Bardzo ważne pytanko.

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Awatar użytkownika
Thunder_pit
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 21 lip pn, 2003 11:02 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wałbrzych

Bardzo ważne pytanko.

Post autor: Thunder_pit »

Nie miałem przyjemności jeździć wczesniej 205-tką i mam pytanie do wszystkich klubowiczów ze stażem w jeżdzie tym modelem. Oto i one: czy u was też podczas jazdy po nierównościch wszystko przeraźliwie lata? U mnie kiedy jadę sobie np. po kostce to (za przeproszeniem) napierdala głośniej niż w dużym fiacie, a wiem co mówię bo takiego fiata mam do teraz. Amorki z przodu mam w 80%dobre, tył nie bardzo bo w50%. Czy jest jakaś możliwość wyciszenia tych odgłosów? Acha!!I czy u was też słychać głośno silnik w środku już przy prędkości ok.140km/h? Jeżeli możecie to podpowiedzcie mi jak wyciszyć trochę moje autko. Silnik mi nie przeszkadza bo to wprost muzyka dla moich uszu ale przez te stuki na dziurach to chyba wyskoczę z butów :wink:
Awatar użytkownika
samer
Uzalezniony
Posty: 741
Rejestracja: 07 cze sob, 2003 5:00 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: samer »

Dla innych glosno, dla innych cicho , to zalezy , trudno opisac.
WINKiel
Uzalezniony
Posty: 513
Rejestracja: 08 cze ndz, 2003 2:51 am
Posiadany PUG: 205GTI -> 306S16 -> 406coupeV6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WINKiel »

U mnie sprawa wyglada tak:
Zawieszenie mocno gruchocze, ale to jeszcze nic w porownaniu z dzwiekami wydobywajacymi sie z tylnej czesci nadwozia. Cos piszczy i skrzypi i chyba jest to tylna klapa, chociaz przejechalem sie z otwartą i czesci odglosow nie bylo, wiec to nie tylko ona. Sytuacja zaczela sie pogarszać, od kiedy mam tube w bagażniku, chyba trzeba by podokrecac srubki :) Z pewnoscia mam wyjechana uszczelke pod tylną klapą. Troche skrzypi chyba tylna kanapa, a nie eksploatowałem jej nadzwyczajnie bo wole łóżko :D A co do hałasu to od 100km/h nie slychac juz i tak niczego oprocz wydechu, Ulter Sport, polecam zakup od razu ze stoperami bo troche glowa boli po przejechaniu 50km :( Amory mi skrzypią tylko na śpiących policjantach, czylo spowalniaczach osiedlowych. Aha, lata mi jeszcze zakładka przeciwsłoneczna pasażera, ale z tym łatwo sobie poradzić. Wyciszenie zacząłbym od wyłożenia bagażnika jakąś pianką.
fajter

Post autor: fajter »

Z moich doswiadczen i z rozmow z innymi posiadaczami lewkow 205 zauwazylem ze przewaznie zrodlami halasu sa:
- elementy deski rozdzielczej ktore lataja jak dzikie (ja swoja rozkrecalem i skrecalem pare razy i juz jest dobrze :P )
- drzwi opadajace na zawiasach
- tylna klapa (nie wiem czy nowa uszczelka pomoze - nie sprawdzalem)
- w kilku przypadkach tylna belka (u mnie skrzypi niemilosiernie bo mam wyrobione lozyska i wielowpust - wymiana napewno pomoze tylko nie wiadomo na jak dlugo)
- no i oczywiscie oslona przeciwsloneczna pasazera :shock:
- a jesli chodzi o silnik to moj 1.1 na jednopukcie zaczyna byc glosny od 130/140 km/h I TO JEST MUZYKA DLA MOICH USZU!!! :twisted:
A najpiekniej jest przy 180 :shock:

Ale nawet jak wszystko zrobisz tip top to na wertepach kostce itp i tak moze gruchotac. Wniosek: jezdzic po plaskim :wink:
majpio

Post autor: majpio »

a od kiedy motor 1.1 pozwoli na jazde z prędkościac180 heheheheheh
lukas

Post autor: lukas »

Wlasnie 1.1. swiga 180/h ???
majpio

Post autor: majpio »

chyba ze sporej górki i to bardzo stromej
fajter

Post autor: fajter »

Gorka byla zaje**scie stroma :twisted: i dluuuuuuga!!!
majpio

Post autor: majpio »

i tak dobrze że koła nie poodpadały albo silnik nie wyskoczył
lukas

Post autor: lukas »

Jeszcze skrzydla i pwenie by odlecial! :roll:
majpio

Post autor: majpio »

pewnie tak
fajter

Post autor: fajter »

Jakis czas temu prawe lusterko mi sie skladalo jak przekraczalem 130 :shock:
lukas

Post autor: lukas »

A mi jak szybko jade tzn powyzej 120 km to drzala kierata ale zmienilem oponki na nowe i juz jest ok! Tylko nie wiem czemy przy chamowaniu mi troche drzy. moze to tarcze? no nie wiem... :?
majpio

Post autor: majpio »

wydaje mi się że to tarcze
Awatar użytkownika
Misiek
Site Admin
Posty: 609
Rejestracja: 06 cze pt, 2003 3:33 am
Posiadany PUG: 205 1.9 GTI, a był kiedyś Junior 1.0
Numer Gadu-gadu: 8179447
Login tlen: misiektt
Kontakt:

Post autor: Misiek »

Lukas mam to samo to sa tarcze i trzeba je zregenerować chcesz podjedziemy jednego dnia do zakładu gdzie to robią dobrze i szybko :D
ODPOWIEDZ