Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Fox »

Tak jak mowi Cejot. Zielona karta nie jest potrzebna na tego tripa. No chyba ze ktos chce wracac przez Albanie albo Bosnie (co akurat jest mozliwe wybierajac na droge powrotna prom np z Bari do Durres)

Dobrze jest miec karte kredytowa. Wyglada na to ze nie unikniemy dwoch fragmentow autostrad. Pierwszy to od granicy z Austria do Wenecji a drugi na powrot z Sycyli - od Cefalu do Messiny (gdzie autostrada jedzie sie 1,5h a droga lokalna az 5,5). Z tego co pamietam to wiekszosc bramek na autostradach we Wloszech nie ma kasjera. Placi sie karta kredytowa (wypukle) i nie dzialaja tam zwykle karty bankomatowe. Okienko z kasjerem jest przewaznie jedno i czasem moze byc do niego kolejka. Poza tym warto miec chociaz podstawowe assistance w razie (odpukac) awarii na autostradzie. Na austryjackiej autostradzie nie ryzykowalbym holowania samochodu na linie. Ludy germanskie potrafia byc okrutne dla nierespektowania niektorych zakazow.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: RafGentry »

Kartę odebrałem, jak u agentki pytałem właśnie o assistance. W sumie to lepiej, że nie trzeba ale cholera wie, gdzie mnie jeszcze poniesie.

Nie pamiętam, gdzie rok temu ubezpieczał się Melos, ale chyba płacił 150 złotych i miał 500 km holowania. Niestety nic zbliżonego do tej oferty nie udało się znaleźć...
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: cejot »

Ja gdzieś czytałem, że płacić można gotówką albo ichniejszą kartą przedpłacnoną. Fox pisze, że kartą kredytową. A według informacji na http://www.autostrade.it/en/rmpp/ ilość obsługiwanych kart jest spora, łącznie z płaską Visą Electron.
Ciekawe czy karta wypukła w EUR będzie działać.

To ja zapytam o assistance u znajomego? Mogę zapytać przy okazji o większą liczbę samochodów.
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Fox »

Bardzo mozliwe ze zbior obslugiwanych kart zostal rozszerzony odkad kilka lat temu moja biedna karta bankomatowa nie zostala przyjeta:) Assistance coraz trudniej kupic inaczej niz u ubezpieczyciela u ktorego ma sie OC. Pytalem Melosa o to gdzie on ubezpiecza kiosk i przyznal sie ze w Warcie. Sprawdzilem i nie ma tam mozliwosci wykupienia tego bez polisy OC w tym samym miejscu.
Ja niestety zostalem zawiedziony przez PZU, w ktorym juz nie mozna wykupic assistance do 1000km. Od listopada ubezpieczaja w tym wariancie tylko samochody max 7 letnie:(. Pewnie wykupie u nich ostatecznie jakies podstawowy pakiet obejmujacy zepchniecie samochodu do rowu , podpalenie z ukryciem znakow rozpoznawczych oraz transport rodziny na najblizsze lotnisko:)
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: cejot »

Jeśli na Automatica mogę kupić AC, to assistance też się da załatwić. :-)

Jakby co to można zmienić ubezpieczenie OC w ciągu roku.
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Struna
Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: 30 wrz pt, 2011 12:59 pm
Posiadany PUG: było 205 1.9 D
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Struna »

cejot pisze:Ja gdzieś czytałem, że płacić można gotówką
można gotówką, można kartą i wcale nie trzeba stawać do okienka z ludziem, żeby zapłacić gotówką - ot wsuwasz banknot, maszyna rozpoznaje i wydaje resztę jak trzeba.
www.GCS TUNING.pl
ChipTuning, FAP/DPF, Hamownia, Strojenie LPG, AFR
Awatar użytkownika
pilot-84
Uzalezniony
Posty: 537
Rejestracja: 02 sty śr, 2013 11:29 am
Posiadany PUG: 5008 mk2 1.2 ||| były: 205 CTI Mi16 | 307sw 2.0HDi | 407sw 2.0 HDi | 5008 mk2 1.2puretech
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: pilot-84
Lokalizacja: Łódź

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: pilot-84 »

To może dorzucę 3 grosze od siebie. W 2013 roku płaciliśmy za autostrady zwykła kartą debetową mBanku, także problemu nie powinniście mieć.

Assistance - ja zawsze kupowałem miesiąc przed wyjazdem ubezpieczenie z mBanku:
https://www.mbank.pl/indywidualny/ubezp ... e-auto24h/
W wariancie Premium za 21zł jest holowanie auta z limitem do 1000zł. Nie wiem czy taki limit wystarczy do holowania auta do najbliższego zjazdu z autostrady, ale to zawsze coś.
Przed końcem miesiąca trzeba zgłosić rezygnację z ubezpieczenia i nie odnowi się na kolejny miesiąc. Ważne jest aby je kupić jeszcze w kwietniu, bo ono obowiązuje od kolejnego miesiąca. Ubezpieczenie nie jest przypisane do auta, a do kierowcy, więc teoretycznie możecie kupić jedno na całą ekipę i w razie awarii ta osoba zgłasza (czysto teoretycznie).
Moje Peugeot: 5008 mk2 1.2 | 205 RG 1.4
Wcześniej: 205 CTI 1.9 Mi16 | 307sw 2.0HDi | 407sw 2.0 HDi | 5008 mk2 1.2puretech
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Fox »

No to myślę że nie będziemy mieć tam z niczym problemu. Zmienię więc trochę temat. Dostałem odpowiedź z campingu koło miejscowości Crotone. Wpisałem go do pierwszego postu:

https://www.anotherbeach.com/camping-bungalows

. Odpisali mi że będzie wyjątkowo czynny w maju. Spytałem ile kosztuje nocleg 2 osób z samochodem i namiotem. Odpisali że cena dla dwóch osób to 10 euro. Nie wiem tylko czy sumarycznie czy od łeba. Tak czy siak - przyzwoicie. Brakuje jeszcze noclegu w miejscowości Tropea oraz na półwyspie Gargano. Nie wiem czy zdążę to ogarnąć bo zupełnie nie mam na to czasu. Najwyżej trzeba będzie improwizować.

Z informacji innych to Ula zarezerwowała miejsce na 10 namiotów na campingu w Wenecji. Ogólnie nie ma tam już prawie miejsc. Domków już nie ma w ogóle. Jeśli więc się rozleje to nie będzie gdzie uciekać. Mam nadzieje że miejsca bardziej na południe będę już mniej oblegane niż ta Wenecja.

Teraz wyjazd. My, tak jak pisałem już wcześniej, jedziemy w piątek po pracy do Ostravy. Rano stamtąd wyruszymy do Wenecji. Być może spotkamy się więc gdzieś po drodze (jeśli będzie nas zwijała z autostrady laweta) lub już na miejscu.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Fox »

Przypomniala mi sie jeszcze jedna rzecz. W zeszlym roku, gdy bylem we Wloszech, zarowno w Parmie jak i nad jeziorem Como, kontakty byly zupelnie inne niz u nas. Musialem kupic sobie przejsciowki. W Parmie nawet jeden kontakt w mieszkaniu byl normalny ale nad Como juz nie. Co gorsza w roznych regionach Wloch kontakty wciaz sa inne. Jesli ktos planuje podlaczac cos pilnie do pradu to warto zaopatrzyc sie w jakas przejsciowke albo po prostu nastawic sie na to ze wlaczenie czajnika do pradu moze nie byc taka oczywista i prosta sprawa:)
UlaMula
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar sob, 2015 12:13 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Foxa
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: UlaMula »

Szczerze mowiac to nie zarezerwowalam ani jednego miejsca na namiot na polu namiotowym w Mestre pod Wenecja, nie mowiac juz o dziesieciu :), bo sie nie dalo... Sprawa wyglada tak, ze mozna tam zostac na jedna noc tylko jak sie jest grupa , a w innych przypadkach minimalna dlugosc pobytu to 2 noce. Grupa musi z gory zaplacic za pobyt, aby rezerwacja na ta jedna noc zostala dokonana :) Nie mozna tez pojedynczo do nich pisac i placic tylko za siebie mowiac, ze jest sie czescia grupy, gdyz tego nie uznaja. Po prostu albo wszyscy albo nikt.
Nie wiadomo tez czy maja juz cale pole zabookowane na tamta jedna noc, ale szczerze nie chce mi sie wierzyc, ze bedzie duze oblozenie przy prognozowanej temperaturze w nocy 12 stopni. Mozemy tam jechac na zywiol i jak sie nie uda, to jechac na inny camping. Jak bede miala czas to dowiem sie jak sytuacja wyglada w innych miejscowkach.
Koszulki za to zamowilam po cenie lepszej niz w zeszlym roku i odbieram je w pn lub wt :) :Y
UlaMula
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar sob, 2015 12:13 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Foxa
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: UlaMula »

A oto informacja jaka dostalam z Campingu Rialto, usytuowanego zaraz obok tego poprzedniego:

"With the following we are pleased to inform you that camping emplacements are still available for the required period, from the 29.04.2017 to the 30.04.2017, 1 night.

Here our price list:
adult: euro 7.00 per person per night
tent: euro 8.00 per tent per night
car parking: euro 5.50 per car per night

The tourist tax is not included in the rates and will be charged at check out. The rate is euro 0.10 per adult per night.

The strength of Camping Rialto: the campsite is located at about 8 km from the city centre of Venice, only 10 minutes by public bus from Piazzale Roma main bus station in Venice. The bus to Venice stops right across the street in front of the campsite every 15 minutes and the last bus back from the city is at 00.40 (midnight forty).

Tickets can be bought at the reception and a return bus ticket costs only euro 3.00 per person."

Jest to alternatywa dla wczesniej wspomnianego campingu, jesli na miejscu okaze sie, ze nie ma na nim miejsc.
Awatar użytkownika
Bartek4
Junior
Posty: 184
Rejestracja: 30 cze wt, 2015 8:13 am
Posiadany PUG: 205 Green, ex.205 RG
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Frankfurt / Sosnowiec

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Bartek4 »

z tego co widze na kamerkach wjazd na Stlevio od strony Bormio jest otwarty...
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: cejot »

Na powrót nie ma zaplanowanej trasy, właściwie to nie wiadomo kiedy dokładnie będziemy wracali. My z Agnieszką wybieramy się jeszcze do Szwajcarii. Nie wiadomo jak się sytuacja rozwinie, ale my przymierzamy się do pokonania Sankt Gotthard Pass.
Podobno wjechać można prawie wszędzie, ale warunkiem może być posiadanie łańcuchów na koła.


Nie pamiętam czy pytałem, ale czy ktoś poza Foxami będzie nocował w Czechach?
Fox, macie tam coś zaklepane?
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
UlaMula
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar sob, 2015 12:13 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Foxa
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: UlaMula »

Tak Cejocie, w Ostrawie mamy rezerwacje z bookingu w hotelu Maria.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Fox »

Dzisiaj na lekcji włoskiego nauczycielka przygotowała mi listę potraw, które koniecznie trzeba spróbować będąc we Włoszech. Rozpiskę mam nawet osobną dla różnych regionów kraju, które będziemy mijać. Oto jak się to prezentuje:

Umbria (będziemy tam dnia drugiego, jadąc z Wenecji przez Gubbio i Asyż do Todi):
- Pappardelle al Cinghiale. To jest coś z dzika. W ogóle ten region słynie z dziczyzny i koniecznie należy jej spróbować
- Salame di Norcia (wszystko co pochodzi z Norcii jest podobno świetne)

Neapol
Dwie najlepsze pizzerie w mieście to podobno Sorbillo oraz Di Mateo.
Należy spróbować takich oto przysmaków:
- Fiori di zucca
- Crocche
- Frittattine
- Suppli
- Pizza fritta con cicioli (coś w rodzaju calzone)
Do tego najlepsza pizza to taka, z zapiekanym w środku ciasta (na brzegach) ricottą. Nazywa się to Pizza con cornicione.

Oprócz tego:
- Sfogliatine (lisce o ricce)
- Babba
- Limoncello
- Mozarella di Buffala
- Ricotta
- Taralli

Kalabria:
- Parmigiana
- Caciocavallo
- Nduja
- Cipolle di Tropea

Sicilia:
- Brioche con granita di gelsi/mandorle/con gelato al pistacchio di bronte (to jest coś w rodzaju sorbetu. Jakaś mrożonka podobna do lodów, ale bez mleka. Najlepsze podobno z pistacjami)
- Arancini (jakaś kulka ryżowa z czymś w środku. Nie zrozumiałem do końca)
- Cannoli
- Cassata siciliana
- Pasta di Mandorle

San Vito lo Capo:
- couscous con pesce (kuskus z rybą)
- Pane Panelle (to akurat chyba było z okolic Palermo, nie wiem czy na pewno dobrze zanotowałem to pod San Vito)
- Panino con la Milza
- Pasta con sarde
- Pasta con ricci di mare

W Materze poleca lokal "La lopa" oraz napoje wyskokowe Passito, Marsala, Moscato. Być może te napoje też zanotowałem w niewłaściwej kolumnie i są jednak dostępne w całym kraju.

Oprócz tego anulowałem jeden pokój 4 osobowy w Neapolu. Nie wiem na razie na ile skutecznie. Ostatecznie zrezygnowały z wyjazdu Wróble oraz mój znajomy z pracy:( Reszta zakładam że jedzie w takiej liczbie, w jakiej się deklarowała.

Na koniec jeszcze update z frontu. Po raz kolejny spędziłem trochę czasu grzebiąc w instalacji. Ostatecznie wymyłem kilka wiszących wtyczek, podpiąłem urwany kabel od światła pozycyjnego i wymieniłem sterownik silnika. To ostatnie dopiero spowodowało że samochód przestał raz na jakiś czas szarpać. Wydawało by się że wszystko już jest gotowe na wyjazd. Niestety wracając z garażu pod dom dojrzałem w ciemności ledwo bo ledwo ale jednak żarzącą się kontrolkę aku gdy włączałem na raz światła, wiatrak i migacz. Albo gdzieś nie ma dobrej masy albo szykuje mi się na trasie zmiana alternatora:) Biorę na wszelki wypadek zapasowy. Zwłaszcza że Szyba dzisiaj zameldował spostrzeżenie, że jego alternator wygląda jakby mógł w każdej chwili odpaść. Zapowiada się intrygująco.

Na koniec ponaglenie dla Melosa, jakby przypadkiem znów palił fajki i pił kawę w garażu zamiast ładować silnik pod maskę - nie uznajemy nieskończonych projektów przed tripem! :)
ODPOWIEDZ