205 GREEN 1,4

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
mstore205
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 08 lis sob, 2014 3:38 pm
Posiadany PUG: 1.4 Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świdnik

205 GREEN 1,4

Post autor: mstore205 »

Witam, to mój pierwszy pug, kupiłem go praktycznie przypadkiem, jednak jak go zobaczyłem na oczy to skusił mnie ten niebywały zielony kolor wnętrza i biały klasyczny kolor :)

Zakupiłem go na przełomie kwiecień/maj 2014 za 1200 zł - jednak doskonały nie był, jak usiadłem i wyjechałem nim z komisu to praktycznie nie miał hamulców.

Do tej pory wymieniłem:
-świece
-silnik krokowy
-hamulce z tyłu kompletnie oprócz bębnów bo były super tylko podszlifowałem - mimo tego hamuje nadal kiepsko.

Autko w dobrym stanie blacharskim, podłoga zdrowa, lekkie ślady rdzy na klapie bagażnika obok wycieraczki czy lekko na masce ale i tak ładnie.

Niestety narazie niedomaga z paleniem a mam zamiar doprowadzić go do stanu nowości hehe z uwagi na wersję.

Poniżej fotki przód i tył.
Załączniki
pug_1.jpg
pug_2.jpg
Awatar użytkownika
mstore205
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 08 lis sob, 2014 3:38 pm
Posiadany PUG: 1.4 Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świdnik

Re: 205 GREEN 1,4

Post autor: mstore205 »

Mam pytanko przy tej okazji, strona od pasażera jest dość niezdarnie zrobiona - poprawię w przyszłości szpachlę i lakier. Jednak strona od pasażera jak widać nie ma naklejek na boku i na zderzakach brakuje koloru czy pasków, ciekawi mnie czy on był tak mocno bity? bo ogólnie nie ma śladów roboty po za tym bokiem od pasażera.
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: 205 GREEN 1,4

Post autor: woocash »

ciekawi mnie czy on był tak mocno bity?


hej.

to nas pytasz? ;) a skąd mamy wiedzieć... przemierz miernikiem grubości lakieru to już jakieś pojecie będziesz miał co do zakresu szpachli - naklejek raczej nikt hobbystycznie nie zdzierał.

poza tym... zaraz zaraz.. napisałeś że robiona była strona pasażera - a ja widzę naklejki po tamtej stronie... rozumiem była robiona strona kierowcy?

zdejmij tapicerkę drzwi.. i zobaczysz jak blacha krzywa jest - ogólne pojęcie będziesz miał czy to była kosmetyka czy coś, a może po prostu drzwi były lakierowane z innego koloru /taniej pewnie kupić inne drzwi 3d niż szpachlować itd.

co do hamulców - wspomaganie działa? nie ma nieszczelności w podciśnieniu?
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
mstore205
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 08 lis sob, 2014 3:38 pm
Posiadany PUG: 1.4 Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świdnik

Re: 205 GREEN 1,4

Post autor: mstore205 »

Tzn. od strony kierowcy blacha jest ładna i nie widać aby było coś robione ale naklejek brak, a od strony pasażera gdzie jest ślad widoczny na tylnym błotniku że było klepane to naklejki są :)

Co do hamulców to wspomaganie działa, być może jeszcze trzeba wymienić przewody krótkie na przodzie bo może je lekko wybula a z tyłu już zmieniałem.
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: 205 GREEN 1,4

Post autor: szasz »

Widziałem ten samochód w komisie i chciałem go kupić, ale jak pojechałem do Lublina na wesele kumpla 4 maja to już go nie było :) a wcześniej nie mogłem pojechać.

Mam nadzieję, że nie będzie sprawiał problemów eksploatacyjnych ;)

Życzę sukcesów! ;)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 GREEN 1,4

Post autor: Manwe »

masz oba zderzaki wymienione na czarne i teraz pytanie czy to ma związek z tym, że brakuje naklejek/ był klepany
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
mstore205
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 08 lis sob, 2014 3:38 pm
Posiadany PUG: 1.4 Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świdnik

Re: 205 GREEN 1,4

Post autor: mstore205 »

Hehe przynajmniej w tej kwestii sprzedawca nie kłamał, że pytają się kolekcjonerzy nawet z Gdańska :)
A co do zderzaków to właśnie dziwne troche i sam niewiem czy to malować i wstawić paski.
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: 205 GREEN 1,4

Post autor: szasz »

mstore205 pisze:Hehe przynajmniej w tej kwestii sprzedawca nie kłamał, że pytają się kolekcjonerzy nawet z Gdańska :)
Ta :) dobre :)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: 205 GREEN 1,4

Post autor: jarema205 »

Generalnie, to nie wiem czy mam Ci zazdrościć tego Greena czy nie... bo on w sumie już mało co przypomina Greena :N
Jeżeli chcesz przywrócić mu dawną świetność, to z pewnością czeka Cię dużo pracy.
Jednak myślę, ze gra jest warta świeczki, bo masz /moim zdaniem/ najzajebistszą wersję 205, pomijając oczywiście GTI (Miami Blue) i pochodne :wink:
Życzę dużo wytrwałości i cierpliwości do autka. Będę trzymał kciuki i śledził temat :wink:
Aha, wrzuć więcej fotek, szczególnie wnętrza, które Cię w skusiło na zakup :W
XR in PROGRESS :D
baba11

Re: 205 GREEN 1,4

Post autor: baba11 »

Auto prezentuje się zacnie (zwłaszcza czerwone listewki w poszerzeniach świetnie grają z kolorem nadwozia), a po Twoim nastawieniu wnioskuję, że nie straci formy.
Awatar użytkownika
mstore205
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 08 lis sob, 2014 3:38 pm
Posiadany PUG: 1.4 Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świdnik

Re: 205 GREEN 1,4

Post autor: mstore205 »

baba11 pisze:Auto prezentuje się zacnie (zwłaszcza czerwone listewki w poszerzeniach świetnie grają z kolorem nadwozia), a po Twoim nastawieniu wnioskuję, że nie straci formy.
Czerwone listewki? chyba sam nieznam tak dobrze tego samochodu :)
jarema205 pisze:Generalnie, to nie wiem czy mam Ci zazdrościć tego Greena czy nie... bo on w sumie już mało co przypomina Greena :N
Hehe myślę, że brakuje mu tylko poprawienia zderzaków i felgi zostawię stalowe ale będą białe no i te linie na boku. (nie wnikając narazie czy lakier jest super)

Poza tym dzięki wszystkim za miłe słowa, zdjęć akurat ze środka nie robiłem ale jak zrobię to wrzucę w między czasie.
Awatar użytkownika
mstore205
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 08 lis sob, 2014 3:38 pm
Posiadany PUG: 1.4 Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świdnik

Re: 205 GREEN 1,4

Post autor: mstore205 »

Poniżej zamieszczę zdjęcie z komory silnika takiego jak w moim, ponieważ niemam takiej rury jak zaznaczyłem na czerwono, proszę o odpowiedź do czego ona jest i jak bardzo potrzebna:
Załączniki
silnik_205.jpg
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 GREEN 1,4

Post autor: Manwe »

zderzaki oryginalne dla tej wersji nie są malowane na biało a wykonane od razu na biało, rura dostarcza cieple powietrze do dolotu żeby silnik szybciej nabrał temp. pracy, steruje tym to ufo z wężykiem podciśnienia, po drugiej stronie od miejsca wejścia rury w plastikowy dolot, możesz spokojnie bez tego jeździć, a rurę dokupić można w motoryzacyjnym lub zastąpić przewodem gumowym od chłodziwa o odpowiedniej srednicy będzie wytrzymalszy
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
mstore205
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 08 lis sob, 2014 3:38 pm
Posiadany PUG: 1.4 Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świdnik

Re: 205 GREEN 1,4

Post autor: mstore205 »

Po prawie rocznej przerwie Pug zaczyna wracać do życia. Od kwietnia stał a teraz nadszedł czas by go uruchomić. :)
Praktycznie nie odpalany od 3 mcy. Na ladowalem akumulator i zapalił bez problemu a nawet bez wciskanie gazu.
kazet

Re: 205 GREEN 1,4

Post autor: kazet »

KUpiłem grenna ma 122 tys przebiegu i jest z roku 1987 ;)
ODPOWIEDZ