Europ Raid 2018

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Europ Raid 2018

Post autor: dzikson »

RafGentry pisze:Ostateczny termin deklaracji mija 1 marca.
Francuzi zgodzili się, żeby z Polski jechały załogi dwuosobowe (to ukłon w naszą stronę).

Podobno zapisali się już Hiszpanie i Włosi.
Rafał, skąd pochodzi ta informacja odnośnie deklaracji do 1 marca?

Przerzucam teraz całą stronę przez translator w google chrome i wychodzi mi kilka ciekawostek:

"Zgłoszenia do 2018 edycji Europ'Raid są otwarte od 1 października 2017 r. Do 1 czerwca 2018 r. Po tym terminie każdy nowy wniosek zostanie automatycznie odrzucony. Rejestracja jest dostępna dla wszystkich. Liczba uczestniczących załóg jest ograniczona do 450. Organizacja zastrzega sobie prawo do odmowy.

Procedura rejestracji:

Zarejestruj się na stronie (bezpłatnie) i trenuj swoją załogę, dodając członków drużyny
Wyślij swój formularz rejestracji wstępnej wraz z czekiem przed rejestracją
Wyślij wypełniony formularz wniosku wraz z pozostałą kwotą opłaty rejestracyjnej
Aby się zarejestrować, musisz najpierw zarejestrować się online bezpośrednio na stronie internetowej, aby uzyskać dostęp do interfejsu zarezerwowanego dla uczestników. Następnie można szkolić załogę i dodaj swoje drużyny dostęp tablicę załóg, załoga użyciu narzędzie do monitorowania, a także poznać społeczność (czat i forum). Rejestracja online jest darmowa i bez zobowiązań.

Następnie musisz wypełnić formularz rejestracji wstępnej i odesłać go z podpisem do organizacji przed 1 stycznia 2018 r. Wraz z depozytem przed rejestracją w wysokości 600 € (odliczenie od opłat rejestracyjnych). Otrzymasz pocztą swoje potwierdzenie rejestracji wstępnej.
W przypadku anulowania rejestracji wstępnej, kwota wpłaconego depozytu zostanie zwrócona pomniejszona o kwotę 50 € opłat.

Ostatnim etapem rejestracji będzie przesłanie podpisanego pliku rejestracyjnego wraz z opłaceniem pozostałej kwoty opłat rejestracyjnych, tj. 1800 €, przed 1 czerwca 2018 r. Plik rejestracyjny zawiera ogólne przepisy i warunki ogólne warunki sprzedaży."


"Opłaty rejestracyjne są wypłacane w dwóch ratach: rejestracja wstępna (600 EUR) przed dniem 1 stycznia 2018 r. I ostateczna rejestracja (1800 EUR) przed 1 czerwca 2018 r. W przypadku anulowania rejestracja przed 1 czerwca 2018 r., opłaty rejestracyjne są zwracane po odliczeniu 150 € opłat za zgłoszenie."


Na razie wiem o 3 ekipach, szykujących się na Europ Raid. Czy ktoś jeszcze bierze pod uwagę start?
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Europ Raid 2018

Post autor: RafGentry »

Informację o kwocie i terminie wpłaty podał mi jeden z organizatorów. Nie publikuje jej dodatkowo na oficjalnej stronie, bo tam jest pełna oferta dla Francuzów. Myślę, że nie ma potrzeby upubliczniać tego, że polska ekipa jedzie ponad połowę taniej, bo to naprawdę dobra cena jak za takie atrakcje.
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Europ Raid 2018

Post autor: dzikson »

W porządku Raf, zatem rozumiem że najlepiej zarejestrować się i dalej pójść typową drogą, z uwzględnieniem wersji polskiej.
Czy ktoś już się tam rejestrował, pogłębiał temat formalności?
Awatar użytkownika
forest80
Junior
Posty: 250
Rejestracja: 26 mar śr, 2008 8:46 pm
Posiadany PUG: 1.4 podobno SX;) forever 1.9D
Lokalizacja: Stalowa Wola/Kielce

Re: Europ Raid 2018

Post autor: forest80 »

Jaki jest dokładny termin tej wyprawy? I czy ktoś jedzie?
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Europ Raid 2018

Post autor: grzesiek309 »

RafGentry pisze:
Francuzi chcą, abyśmy pojechali z nimi pętlę od Austrii, dołączając w miejscowości Werfenweng 31 lipca i kontynuowali podróż przez kolejne 15 dni, odwiedzając łącznie 13 krajów (licząc razem z Polską ;) )

14 sierpnia odłączylibyśmy się od ekipy w Krakowie, gdzie po raz kolejny mają zamiar koczować.
Czytanie nie boli :roll:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: Europ Raid 2018

Post autor: jozek »

Ja jade z RafGentry
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Europ Raid 2018

Post autor: RafGentry »

Zapomniałem napisać, że w weekend widziałem się z założycielami Europ Raid. Rozmawialiśmy o udziale polskich ekip i negocjowaliśmy termin płatności, początkowo ustalony na marzec.

Przekonałem Jeremy'ego i Bejnamina, żeby dał nam jeszcze czas na przygotowania i zebranie kasy. Także spokojnie możemy wpłacać wpisowe (1000 € za dwuosobową załogę) do końca maja.

Co istotne - samochody mogą mieć swoich sponsorów, ale lewe i prawe przednie drzwi muszą być przeznaczone na naklejki partnerów rajdu. Góra przedniej szyby również.

My w pakiecie startowym oprócz dedykowanych numerów startowych z polską flagą dostaniemy też album z mapami i trasą, GPS na pokład, plecak oraz koszulkę.

Jak już wspomniałem - w cenie są też kempingi z kolacjami i śniadaniami.

Każdego dnia przejedziemy maksymalnie do 600 kilometrów. Przewidywane jest do 6.5 godzin jazdy, więc nie jakieś szaleńcze tempo.

Wzrasta do czterech liczba vanów serwisowych. Na pokładzie każdego znajdzie się trzech mechaników. Obsługa foto + wideo liczyć będzie 20 osób.

Chłopaki pokazywali mi album pamiątkowy z edycji 2017. Przepiękne wydanie, bardzo bogato ilustrowane z opisem każdego dnia. Niestety nie dostałem własnego egzemplarza, bo wszystkie wysprzedały się na pniu wśród uczestników zeszłorocznego rajdu.

Nie wiem, co jeszcze chcecie wiedzieć, ale ja chciałbym wiedzieć, jakie ekipy mamy już teraz - chociażby wstępnie.
28575648_10156168663844476_1714572041442557952_o.jpg
28782612_10156168664189476_5384805033927770112_o.jpg
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Europ Raid 2018

Post autor: dzikson »

Hej!
Czy ktoś jeszcze bierze pod uwagę udział w Europ Raid?
Mogę polecić bardzo ogarniętą pasażerkę, zdecydowaną na tę wycieczkę :)
Pasażerkę aktywną, bo zarówno w organizację ekwipunku, wyposażenia, jak i efektywne poszukiwanie sponsorów jest gotowa się włączyć i niektóre z tych wątków ma już rozpracowane.
Na pewno nie jest to pasażerka, którą trzeba obsługiwać, a raczej konkretna dziewczyna, której wyprawa z plecakiem po Indonezji nie jest straszna :Y

Jeśli zatem kogoś z Was kusi idea wielonarodowej podróży przez południową Europę, ale brakuje obsady w aucie, dajcie znać na pw, naświetlę wątek szerzej :wink:
Awatar użytkownika
Bartek4
Junior
Posty: 184
Rejestracja: 30 cze wt, 2015 8:13 am
Posiadany PUG: 205 Green, ex.205 RG
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Frankfurt / Sosnowiec

Re: Europ Raid 2018

Post autor: Bartek4 »

no to teraz sie okaze ze kazdy jedzie na pusto i szuka pasazerki...

Respekt ! trzymam kciuki ! ja w tym roku nie dam rady...
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Europ Raid 2018

Post autor: RafGentry »

Już połowa kwietnia, organizatorzy dopytują o ilość naszych załóg. Z tego co wiem z wstępnych deklaracji, to mamy na razie ich sześć.

Józek i ja
Bananowce
Slavko
Dzikson
Rallye
Filipczak

Czy ktoś jeszcze rozważa wyjazd, a nie ujawnił się dotąd?

Potrzebuję przedstawić listę chętnych, żeby nanieść załogi na multimedialną mapę uczestników Europ Raid.
Awatar użytkownika
Slavko
Junior
Posty: 276
Rejestracja: 30 mar pn, 2009 9:50 am
Posiadany PUG: 205 XRD 91`
Numer Gadu-gadu: 6259259
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Europ Raid 2018

Post autor: Slavko »

Ja potwierdzam swój udział w tym epickim wydarzeniu :) . Na pokładzie ze mną będzie forumowa koleżanka Stopx.
Rafik, zgłoszenia mamy wykonać oficjalnie przez stronę https://www.europraid.fr ?
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Europ Raid 2018

Post autor: moralez »

W tym roku ta impreza też zawitała do Krakowa ?? (tak mi doniósł wywiad)
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Europ Raid 2018

Post autor: RafGentry »

Tak. Właśnie wróciłem z Kolnej, z kempingu.
Przyjechało parę klubowych 205-tek. Tradycyjnie rozdaliśmy trochę powitalnego piwa.

Sporo uczestników zdecydowało się jednak spędzić noc w Krakowie, bliżej centrum.
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Europ Raid 2018

Post autor: moralez »

A tak glupio spytam uczestnictwo polskiej ekipy w zeszlym roku doszlo do skutku ?
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: Europ Raid 2018

Post autor: jozek »

I w zeszlym i w tym roku ekipy z Polski przejechaly Europ.raid.
ODPOWIEDZ