Program diagnostyczny silnika na PC

Dyskusje na temat wszelkiego rodzaju czesci, APEX, Bilstein, Bosh, OMEX, Emerald, oraz dyskusje na temat ukladow elektrycznych oraz spraw zwiazanych z komputerem.
Raf
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze pn, 2004 9:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Program diagnostyczny silnika na PC

Post autor: Raf »

Poszukuję programu diagnostycznego do silnika 1.9GTI. Takiego który można wgrać na laptopa i podłączyć się do złącza diagnostycznego w samochodzie, tak aby na bieżąco odczytywać parametry pracy silnika i ewentualne błędy. Jeśli ktoś posiada takowy lub coś widział na necie byłbym wdzięczny. Jak coś znajdę to oczywiście dam znać.
Mav309
Uzalezniony
Posty: 710
Rejestracja: 30 wrz wt, 2003 11:38 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Mav309 »

nie istnieje cos takiego...
To sa stare kompy...
Maja tryb diagnostyczny, ktory blysnieciami pokazuje co mu jest (kompy po 88 bodajrze)
P309 GTI 1.9 "Rallye"
F126 P 0.6 "Blue Thunder"
Raf
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze pn, 2004 9:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Raf »

Sprecyzuję swoją odezwę:
programów do diagnostyki silników jest kilka ( Euroscan, Superscan,Vag itd.), są to programy warsztatowe, uniwersalne. Programy te są komercyjne, ale dostępne w internecie.
O możliwości podłączenia np: laptopa z wgranym Euroscanem decyduje interfejs diagnostyczny pomiędzy samochodem a laptopem. Peugeoty 205 gti po 88 roku posiadają złącze umożliwiające połoczenie się z laptopem poprzez odpowiedni interfejs np: OBD1. Na allegro taki interfejs wraz z oprogramowaniem kosztuje 799zł. Jednak wiem z doświadczenia, że wykonanie takiego interfejsu nie jest trudne ( prosty układ elektroniczny ).
Wszystko czego potrzebuję to schemat. (zrobiłem już taki do sierry z 89 roku). Schemat interfejsu może znajdować sie na stronach klubowych 205 GTI w całej europie, najpewniej we Francji.
W tej chwili posiadam program Euroscan, w jego specyfikacji podany jest Peugeot 205 1.0 1.1 1.4 .1.6 i 1.9. Jeśli znajdziemy schemat interfejsu będziemy mogli za darmo diagnozować swoje pugi. (150 zł w ASO)
Jeśli ktoś znajdzie jakiś trop będę wdzięczny i natychmiast podam dostępne informacje.
Spayky

Post autor: Spayky »

napisz mi nazwe tego schematu, bo mam tam pare to sprawdze
Spayky

Post autor: Spayky »

chodzi o czytnik informacji diagnostycznych do układu OBDII/EOBD
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

Napisz mi dokładnie czego potrzebujesz pełną nazwę a ja postaram sie załatwić bo mam dostęp do serwisu Peugeot Carimpex w Wawie!
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

Piweł ja na Allegro widziałem "mini komputerek" bo nie wiem jak to nazwać do diagnozowania pugów za 60 czy 70 zł. Lampkami pokazuje kody usterek i do tego jest książeczka z kodami. Kiedyś to widziałem. Nie łatwiej czyms takim. Pisze to takze do Raf'a . Ten pokazywał otwarcie przepustnicy,przepływomierz,sonde Lambde i wiele innych. To chyba taniej niz 799zł. :roll: Nie wiem tylko czy jeszcze to sprzedaja.
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
zawodowiecleon81
Junior
Posty: 120
Rejestracja: 16 mar śr, 2005 9:45 am

Post autor: zawodowiecleon81 »

Co to znaczy "zabilem kolejna sonde'? Pod czarny przewod z sondy podpina sie woltomierz i patrzy sie czy jezdzi od 0,3V do 0,9V. Do tego nie potrzeba urzadzenia diagnozującego!!!
niemożliwe od ręki, cuda w trzy dni !!!
putbill

Post autor: putbill »

[quote="Piweł"]To co sprzedają na Allegro za 70 zł możesz mieć sam za 2,5 (bo tyle kosztuje kawałek dobrego kabla :wink: ). Po prostu [b\]zczytać błędy można wykonując taką śmieszną procedurę ze zwieraniem jednego z pinów wtyczki diagnostycznej do masy.

Moze ktos blizej opisze jak to robić z tym zwieraniem jednego pinu z masą i jak to odczytać
Awatar użytkownika
JoT_JoT
Moderator
Posty: 2910
Rejestracja: 05 lip pn, 2004 9:55 pm
Posiadany PUG: był 205 Junior Exlusive Obecnie Saxo
Numer Gadu-gadu: 3288286
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JoT_JoT »

zapewne chodzi Tobie o coś takiego
Załączniki
PIC_0002.JPG
PIC_0002.JPG (240.67 KiB) Przejrzano 9880 razy
PIC_0001.JPG
PIC_0001.JPG (192.47 KiB) Przejrzano 9881 razy
Kiedyś mówili na niego Junior, zmieniło sie jednak wiele ...

[url=http://JoT_JoT.205.pl/]www.JoT_JoT.205.pl[/url]
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

z tym diagnostycznym blyskaniem to nie tak. ja mam rok 93 i jeden koles twierdzil ze sie nie podlacza bo to niby wlasnie blyski kontrolki sie sprawdza a pojechalem do drugiego to pod kompa podlaczyl i elegancko wszystko zczytal itp itd
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

DZIS Z PITTBULEM PRÓBOWALISMY TO ZROBIC I LIPA NIC SIE NIE ZASWIECA ZADNA KONTROLKA
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

dwa biale sa od nagrzewania, czarny o ile pamietam to wlasnie MASA a sygnal to SZARY !!!! dzis gosc mi sprawdzal
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
JoT_JoT
Moderator
Posty: 2910
Rejestracja: 05 lip pn, 2004 9:55 pm
Posiadany PUG: był 205 Junior Exlusive Obecnie Saxo
Numer Gadu-gadu: 3288286
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JoT_JoT »

e tam ja u siebie sprawdzałem i było wszystko OK nie wspomne że troche maiłem przekałdania instalacji i dalej działa :) powinna się chyba u was kontrolka od katalizatora świecić ja u siebie mam już to podłączone pod łądna kontrolke od silnika w końcu się zmieniło zegary :)
Kiedyś mówili na niego Junior, zmieniło sie jednak wiele ...

[url=http://JoT_JoT.205.pl/]www.JoT_JoT.205.pl[/url]
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

hmm sorki za odkopywanie takiego starego tematu...

ale czy ktoś znalazł może ten interfejs?? i programa do tego??

jestem ciekaw czy d sią to podpiąć do laptopa i monitorować to w czasie rzeczywistym, tak jak to robią w warsztacie..
Załączniki
untitled.JPG
untitled.JPG (104.53 KiB) Przejrzano 9060 razy
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
ODPOWIEDZ