GTI phase 1

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
tonka81
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 05 sie śr, 2015 2:01 pm
Posiadany PUG: 205 1,6 GTI '87 ph1
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: GTI phase 1

Post autor: tonka81 »

Dzięki Panowie, zaleję Total Quartz 5W40, przy okazji z wymianą uszczelki pod miską, tylko coś trudno ją dostać póki co...
Auto tymczasem odbyło jedynie rundę w góry więc bardziej stoi niż jeździ ze względu na nieustający brak czasu.
Zimą planuję m.in odświeżyć lakier na felgach, czy ma ktoś sprawdzony punkt, najlepiej na śląsku?
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: GTI phase 1

Post autor: woocash »

miejsca nie znam niestety ale mam jedną podpowiedź - pamiętaj by środek felg był spolerowany a nie pomalowany /tzn... nie da się tego proszkiem nie opierdzielić, ale trzeba potem to spolerować i nałożyć klar/ i wtedy wygląda suuper.

PS - jak znajdziesz gdzieś w kato tanio piaskowanie to mogę się podłączyć z 4 stalówkami do piaskowania.
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: GTI phase 1

Post autor: Manwe »

seryjnie środek solniczek nie jest polerowany tylko stoczony, jest widoczny charakterystyczny wzorek :), uszczelka miski olejowej do silników XU erling 590.984, napisz pw jak nie znajdziesz
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
tonka81
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 05 sie śr, 2015 2:01 pm
Posiadany PUG: 205 1,6 GTI '87 ph1
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: GTI phase 1

Post autor: tonka81 »

Dzięki za podpowiedzi odnośnie sposobu malowania; na felgach nie widzę żadnego wzorka więc pewnie są zamalowane... z pewnością pociągnę jeszcze temat sposobu malowania jak tylko wyczaję lakiernika.
Manwe dzięki za detale uszczellki, wstępnie sprawdziłem nie powinno być problemu więc zaraz zamawiam.

Mam kolejne pytanie: chodzi o poziom płynu chłodzącego w zbiorniczku:
Ponieważ nie doszukałem się wskaźnika poziomu wyrytego na zbiorniczku więc mam wątpliwości ile powinno go tak naprawdę być. Zazwyczaj jest to ok polowy zbiorniczka... tu jednak pojawia się problem bo dopiero przy prawie pełnym zalaniu gaśnie mi dioda w kokpicie.
Czy macie na swoich zbiorniczkach min/max?
A może trzaśnięty jest czujnik?
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: GTI phase 1

Post autor: woocash »

Ad 1. Felgi lakierujesz oczywiście proszkowo.
Ad. 2. Pod korkiem wlewu powinien być taki czerwony...Eee. Element ;) leje się tyle, żeby na zimnym było do poziomu dolnego tego czegoś. A czujnik... Poszukaj na forum o czujniku. Może się wieszać po tych 20 latach pracy w syfie. Może pojedziesz do mnie to obadamy ;)
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
tonka81
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 05 sie śr, 2015 2:01 pm
Posiadany PUG: 205 1,6 GTI '87 ph1
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: GTI phase 1

Post autor: tonka81 »

No i muszę wymienić czujnik ciśnienia oleju (ten od wskaźnika) ponieważ cieknie z niego niemiłosiernie. Wskaźnik pokazuje raczej dobre wartości ale co z tego skoro leje olejem. Wiem, że temat był już wałkowany w kwestii zamienników (tyle że do XU9JA). Będę wdzięczny za podpowiedź czy do XU5JA jest taki sam i czy podejdzie któryś z poniższych; ewentualnie, który byłby lepszy... lub może jakiś inny:

http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-ole ... 48676.html

http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-ole ... 02669.html
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: GTI phase 1

Post autor: 2mouse »

tonka81 pisze:Wiem, że temat był już wałkowany w kwestii zamienników (tyle że do XU9JA). Będę wdzięczny za podpowiedź czy do XU5JA jest taki sam i czy podejdzie któryś z poniższych; ewentualnie, który byłby lepszy... lub może jakiś inny:

http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-ole ... 48676.html

http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-ole ... 02669.html
FAE 14500. Też beznadziejny, ale jednak lepiej zrobiony niż noname z Chin z powyższych aukcji. Raczej nie ma obecnie problemu z dostępnością, w odróżnieniu od czasów kilka lat temu. Ale rzeczywiście markowego już nie dostaniesz... :(

A to, że z Twojego leje się olejem, to najprawdopodobniej kwestia uszczelki pod czujnik, a nie czujnika. Wymienić na miedzianą. Nie, nie na aluminiową, czy ze ZnAl-u. Miedzianą. I dokręcić momentem przewidzianym dla tego miejsca, a nie na pałę, czy wyczucie. I dobrze jeszcze byłoby wyczyścić miejsce w bloku pod uszczelkę i nie zakładać jej palcami ufaflunionymi smarem z piachem.... :W

A co do dyskusji nt. olejów, to bardzo mi ona przypomina historię, jak moja ciotka usiłowała namówić babcię do używania oliwy z oliwek zamiast smalcu. 8)7 Oczywiście smalec wygrał. :lol:
Wg. "fahofscuf" obydwa moje silniki powinny sikać olejem jak te fontanny http://www.parkfontann.pl/. Jednak się tak nie dzieje, pomimo tego, że obydwa są traktowane wymyślnymi syntetykami.
Cud? Może jeszcze eucharystyczny?... :clap: Nie mniej jednak w Legnicy w życiu nie byłem... :P
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: GTI phase 1

Post autor: nowak68 »

Też mam silnik zalany 5w30 i ani grama nie dolewam.
Co do miejsca z rybą na polu, to....Lednica :wink: i też nie byłem :D
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
ODPOWIEDZ