Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: cejot »

Stopx pisze:Wersje 8 i 9 _O_ _O_ _O_
Też uważam, że te są najlepsze. Bardziej z naciskiem na wersję 9. :)
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Fox »

Przelałem pieniądze do Włoch. Nie mam pojęcia kiedy dojdą na miejsce. Mam tylko nadzieję że nigdzie nie zginą:) Ostatecznie zrobiłem mikro-rezerwacje przez Airbnb, tak aby zarówno Rosa nam jak i my Rosie moglibyśmy wystawić opinię. Zarezerwowałem tą drogą jedną dwójkę (która kosztuje za dwa dni 198 euro:/) a 302 euro przelałem bezpośrednio na konto bankowe. Sumarycznie zapłaciłem 500 euro (na miejscu dopłacamy jeszcze 30 euro od osoby). Na nocleg zgłosiło się bowiem ostatecznie 25 osób:

1. My (2)
2. Gady (2)
3. Melos (2)
4. Jozek + Olga (2)
5. Rafi (1)
6. Helter (2)
7. Bananowce (2)
8. Szyba (2)
9. Slavko (1)
10. Cejot (2)
12. Vrooble (2)
13. Janusze (3)
14. Dr. Smaroń (2)

Jako że Rafi oraz Slavko ostatecznie wzięli tylko po jednym miejscu to straciliśmy jeden pokój dwuosobowy. Reszta zostaje bez zmian. Osobom mniej spostrzegawczym zwrócę uwagę że z listy wypadł niestety AdamWet1 ale za to mamy jeden powrót - Cejot z Agnieszką wracają do ekipy:)

Na koniec chciałbym jeszcze polecić osobom o mocnych nerwach książkę "Gomorra", Roberto Saviano. Świetna lektura o mafii, narkotykach, strzelaninach i wszystkim co najgorsze w Neapolu sprzed 10 lat. Na podstawie książki powstał też film, w którym można zobaczyć lokalizacje przez które będziemy przejeżdżać wjeżdżając do Neapolu od północy. Dzielnice takie jak Scampia czy Secondigliano, miejscówki takie jak Le Vele czy Case Celesti, to przykład rozkładu miasta i społeczeństwa tych biednych dzielnic. Przez ostatnie lata trochę się zmieniło, nie ma już tylu zabójstw a same miejsca kontrolowane przez kamorrę (jak wspomniane już Le Vele) mają być zburzone na wiosnę. Być może zdążymy coś z tego jeszcze zobaczyć zanim wszystko rozjadą spychacze. Tak czy siak - warto o tym poczytać czy wyszukać sobie reportaże na youtube, żeby nie jechać tam jak byle turysta, tylko nauczyć się czegoś nowego o świecie:)


Aaaa, jeśli chodzi o magnesy to wprowadzę zamieszanie głosując na wersję numer 6 (chociaż na koszulkę nadrukuję sobie chyba ver.10). Żółty kolor to jedna z barw na fladze Sycylii (druga to czerwona) więc to mi najbardziej pasuje do kontekstu.
Awatar użytkownika
pilot-84
Uzalezniony
Posty: 537
Rejestracja: 02 sty śr, 2013 11:29 am
Posiadany PUG: 5008 mk2 1.2 ||| były: 205 CTI Mi16 | 307sw 2.0HDi | 407sw 2.0 HDi | 5008 mk2 1.2puretech
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: pilot-84
Lokalizacja: Łódź

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: pilot-84 »

Florek2b pisze:
Bardzo fajnie wspominam też Vieste na Gargano, naprawdę urokliwe miejsce.

Dla miłośników mocnych wrażeń polecam rozważenie wizyty w jednym z parków rozrywki z prawdziwego zdarzenia (w każdym z nich byłem przynajmniej 2 razy)
Mirabilandia w okolicy Rimini
http://mirabilandia.it/en
Ja Foxiowi na PW także polecałem Vieste i samą drogę do tego miasteczka. Mirabilandię także polecam jako odskocznię od codziennych trudów tripu. Żałuję że nie mogę pojechać :(
Moje Peugeot: 5008 mk2 1.2 | 205 RG 1.4
Wcześniej: 205 CTI 1.9 Mi16 | 307sw 2.0HDi | 407sw 2.0 HDi | 5008 mk2 1.2puretech
Awatar użytkownika
Bartek4
Junior
Posty: 184
Rejestracja: 30 cze wt, 2015 8:13 am
Posiadany PUG: 205 Green, ex.205 RG
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Frankfurt / Sosnowiec

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Bartek4 »

Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Fox »

Tak sobie niedawno z Szyba w pracy zartowalismy, ze pewnie jak tam dojedziemy, to wlasnie dojdzie do jakiejs mega erupcji i kula magmy wpadnie mu do cabrio przez dach na tylne siedzenie:) Byl to jeden z argumentow zeby nie robic nowej tapicerki na wyjazd:)

Oprocz Etny jest jeszcze drugi wulkan, ktory grozi wybuchem:

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 8,1,0.html

Pola Flegrejskie pod Neapolem. Jak to pierdyknie to moze wciagnac pol miasta. Dobrze ze nasze male pezociki sa takie zwinne. Moze uda nam sie z tamtad w razie czego wydostac, obserwujac za swoimi plecami sceny jak z filmu o Pompejach:)

Nawiazujac jeszcze do wczesniejszego postu Florka to niestety Wlochy raczej nie nadaja sie na wakacje w lipcu czy sierpniu. Jest tam za goraco jak na samochod bez klimatyzacji (zwlaszcza taki, ktory nawet w zimie potrafi sie przegrzewac;)). Bylem tam dwa lata temu w lipcu i przrez tydzien w Toskanii bylo 42 stopnie upalu. Poza tym jest strasznie tloczno (nawet na campingach przewaznie nie udaloby sie upchnac 26 osob bez wczesniejszej rezerewacji) oraz 2x drozej niz na wiosne. Wyjazd duza grupa w sezonie wakacyjnym bylby organizacyjnym koszmarem.
Oczywiscie szkoda nam bardzo ze nie jedziesz. Sam coraz czesciej mysle zeby pojechac kiedys i odnalezc miejsca, do ktorych jezdzilem z rodzicami. To musi byc fajne sentymentalna wycieczka. Na pewno chetnie posluchalibysmy "a to tutaj wygladalo kiedys zupelnie inaczej..." :) Pomysl jeszcze, a nuz uda Ci sie jakos domknac budzet.
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: cejot »

Fox pisze:Osobom mniej spostrzegawczym zwrócę uwagę że z listy wypadł niestety AdamWet1 ale za to mamy jeden powrót - Cejot z Agnieszką wracają do ekipy:)
Skoro zostałem wywołany do tablicy to... Jedziemy na Tripa! Nie wiem jak i nie wiem czy... jedziemy... ale jedziemy na Tripa. To nie jakaś tam byle jaka wycieczka z Orbisu i jak się wykupiło nocleg w pałacu to trzeba jechać... :)
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
adamwet1
Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: 30 maja pt, 2014 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 Indiana
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: adamwet1 »

Wypadłem tylko częściowo. Nie zaliczę całego tripa, ale na część nadal się przygotowuje. Najbardziej poda mi się projekt 8 i ew 6
Awatar użytkownika
ja2nek
Junior
Posty: 221
Rejestracja: 08 lis ndz, 2009 3:43 pm
Posiadany PUG: 205 GTI TCT
Numer Gadu-gadu: 7048723
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: ja2nek »

Jak tam przygotowania aut drodzy tripowicze? Czasu coraz mniej na naprawy/modyfikacje i wszelakie usprawnienia... Remonty pokończone już? Pogoda zaczyna sprzyjać więc do garażów! SZTORCOWAĆ :p Do wyjazdu niewiele ponad miesiąc, a ja już się nie mogę doczekać :)
Macie jakieś fajne gadgety campingowe do polecenia?
Co z logo na magnesy? zapadły może jakieś decyzje poza forum? ile kasy i do kiedy trzeba przelać?
No Peugeot, no cry...Turbo żyje, Turbo pije, Turbo dmucha, Turbo wszystkich rucha :D
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: cejot »

Bardzo mało wypowiadałem się w temacie Tripu, więc trochę nadrobię zaległości.
Razem z Agnieszką późno zdecydowaliśmy się jechać na Tripa. Na wstępie musieliśmy sprostać organizacyjnym problemom - do Neapolu jadę sam, a Agnieszka dotrze tam samolotem 1 maja. Na koniec Tripa odłączymy się od grupy, bo wybieramy się do Szwajcarii.

Co do 205 to opiera się ona sztorcowaniu i nie wiem czy uda się ją uruchomić przed wyjazdem. Niby niewiele brakuje, ale zawsze...
Na wszelki wypadek mamy auto zastępcze.

Przyłączam się do pytania o magnesy.
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: gad »

Z magnesami wygląda sprawa następująco.
Mam gotowe 9 wersji które przygotowałem do tej pory. Wszystkie dla przypomnienia załączam jeszcze raz poniżej. Dajmy sobie czas do piątku (31.03.2017) aby każdy zainteresowany wyrobieniem magnesu opowiedział się z jedną z wersji. Jak już będzie wiadomo który wzór to zrobię jego ostateczną wersję, ponieważ te które są obecnie mają pewne niedociągnięcia.
Po ustaleniu wersji możemy przystąpić do zebrania listy chętnych na magnesy i koszulki i przystąpić do ich zamówienia.
sycylia ver1.jpg
sycylia ver2.jpg
sycylia ver3.jpg
sycylia ver3.jpg (77.21 KiB) Przejrzano 14873 razy
sycylia ver4.jpg
sycylia ver5.jpg
sycylia ver 6.jpg
sycylia ver 7.jpg
sycylia ver8.jpg
sycylia ver 9.jpg
Ci bardziej spostrzegwaczy zauważyli pewnie że klika pierwszych propozycji mają nieco dziwny kolor tła.
Oczywiście nie będzie ono tak wyglądało w wersji finalnej, ale nie mam teraz możliwości w zabawę aby to zmienić.
Awatar użytkownika
helterskelter
Junior
Posty: 194
Rejestracja: 31 lip czw, 2008 6:02 pm
Posiadany PUG: 205 xad lux; 205 GTI export
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WP

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: helterskelter »

Jako tradycjonalista optuję za wersją pierwszą.
Ewentualne modyfikacje to:
a) zmiana koloru tła (ciemnozielony już był na logo tureckim i wydaje mi się zbyt ciemny)
b) zmiana napisu (wyjąwszy Balkan Rallye to wszystkie pozostałe hasła zawierały nazwę kraju docelowego, więc tu wypadałoby wpisać Italię).

PS.
Czy zapadła już decyzja, który nocleg wybieramy w Wenecji, camping czy hotel Colombo?
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: grzesiek309 »

Moim skromnym zdaniem wersja 1 ;)
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: RafGentry »

Ja też wybieram logo numer 1, żeby zachować tradycyjną stylistykę. No i żeby mi magnes do kolekcji na drzwiach garażu pasował.

Ale póki jest czas faktycznie można jeszcze pokombinować z innym kolorem tła, bo zielony już faktycznie był.
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Stopx »

Jestem za wersja nr 9.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Fox »

Co prawda wczesniej mialem inne zdanie (w sumie nadal mam) ale wejde w konszachty z Olga i zaglosuje na wersje 9. Pierwsza wersja jest po prostu nudna. W ten sposob mozna od razu nadrukowac sobie magnesy dla kazdego kraju swiata. Wszystko identyczne poza flaga, nazwa kraju i jezykiem.
ODPOWIEDZ