GTI Export - grafit w krainie granitu

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
helterskelter
Junior
Posty: 194
Rejestracja: 31 lip czw, 2008 6:02 pm
Posiadany PUG: 205 xad lux; 205 GTI export
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WP

GTI Export - grafit w krainie granitu

Post autor: helterskelter »

Kryzys wieku średniego a może rozprzestrzeniająca się po tym forum choroba, sam nie wiem.
Nerwowa noc z wtorku na środę... przygarnąć czy odpuścić... przecież mam czym jeździć. A z drugiej strony opowieści kolegów jeżdżących GTI (nie wiem dlaczego ale z tych opowieści przypomina mi się w tej chwili tylko "banan na twarzy").
W środę szybka konsultacja z Bananowcem (cyt.: Nowak zabrał nam gentry z Wrocławia, to niech chociaż jakieś inne GTI wróci na Dolny Śląsk).
W środę wieczorem wracając od Bananowców, gdzieś w połowie drogi między Wrocławiem a Strzelinem podejmuję decyzję. Telefon do Mariusza: biorę, jak jeszcze nie sprzedałeś. Szybkie uzgodnienie terminu i dziś ok. godz.15 stałem się posiadaczem peugeota 205 Gti w wersji Export.
Wielkie słowa uznania dla Mariusza (Nowak68) za uratowanie 205-ki i doprowadzenie auta do stanu,który powoduje, że nikt obok tego egzemplarza nie przechodzi obojętnie. _O_
Mam nadzieję, że Nowak68 wesprze ten temat, dodając do niego fotki z okresu, kiedy ratował GTI i kilka bieżących zdjęć.
Ja na razie posiadam dwa:
Export wyrusza z SC do krainy granitu:
mms_20160908.jpg
i drugie z cyklu: faceci to takie duże dzieci.
08092016.jpg
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: GTI Export - grafit w krainie granitu

Post autor: krzyska »

Gratulacje, swietne auto.
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: GTI Export - grafit w krainie granitu

Post autor: nowak68 »

Auto poszło w dobre ręce. Niech powoduje moc satysfakcji z jazdy 8)
Nie było mi łatwo, ale i takie decyzje trzeba podejmować. Zrobiłem co mogłem aby gti wyglądał jak teraz, choć pewnie mogłem więcej :wink:
Zamieszczam kilka zdjęć z okresu "przepoczwarzania" :)
Załączniki
08042015299.jpg
02032015119.jpg
02032015114.jpg
02032015109.jpg
588.jpg
581.jpg
169.jpg
168.jpg
166.jpg
109.jpg
018.jpg
001.jpg
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
pawel
Maniak
Posty: 1120
Rejestracja: 06 lis czw, 2003 11:16 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Lokalizacja: Włocławek

Re: GTI Export - grafit w krainie granitu

Post autor: pawel »

Poszedł w dobre ręce, gratuluje Wojtek!
P205
Indjana
Uzalezniony
Posty: 506
Rejestracja: 14 kwie pn, 2014 1:53 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: GTI Export - grafit w krainie granitu

Post autor: Indjana »

Graty Wojtek! Fajnie, że przyjechał na Dolny Śląsk :D
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: GTI Export - grafit w krainie granitu

Post autor: RafGentry »

Wszystko zostało w rodzinie. Bardzo fajnie! Gratulacje dla Wojtka i szacun dla Mariusza za kupę dobrej roboty _O_
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GTI Export - grafit w krainie granitu

Post autor: dzikson »

Wojciechu, jestem pod ogromnym wrażeniem, porządziłeś szeroko _O_
Czuję, jak za tym autem stoi cała bogata historia prawdziwie męskich decyzji. Zakup, odrestaurowanie, sprzedaż, odkupienie. Historia, która budzi respekt :)
daro
Junior
Posty: 406
Rejestracja: 20 lis wt, 2007 10:17 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 2.0T, 205 GT, 604 GTI, R5 GT TURBO, CITROEN CX TURBO 2, CITROEN 2CV 78r.
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: daro406
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Re: GTI Export - grafit w krainie granitu

Post autor: daro »

No to teraz pojechałeś :shock: _O_ _O_
To co mały zlocik Sława Radzyń 23-24.09 :?: Chciałbym go zobaczyć.
Gratuluje i zazdraszczam :lol:
Awatar użytkownika
fila1223
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 8:47 pm
Posiadany PUG: 205 zenith s16 in progres
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: GTI Export - grafit w krainie granitu

Post autor: fila1223 »

Ja bym od nowaka tego gti nie kupił... tylko dlatego że w nim nie ma nic do robienia :D( no dobra kasy tez nie miałem 8)7 )
Fajnie że pug został na forum i trafił w dobre ręce :D
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: GTI Export - grafit w krainie granitu

Post autor: nowak68 »

fila1223 pisze:Ja bym od nowaka tego gti nie kupił... tylko dlatego że w nim nie ma nic do robienia :D( no dobra kasy tez nie miałem 8)7 )
Fajnie że pug został na forum i trafił w dobre ręce :D


W każdym jest coś do zrobienia :wink: Tyle, że w jednym mniej a w drugim wiecej :Y

Nie macie pojęcia jak bardzo się cieszę, że Wojtek został właścicielem tego auta _O_
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
helterskelter
Junior
Posty: 194
Rejestracja: 31 lip czw, 2008 6:02 pm
Posiadany PUG: 205 xad lux; 205 GTI export
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WP

Re: GTI Export - grafit w krainie granitu

Post autor: helterskelter »

Dziękuję wszystkim za mile słowa.
Postaram się nie zepsuć auta :P
Tak jak pisze Mariusz, w każdym aucie jest coś do zrobienia. W Exporcie do ogarnięcia jest kokpit, a tak naprawdę deska, bo ta w aucie ma wiele ubytków i wypada zastąpić ją egzemplarzem mniej zużytym.
Planuję w najbliższym czasie rozebrać deskę, choćby w celu wymiany żarówek podświetlenia licznika i wtedy ocenię, co tam jeszcze może być do wymiany.
Stosowną listę umieszczę w tym temacie oraz w dziale KUPIĘ. Nie ukrywam, że liczę na pomoc forumowiczów.
Muszę się też nauczyć radzić sobie z typowymi usterkami silników XU (na razie ogarniam tylko diesle). Na tą chwilę do ogarnięcia jest gaśnięcie auta na zimnym silniku. Zdaje mi się, że było coś o tym ostatnio na forum; przejrzę, poczytam i zacznę zadawać pytania 8)7
daro pisze:No to teraz pojechałeś :shock: _O_ _O_
To co mały zlocik Sława Radzyń 23-24.09 :?: Chciałbym go zobaczyć.
Gratuluje i zazdraszczam :lol:
W tym terminie nie dam rady, wyjeżdżam na wesele. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebym wybrał się w któryś dzień do Obornik, zabierając po drodze Bananowców, bo sam nie pamiętam adresu :mrgreen:

Jeszcze tak na szybko wrzucam to co wypluł servicebox. Dużo tego nie ma.
GTI_servicebox.png
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: GTI Export - grafit w krainie granitu

Post autor: Fox »

Jak ja lubię takie chwile gdy, wchodząc na forum, dowiaduję się o czymś tak niespodziewanym a zarazem pozytywnym. Pamiętam jak w Grecji, po kilku twoich brawurowych manewrach na ślepych zakrętach, śmialiśmy się że gdyby tylko dać Ci szybszy samochód to wyprzedziłbyś samego Loeb'a. Te czasy chyba właśnie się zaczynają. Baw się niegrzecznie ale bezpiecznie:)
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: GTI Export - grafit w krainie granitu

Post autor: 2mouse »

helterskelter pisze: Na tą chwilę do ogarnięcia jest gaśnięcie auta na zimnym silniku.
Kolejny.... :D :P

Gratulacje! To była odważna i bardzo dobra decyzja. :)
Awatar użytkownika
czargosia
Junior
Posty: 415
Rejestracja: 26 sty ndz, 2014 10:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 91-gutek, 205 Rallye 1,9 , 205 Automatic 1,9b+g 5D 89r,
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn --- WARMIA I MAZURY

Re: GTI Export - grafit w krainie granitu

Post autor: czargosia »

Gratki
Pojazd godny uwagi. Wartość auta w tym stanie bedzie tylko wzrastać. Dobra lokata kapitału a przy tym frajda - bezcenna
Peugeot 205 CTI zielony - Jak dorosnę będę JAGUAR-em
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: GTI Export - grafit w krainie granitu

Post autor: nowak68 »

dzikson pisze:Wojciechu, jestem pod ogromnym wrażeniem, porządziłeś szeroko _O_
Czuję, jak za tym autem stoi cała bogata historia prawdziwie męskich decyzji. Zakup, odrestaurowanie, sprzedaż, odkupienie. Historia, która budzi respekt :)

Wywołany do tablicy, muszę trochę opowiedzieć jak gti dostało się w moje ręce...
Mam kolegę pasjonata 205 od zawsze, który od rodziców na 18 urodziny dostał białego 205 w dieslu pachnącego nowością. Cudo błyszczące i budzące zachwyt. Było to coś około roku 1988 :)
Przez wiele lat jeździł dieselkiem, potem drugim i kolejną 205, aż pewnego dnia w listopadzie 2006 roku zakupił za zachodnią granicą gti export. Auto jak wspominał mi było ładne, kolor trzymało, był zdrowy i nigdy nie uderzony. Jedynym problemem był silnik który żłopał olej na potęgę. Po niedługim czasie w trakcie jakiejś ściganki z golfem, padł na amen. Kolega zakupił silnik gdzieś w południowej Polsce i zlecił fachowcom aby dokonali dzieła wskrzeszenia serducha. Tak też się stało. Auto jeździło i cieszyło oczy...w tym moje :shock:
Mijały lata...
Życie czasem bywa trudne, i czasem pod górkę, więc jakoś temat auta nie był dłuższy czas poruszany, a i ja miałem swoje sprawy.
Gdzieś około 2011 roku spotkałem właściciela owego gti i dowiedziałem się że stoi zepsuty na podwórku.
Delikatnie zapytałem czy może go odsprzeda, ale usłyszałem bardzo stanowczą odmowę. Cóż było robić? Jedynie czekać. Tak mijały miesiące. Przejeżdżając koło domu kolegi widziałem gti stojące pod śliwką z jednej lub z drugiej strony. Czyżby jeździł? Kiedyś zapytałem o to właściciela, ale okazało się.że gdy kosi trawnik to przeciąga auto na lince, żeby łatwiej było wykosić w miejscu gdzie stał. Auto nadal nie było na sprzedaż...
Aby uzupełnić fakty, muszę dodać, że w latach 2000-2005/lub coś koło tego/ byłem właścicielem kolejno trzech 205 w dieslu i czasem wymienialiśmy kilka zdań na temat swych aut.
I tak nadszedł wrzesień 2013 roku. Pewnego dnia wstąpiłem do kolegi zobaczyć co tam słychać, oraz jak się mają sprawy z autem. Wówczas dowiedziałem się. że auto ma iść na złom po kawałku i że nadal nie jest na sprzedaż. Cholera, jak skłonić właściciela do zmiany decyzji?
Siedliśmy, pogadaliśmy o starych czasach, o jego i moich 205, i jakoś udało się znaleźć wyjście z tego impasu. Musiałem Mu obiecać, że nie zmarnuję auta, oraz to, ze jak go zrobię to będzie mógł sobie w nim choć raz usiąść. I tak dobiliśmy targu....
GTI przypchnęliśmy na podwórko z moim ojcem o świcie w niedzielę. Auto nie chciało ruszyć z miejsca. W kołach było mało powietrza i było tak zastane, że co dwadzieścia metrów musieliśmy odpoczywać,a do pokonania było około 400 metrów. Potem pojechaliśmy na grzyby...
Ciąg dalszy nastąpi... :)
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
ODPOWIEDZ