Niniejszym otwieram "wiecie co, wiecie kogo" Peugeota 205

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Niniejszym otwieram Kościół Czcicieli Peugeota 205

Post autor: Para »

Wszyscy pojdziecie do piekla >:)
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Niniejszym otwieram Kościół Czcicieli Peugeota 205

Post autor: moralez »

Pieras jesli ten temat tyczy sie zgromadzenia w ktorym ty nie zamierzasz sie wyznawac to po co wogole wchodzisz tu czytasz i sie wypowiadasz. 8)7
Jakbys wszedl do meczetu i powiedzial ze ci ktorzy sa bez butow w nim, obrazaja cie bo ty wchodzisz do swojego kosciola w butach. 8)7
Pamietaj kazdy wierzy w/czci to co chce. Od kilkudziesieciu lat wielka popularnosc zdobywa sekta pieniadza, dla wielu jest to najwyzsza wartosc, dodatkowo ci sami ludzie udaja co niedziela ze maja wyzsze wartosci 8)7
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Niniejszym otwieram "wiecie co, wiecie kogo" Peugeota 205

Post autor: Marin205 »

moralez pisze:Jakbys wszedl do meczetu i powiedzial ze ci ktorzy sa bez butow w nim, obrazaja cie bo ty wchodzisz do swojego kosciola w butach. 8)7
albo NP: to jakby oskarżyć producentów włóczki że robią moher na berety




Jarmarek pisze:Z wypowiedzi zrozumiałem że najbardziej razi Cię sformułowanie "Kościół", które co prawda nie jest 'zarezerwowane' jedynie dla wiary Katolickiej, ale rozumiem że może budzić pewne opory - zatem wnoszę w związku z nadzwyczajnymi okolicznościami prośbę do naszego Kapłana Naczelnego - Marina prośbę i propozycję zmiany tematu oraz nazwy struktury z "Kościół Czcicieli Peugeota 205" na "Religia Czcicieli Peugeota 205". Choć nie brzmi to już tak doniośle to pozbawia wszelkich wątpliwości - nie odnosimy się do Jezusa Chrystusa, a do ogólnie pojętego Boga - zwanego przez naszych wyznawców Peugeot 205.

W miarę możliwości (nie będę rzucał tak jak Ty paragrafami bo uważam to za zbędne działanie) proszę Cię o pisanie nt.naklejek w temacie im poświęconym. Z góry dziękuję.

W sytuacji przychylenia się do mojej prośby naszego Kapłana Naczelnego przytoczone przez Ciebie argumenty i paragrafy myślę że będzie można uznać za nie aktualne.

Zaznaczam - czynimy dobro, działamy w zgodzie i pokoju. Jesteśmy za wolnością wyznań.
Bracie Jarmarku przychylam się do wniosku. Nawet pójdźmy dalej - niech będzie "wiecie co, wiecie kogo" Peugeota 205

Pieraś wszedł "niczym górnik na barykade, spalił opony, wysypał zboże na tory" - jest dla nas wielkim kolegą i żal by było nie móc z nim popostować sobie tu


Pieraś'iu zmieniłem główny temat czy Cię to cieszy? nieodejdziesz od nas?

na resztę wypowiedzi odpowiem później żona mi kazała robić śniadanie
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Niniejszym otwieram Kościół Czcicieli Peugeota 205

Post autor: Pieraś »

Marin205 pisze:
Pieraś pisze: Nie chodzę do Kościoła regularnie ale obraża to moje uczucia związane z moją wiarą w Boga.

Ten temat jest swoistą profanacją i dziwię się, że to się dzieje na tym forum.
a co ma piernik do wiatraka tzn co ma 205tka do kwestii wiary w boga


Pieraś pisze:Jeśli to się nie skończy, a ja będę z powodu tego posta w jakikolwiek sposób atakowany to zwyczajnie postąpię jak nie jedna osoba i poproszę o usunięcie mojego profilu ... wiem, wiem ... nikt nie będzie płakał. Ja tylko sugeruję, że mnie to przeszkadza.

Dodam, iż mówienie o miłości do auta z taką przesadą jest albo glupotą albo nierozsądna zabawą ... na poziomie dziecka.

ja nie zamierzam nikomu nic wytykać, czy miałem za złe komuś że nosi np turban???? chce ktoś nosić to niech nosi

a czy komuś wytykałem np pejsy ??? ... RAF sorry wiem że Tobie ale to nie miało nic wspólnego z kwestiami wiary, wiem wiem zapuściłeś się i nie miałeś czasu na fryzjera
roznica taka, ze ten co nosi turban sie tym nie chwali i nie obnosi


p.s. przynajmniej nie bedzie taki temat mnie kolil w oczy.

EDIT:
Jawnie wystepujac przeciw tym postom nie mam/mialem na celu by zrobic bunt, burze w szklance wody ... tylko uwazam, ze forma jest przesadna i moze ranic czyjes uczucia w ogolnym tego slowa pojeciu.
To, ze macie jakies negatywne pojecie o KLERZE ... ja poniekad tez, to mysle ze nie upowaznia to nikogo z nas by mowic o tych ludziach zle ... kazdy popelnia bledy i mysle ze nikt nie zasluguje na obrazliwe epitety, wszyscy przeciez jestesmy ludzmi i chyba nikt nie zasluguje na przykrosc. I tak dobrze wiemy, ze dla niektorych kosciol to miejsce gdzie robia cos na pokaz, inni wierza, ze moze im coniedzielna msza moze pomoc by byc lepszym itp.

Dla mnie slowa typu "zgrzeszylem bo umylem samochod" i tym podobne jakie tu padaly (nie chce mi sie wertowac stron by przytoczyc) sa z jednej strony ZARTEM, PRAWDZIWYM WYZNANIEM TEGO jak sie lubi swoj samochod .... ale niestety tez KPIENIEM lub NABIJANIEM sie z tego, ze sa ludzie ktorzy w ten sposob faktycznie sie modla, przezywaja jakas glebie ...

to trzecie spowodowalo, ze sie oburzylem .... jesli ktos wierzy w swojego peugeota, czy tez sie do niego modli ... to moze to zachowac dla siebie ... a jesli chce to robic na glos to po co prowokowac innych lub swiadomie szydzic z jakichs praktyk ....

mi islam itp i meczety nie przeszkadzaja ... maja swoja wiare, modla sie na swoj sposob ale nie szydza z innych religii, koegzystuja ... tam nikt nie uzywa slow czy zwrotow powszechnie bedacych odzwierciedleniem wiary chrzescijanskich ...

to tak chaotycznym skrotem. nie przeszkadzam tu juz wiecej ....
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Jarmarek
Maniak
Posty: 1435
Rejestracja: 17 paź ndz, 2004 11:54 pm
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 2422735
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niniejszym otwieram "wiecie co, wiecie kogo" Peugeota 2

Post autor: Jarmarek »

Nic dziwnego że wyznawcy np. Islamu nie używają określeń ogólnie przyjętych dla wiary chrześcijańskiej - bo te kultury kształtowały się w różnym czasie i oddalone od siebie o wiele tysięcy km.

Żydzi podczas narodzin Chrystusa wyszli z dokładnie takiego samego założenia co Ty Pieraś - "co nam będzie tu taki jeden gadał herezje, za łeb go i na krzyż" - może nie dosłownie, ale tak to wyglądało... Kim był Jezus? Żydem... na podstawie swojej pierwotnej wiary głosił słowo...
Wychowujemy się w kulturze Katolickiej i zupełnie naturalnym dla Nas jest używanie określeń wydawać by się mogło zarezerwowanych jedynie dla tego środowiska - tak jednak nie jest... Różnica między czasami Jezusa, a teraźniejszością jest taka że z wysokim prawdopodobieństwem za głoszenie swojego słowa nie zostanę ukrzyżowany - co napala mnie optymizmem :mrgreen:
Modlitwy do Peugeota zachowywałem dla siebie już wystarczająco długo, teraz nadszedł czas by mówić o tym głośno - we wspólnocie - i w dalszym ciągu uważam że mamy do tego pełne prawo.
Awatar użytkownika
Dervozavilus
Maniak
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwie czw, 2007 12:37 pm
Posiadany PUG: 205 LucKy LooK 1.4 XSi
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WF
Kontakt:

Re: Niniejszym otwieram "wiecie co, wiecie kogo" Peugeota 205

Post autor: Dervozavilus »

Ty lepiej napisz co zrobiłeś z Markową Marką Marka...
Jarmarek
Maniak
Posty: 1435
Rejestracja: 17 paź ndz, 2004 11:54 pm
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 2422735
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niniejszym otwieram "wiecie co, wiecie kogo" Peugeota 2

Post autor: Jarmarek »

Ojciec 'zapomniał' zahamować przed płotem i przystankiem ... efekt... kasacja. Cud że żyje - wyszedł z wypadku nawet bez draśnięcia tylko ciężki szok po wypadkowy.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Niniejszym otwieram "wiecie co, wiecie kogo" Peugeota 205

Post autor: Fox »

Zginelo Volvo ktorym byles ostatnio w Krakowie? Pancerne auto, ochronilo kierowce. Mam nadzieje ze na przystanku nie bylo nikogo...
Jarmarek
Maniak
Posty: 1435
Rejestracja: 17 paź ndz, 2004 11:54 pm
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 2422735
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niniejszym otwieram "wiecie co, wiecie kogo" Peugeota 2

Post autor: Jarmarek »

tak, dokładnie to Volvo :( . Na szczęście na tym przystanku bardzo rzadko ktoś stoi i było pusto... z naprzeciwka też nic nie jechało - całkowity bilans to skasowane ponad 20m płotu, przystanek i Volvo. Nikomu nic się nie stało.
Awatar użytkownika
Pluto
Maniak
Posty: 1615
Rejestracja: 17 cze śr, 2009 10:33 pm
Posiadany PUG: Audi A4 Quattro Avant
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Niniejszym otwieram "wiecie co, wiecie kogo" Peugeota 205

Post autor: Pluto »

Szczęście w nieszczęściu...
Opel Vectra 1.6 75KM '91 -> Peugeot 205 Look 1.1 60KM '91 Obrazek -> Peugeot 106 Hasseröder 1.4 75KM '98 Obrazek @ Peugeot 106 Hasseröder 1.6 105KM '98 Obrazek
Awatar użytkownika
Dervozavilus
Maniak
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwie czw, 2007 12:37 pm
Posiadany PUG: 205 LucKy LooK 1.4 XSi
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WF
Kontakt:

Re: Niniejszym otwieram "wiecie co, wiecie kogo" Peugeota 205

Post autor: Dervozavilus »

No to nieźle. Okazuje się, że do prowadzenia aut potrzebna jest też dobra pamięć ;)
Całe szczęście, że nie ma strat na zdrowiu. Samochodów może być dużo, zdrowie tylko jedno. Co nie zmienia faktu, że szkoda auta.
Ale już nie zaśmiecam Wam tematu ;)
Awatar użytkownika
Zuza
Junior
Posty: 432
Rejestracja: 19 cze czw, 2008 4:14 pm
Posiadany PUG: 205 XS i 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 4656949
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niniejszym otwieram "wiecie co, wiecie kogo" Peugeota 205

Post autor: Zuza »

Ufffffffffffffffffff że nic się Tacie nie stało.
Samochód rzecz nabyta , będzie kolejne.
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Niniejszym otwieram "wiecie co, wiecie kogo" Peugeota 205

Post autor: Marin205 »

Witajcie

Dzięki naszemu Koledze Pieraś'iowi i jego tematowi Kącik Prawny (polecam lekturę http://www.forum.peugeot205.pl/viewtopi ... =1&t=19680 ) zostałem natchniony kolejnym pomysłem:

Aby w sposób praworządny zarejestrować "wiecie co, wiecie kogo" Peugeota 205 w Rejestrze kościołów i związków wyznaniowych prowadzonym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

przede wszystkim trzeba złożyć wniosek który będzie zawierać:

1) listę 100 osób z podpisami,
2) informacje o dotychczasowym przebiegu życia religijnego i metodach działalności,
3) informacje o podstawowych celach, zasadach doktrynalnych oraz obrzędach religijnych,
4) adres siedziby kościoła
5) statut

Generalnie wystarczy kilka mądrych założeń:

1. Peugeot 205 jest najdoskonalszym (i tu mamy przymiot Boski) pojazdem.
2. Wiara jest otwarta i nie wyklucza istnienia innych bogów i bóstw. (wiecie to tak jak z dwoma obywatelstwami, możesz być katolikiem i wierzyć że 205 jest najdoskonalsze)

generalnie kwestie do dopracowania

wolałbym znaleźć 100 chętnych niż np: kupić sto jabcoków i przejść się po plantach :)
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Niniejszym otwieram "wiecie co, wiecie kogo" Peugeota 2

Post autor: Marin205 »

odświeżam temat _O_
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Niniejszym otwieram "wiecie co, wiecie kogo" Peugeota 2

Post autor: robson »

Marcin jestem za i na wiosne dorabiam dzwonnice na CJ. :D
Załączniki
lo.jpg
ODPOWIEDZ