą co to za autko. 205 XRD z wolnossącym silnikiem 1,8 d (XUD7).
Rocznik 1987, przebieg 221 tysięcy. Co ciekawe - pierwszy lakier, oryginalne wnętrze, wszystkie szyby z tego samego roku - od wyjazdu z fabryki w Sochaux do dziś na aucie. Auto posiada sporo "smaczków" świadczących o jego dobrym zachowaniu. Naklejka z sugerowanym rozmiarem opon na lewych drzwiach, fabryczne "zaprawki" tuż nad progami przy przednich błotnikach, czy też naklejki w komorze silnika. Niestety ktoś tak dbał o czystość komory silnika i okolic, że zmył (podobnie jak Robson) kod lakieru. Dlatego nie wiem też, co to dokładnie za lakier.

Fura kupiona w październiku 1987 roku, zarejestrowana 29.10.1987 w Dortmundzie. W Niemczech jeździła do 2007 roku, kiedy to trafiła do Polski do Iławy.

Jak na wersję XRD, auto posiada całkiem fajne wyposażenie. Elektryczne szyby, srebrny lakier metalik, centralny zamek (ale bez pilota), panoramiczny szyberdach z owiewką. W środku już nowa, szara deska rozdzielcza - rzecz spotykana w późnych modelach z 1987 roku.

Oczywiście brakuje paru rzeczy, których będę poszukiwał. Do wymiany jest lewy Bendix. Nie działa prawy podnośnik elektrycznej szyby (zamiast niego jest...deska), złamane jest jedno pokrętełko od nawiewu, przycisk od tylnych świateł przeciwmgielnych też już nie wygląda najlepiej. Plastikowa kieszeń w prawych drzwiach jest pęknięta, brakuje klamki od szyberdachu, a w kilku miejscach pojawiły się jakieś nieśmiałe ogniska korozji (rdzawy nalot pod podnośnikiem, obok klucza do kół, mała plamka pod prawym siedziskiem tylnej kanapy i 2-centymetrowa purchla na lewym progu tuż przy tylnym nadkolu).
Wszystko to jednak są naprawdę pierdoły. Najważniejsze jest, że auto jest: zadbane, ma sprawne zawieszenie, skrzynię biegów, a silnik chodzi naprawdę bardzo ładnie. Wczoraj wracałem autem do Krakowa. Z moich wyliczeń wyszło, że spaliło poniżej 4,8 litra na 100 kilometrów. A nie jechałem jakoś specjalnie oszczędnie...

Zanim odebrałem auto, popracował nad nim co nieco Kamkiler. Ale wolałbym, żeby on opisał zakres swoich prac, bo mnie przy tym nie było...

No i wreszcie trochę fotek:

Tuż po dotarciu na stację benzynową. Brudne, ale własne!
Resize of IMG_9702.JPG
Resize of IMG_9701.JPG
Resize of IMG_9700.JPG
Resize of IMG_9707.JPG
No i już następnego dnia. Wstałem, wypiłem kawę i od razu ruszyłem do mycia, bo w drodze do Krakowa dieselek troszkę się utytłał...
Mycie może nie jakieś zbyt dokładne, bo zbierało się na deszcz, ale to zawsze coś... Przy okazji nasmarowałem wszystkie uszczelki specjalnym silikonem. W końcu idzie zima!
Resize of IMG_9764.JPG
Resize of IMG_9766.JPG
Resize of IMG_9771.JPG
Resize of IMG_9772.JPG
Resize of IMG_9751.JPG
Resize of IMG_9753.JPG
Resize of IMG_9776.JPG
Resize of IMG_9777.JPG
Resize of IMG_9755.JPG
Resize of IMG_9754.JPG
Resize of IMG_9747.JPG
Resize of IMG_9742.JPG

Później wstawię fotki wnętrza.
Awatar użytkownika
yogurt
Uzalezniony
Posty: 527
Rejestracja: 21 lis pn, 2005 7:47 pm
Posiadany PUG: THP
Numer Gadu-gadu: 3691207
Lokalizacja: krosno

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: yogurt »

8)7 kiedy zakładasz jakąś końcówkę na wydech ?

PS. świetna alternatywa na zime ! popieram !
PS2. 3 pugi w domu to już zakrawa na dewiację :D
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: Para »

To jak, ladujemy gti6 ? :twisted: :twisted: :twisted:
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: RafGentry »

yogurt pisze:8)7 kiedy zakładasz jakąś końcówkę na wydech ?
PS2. 3 pugi w domu to już zakrawa na dewiację :D
W jakim domu? Dwa stoją w garażu, a jeden na podwórku. Także spokojnie - o żadnej dewiacji nie może być mowy ;)
A wydech jest jakiś taki... beznakładkowy :D
Resize of IMG_9745.jpg
Para pisze:To jak, ladujemy gti6 ? :twisted: :twisted: :twisted:
Jasne! Jak tylko zajeżdżę oryginalny silnik. Czyli za jakieś 700 tysięcy kilometrów 8)7

Dorzucam obiecane fotki wnętrza:
Resize of IMG_9737.JPG
Resize of IMG_9731.JPG
Resize of IMG_9735.JPG
Resize of IMG_9736.JPG
Resize of IMG_9728.JPG
Resize of IMG_9724.JPG
Resize of IMG_9723.JPG
Resize of IMG_9722.JPG
Resize of IMG_9717.JPG
Resize of IMG_9720.JPG
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: DJPreZes »

Kiedy zmienisz na jakiś bardziej ekonomiczny silnik? Np. 1.9 z automatica 8)7 8)7 8)7 Przy aktualnych cenach diesla mi przeszła chęć posiadania takiego silnika.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: RafGentry »

DJPreZes pisze:Kiedy zmienisz na jakiś bardziej ekonomiczny silnik? Np. 1.9 z automatica 8)7 8)7 8)7 Przy aktualnych cenach diesla mi przeszła chęć posiadania takiego silnika.
Nie bardzo rozumiem PreZesie o co Ci chodzi... Bo chyba nie próbujesz mi powiedzieć, że benzynowy 1.9 automatic jest oszczędniejszy, niż 1.8 diesel...
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: DJPreZes »

O ceny diesla na stacjach 8)7
Sam mam na działce XUD7 rozebrany i gotowy na remont(a części mam już skompletowane, więc ledwie za zrobienie głowicy bym płacił, resztę sam), ale odpuszczam i szukam jakiegoś XU9 (zupełnie dowolnego, nawet najsłabszy XU9J1, czyli rzeczony automatic), zagazuję i tego wsadzę do Indiany. Będzie oszczędniej i szybciej.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: RafGentry »

No przecież nie jestem kosmitą i wiem ile kosztuje paliwo. Nie wiem, jak Ty to kalkulujesz, ale ja stwierdzam: diesel jest w tym momencie najtańszym w eksploatacji z moich dotychczasowych Pugów.

Nie mówię tak, bo mi się tak wydaje, tylko dlatego, że przekonałem się o tym na własnej kieszeni. 1.8 XUD7 pali mi w trasie 4,5 litra (4,5 x 5,55 = 25 zł za 100 km). XU9J1 z gazem w Gentry brał mi co najmniej 9 litrów (2,90 x 9 = 26,1 zł za 100 km). XU9J1 z automatyczną skrzynią pali dodatkowo litr-dwa litry benzyny więcej, więc analogicznie będzie z zużyciem LPG (ok 30 zł za 100 km w trasie).
Reasumując: Twoje optymistyczne kalkulacje są zdecydowanie zbyt optymistyczne. Oczywiście nie odwodzę Cię od realizacji pomysłu - kupuj XU9J1, swapuj i zakładaj instalację LPG - wtedy porównamy koszta.

A tak w ogóle, to wydaje mi się, że robisz trochę offtopic, bo tematem wątku jest prezentacja 205-tki, a nie rozważania na temat słuszności zakupu, czy też tego, czy 1.9 automatic z gazem będzie palił mniej.
Auto kupiłem i to już się nie odstanie. Jeżdżę sobie zatem dieselkiem, sprawia mi to przyjemność i absolutnie nie żałuję swojej decyzji.
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: Martinoo »

RafGentry pisze:
yogurt pisze:8)7 kiedy zakładasz jakąś końcówkę na wydech ?
PS2. 3 pugi w domu to już zakrawa na dewiację :D
W jakim domu? Dwa stoją w garażu, a jeden na podwórku. Także spokojnie - o żadnej dewiacji nie może być mowy ;)
A wydech jest jakiś taki... beznakładkowy :D
Resize of IMG_9745.jpg
Rafał, diesle maja taki tłumik ale da sie nałozyc nakladke tzw. kolanko do diesla. Sam załozyłem cos takiego u siebie i wygląda o niebo lepiej niż okopcony bez niczego
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: DJPreZes »

Spokojnie, spokojnie ;) Samochód bardzo ładny, sam go kilka razy oglądałem na allegro czy otomoto i wyglądał na ideał. Rocznik 1987, a wygląda lepiej niż moja Indiana z 1992r. Z drugiej strony odpuściłem go, bo:
-nie był cabrio
-diesel
-rocznik 1987, czyli nieco starawy
-jeśli taki rocznik, to nowe lampy z tyłu i białe kierunki... byłem pewien, że ma coś w papierach namieszane

Reasumując - ciesze się, że się cieszysz, a samochód naprawdę godny uwagi.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: RafGentry »

Nie no, ideałem nie jest. Ale w papierach ma wszystko w porządku. Jest instrukcja, jest książka serwisowa i okładka Peugeot Talbot.

Lampy tylne to inwencja poprzedniego właściciela. Zresztą stare lampy zostawił mi w bagażniku.
Co do kierunków przednich, to ich historii nie znam, ale też jakoś mi białe nie przeszkadzają...
Awatar użytkownika
Kamkiler
Maniak
Posty: 1279
Rejestracja: 29 sie pn, 2005 8:05 pm
Posiadany PUG: 205 TCTi
Numer Gadu-gadu: 3470719
Lokalizacja: Łomianki

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: Kamkiler »

Auto jak na swój wiek wygląda rewelacyjnie , jest pare miejsc które wymagają poprawek lecz po zrobieniu ich bedzie idealne.Tylny tłumik Walker chyba nawet ory ,silnik pali z pierwszego ,auto potrzebowało przeglądu,wymiany paru przewodów . Po zrobieniu hamulców będzie w pełni gotowe do bezstresowej jazdy.
Czeka nas jeszcze duzo pracy http://www.kamkiler.205.pl
Awatar użytkownika
Maro.wow99
Uzalezniony
Posty: 678
Rejestracja: 01 maja pn, 2006 9:14 pm
Posiadany PUG: 205 CTI, Forester 2.0, 206 Gt 2225
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: Maro.wow99 »

Bardzo fajny gratulacje _O_
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: 205 Lodołamacz

Post autor: Para »

Prezes chyba zazdrosci zakupu, stad te wywody na temat spalania ;) takim dieslem jezdzi sie taniej niz na lpg
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
ODPOWIEDZ