Gdzie kupić dywaniki ?

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Zywik
Maniak
Posty: 1109
Rejestracja: 12 kwie sob, 2008 12:04 pm
Posiadany PUG: Citroen Xsara Picasso & Peugeot Tepee
Numer Gadu-gadu: 10911568
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Gdzie kupić dywaniki ?

Post autor: Zywik »

:arrow: potrzebuję do mojego Rolanda czarne, welurowe dywaniki z białym obszyciem/rantem po bokach.


Macie jakieś namiary na sklepy? najlepiej wawa bądź internet.. Wiem ktoś powie że pełno jest na allegro, ale ja szukam sprawdzonych:]

thx _O_
bullet666
Junior
Posty: 230
Rejestracja: 03 lis pn, 2008 1:45 am
Posiadany PUG: na razie szukam gentry....
Numer Gadu-gadu: 2046824

Re: gdzie kupić dywaniki?

Post autor: bullet666 »

ja do 406-ki zamawiałem z allegro gościu robił na zamowienie wybierałeś sobie kolorystyke, logo itd. dywaniki do tej pory wyglądają jak nówki i nie zadzierają sie itd. ale nie ma się co zachwycać bo to dopiero 3 miechy , mało za nie nie dałem ale jak znajdę do tego linka to ci podrzucę :wink:

o to od niego kupowałem http://moto.allegro.pl/item589005789_gr ... xpert.html do 205-ki też powinien mieć trza się tylko zapytać
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: gdzie kupić dywaniki?

Post autor: RafGentry »

Ja się przymierzam do tych:
http://moto.allegro.pl/item597242283_dy ... 7_406.html

dość tanie, możesz też wybrać kolorystykę. Choć marzę o oryginalnych z Gentry. Niestety nie doczekały dzisiejszego dnia. Pewnie je ktoś wyrzucił zanim auto trafiło do mnie...

BTW: wie ktoś czy w ASO można zamówić ory dywaniki do 205?
Zywik
Maniak
Posty: 1109
Rejestracja: 12 kwie sob, 2008 12:04 pm
Posiadany PUG: Citroen Xsara Picasso & Peugeot Tepee
Numer Gadu-gadu: 10911568
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: gdzie kupić dywaniki?

Post autor: Zywik »

dzięki chłopaki, bullet skłaniam się ku twojej propozycji, kolo ma z obszyciem zielonem, to prawie jak ory do Garrosa ;)
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: gdzie kupić dywaniki?

Post autor: Sebek »

takie beżowe kupowałem za 40zł kpl w makro :)
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Zywik
Maniak
Posty: 1109
Rejestracja: 12 kwie sob, 2008 12:04 pm
Posiadany PUG: Citroen Xsara Picasso & Peugeot Tepee
Numer Gadu-gadu: 10911568
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: gdzie kupić dywaniki?

Post autor: Zywik »

sebek ale liczy się grubość i jakość wykonania weluru :) welur welurowi nie równy ;)
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: gdzie kupić dywaniki?

Post autor: Sebek »

ja wiem ale, jakość tego była naprawdę dobra, grube to było jak cholera i 2 lata to miałem :) a potem oddałem komuś kto potrzebował.
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
bullet666
Junior
Posty: 230
Rejestracja: 03 lis pn, 2008 1:45 am
Posiadany PUG: na razie szukam gentry....
Numer Gadu-gadu: 2046824

Re: gdzie kupić dywaniki?

Post autor: bullet666 »

tez kupiłem w makro do 205-ki i też byly niemiłosiernie grube i kosztowało mnie to prawie 60zł i ... po roku dywanik kierowcy miał grubość kartki papieru i ciągle podwijał mi się pod pedały 8)7 dlatego takich rzeczy nie kupuje się w markietach :Y jedyne czego nie boje się tam kupować to papier tołaletowy :mrgreen: bo nawet raz skrzynkę wódki kupiłem na imprezę to miał być sobieski a było nie wiadomo co taki pseudo "złoty kłos" :? chociaż wiadomo zdarzają się rarytasy i czasem można uszczelić coś taniego i dobrego

P.S. sorry za OT :oops:
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: gdzie kupić dywaniki?

Post autor: RafGentry »

OK, postanowiłem poruszyć w temacie jeszcze jedną kwestię.
Czy ma ktoś oryginalne dywaniki do 205 w swoim aucie?

Czy te z GTI różnią się od dywaników przeznaczonych do innych wersji auta?

Mógłby ktoś zapodać fotkę, albo jeszcze lepiej fotkę z wymiarami?
Chcę kupić jakieś nowe dywaniki do auta i zamierzam nabyć takie, które będą jak najbardziej zbliżone do oryginału...

A może ktoś ma do sprzedania szare dywaniki od Gentry w dobrym stanie? wiem wiem, bujam w obłokach. Ale kto pyta, nie błądzi :mrgreen:

W każdym razie dzięki za mniej lub bardziej wyczerpujące odpowiedzi _O_
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: gdzie kupić dywaniki?

Post autor: RafGentry »

Widzę, że każdy chce mi nieść pomoc w tym temacie...
No ale nieważne.

Podejrzewając, że średnio Was zainteresuje temat dywaników (przecież te z Makro, czy Tesco są wspaniałe) napisałem maila do firmy produkującej takie gadżety.

Gość odpisał, że jest szansa na zrobienie nam dywaników do np. GTI,tylko że potrzebuje jakiś wzór.
"witam serdecznie

nie posiadamy wzoru do 205 GTI. Mogę jedynie Panu zaproponowac aby- jakby Pan mógł - zrobił Pan wzór podlogi-dywaników na papierze i przysłal do naszej firmy-wtedy my je wykonamy i beda wygladaly tak jak Pan chce-beda wtedy wiarygodne i idealnie beda lezaly w samochodzie

pozdrawiam i czekamy na decyzje"

To mail od niego.
A więc po raz kolejny pytam, czy ktoś ma oryginalne dywaniki, które mógłby pomierzyć, sfotografować, a najlepiej odrysować na kartce papieru. Wtedy moglibyśmy wyprodukować serię dywaników na potrzeby forum.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: gdzie kupić dywaniki?

Post autor: RafGentry »

Czasem mam wrażenie, że rozmawiam ze samym sobą. A właściwie, że jestem na forum sam. Tak jakbym spacerował po mieście, w którym wszyscy dawno wyginęli.

No to może w końcu odpiszę sobie sam, bo mi przykro, że od kilku dni nawet jeden wpis się nie pojawił. Wiem, wiem: GTI Euro Trip i ludzi nie ma przy kompach tylko za kierownicami bolidów siedzą...

Nie, jednak nie będę prowadził schizofrenicznej konwersacji. Chciałem dobrze, prawie dogadałem się z gośćmi, którzy za dobrą kasę wykonają nam dywaniki takie jak trzeba. Ale widocznie zwyciężyła jedna z kilku opcji/podejść do rzeczywistości:

a). czym są dywaniki wobec bezmiaru wszechświata?
b). mam oryginalne i nie chce mi się o tym gadać. A ci co nie mają niech se kupią w ASO jak ich stać
c). takimi pierdołami się nie zajmuję. Mam gustowne gumowe korytka a poza tym właśnie robię swapa na 3.0 V6 do mojego Juniora
d). naprawdę chciałbym odpisać, ale drzwi przytrzasnęły mi wszystkie palce, mam założony gips na obie ręce i nie jestem w stanie wykrzesać ani jednego posta
e). z Krakusami nie gadam
f). jeszcze jakieś sugestie?? 8)7
Jarmarek
Maniak
Posty: 1435
Rejestracja: 17 paź ndz, 2004 11:54 pm
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 2422735
Lokalizacja: Warszawa

Re: gdzie kupić dywaniki?

Post autor: Jarmarek »

hehehe, Raf, ja bym Ci nawet odpowiedział, bo dla mnie dywaniki są równie ważne i bardzo chętnie zanabyłbym takie na wzór oryginału, ale niestety tak jak prawdopodobnie większość z nas nie mam dostępu do takich dywaników.

Nawet szczerze nie wiem gdzie takich szukać stąd moja bezradność i brak odzewu na Twoje (wbrew pozorom nie schizofreniczne) wołania.

Jeśli wpadniesz na jakiś pomysł i będę w stanie pomóc chętnie to uczynię _O_
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: gdzie kupić dywaniki?

Post autor: Orfister »

Buhhehehehee - :lol: 8)7
Dopiero teraz zalookałem w ten temat...
Raf - rozwaliłeś mnie i rozłożyłeś na łopatki :D
Co do tematu-- trochę Cię uciesze i trochę rozczaruję, bo mam ory z ASO komplet dywaników ale na tył..przodów niestety nie udało mi sie dostać.
jeśli chcesz, mogę odrysować Ci kształt i wysłać..
namiętnie szukam takich na przód...
Sa zarąbiste, bo mają od spody grubą gumę która od góry pokryta jest gęstym szarym welurem.. wygląda to baaaaardzo solidnie.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: gdzie kupić dywaniki?

Post autor: RafGentry »

Wreszcie jakiś ruch w temacie :D
Dobrze wiedzieć, że ktoś jeszcze zajmuje się takimi "pierdołami" (miałem cichą nadzieję, że Orfi - pierwszy maniak i purysta forum nie zostawi mnie samego na dywanikowym okręcie).

Co do odrysowywania, to zrobiłbym to dopiero, jak znałbym wymiary i kształty oryginalnych dywaników.
Choć gość z firmy produkującej te dywany ostatnio napisał mi, że można równie dobrze odrysować kształt z podłogi - ale to już nie będzie to samo!

Sytuacja wygląda więc tak: wciąż szukamy oryginalnych dywaników na przód, najlepiej z GTI.
Może zaradzi ktoś, kto sprowadzał auto z zagranicy?
A może Sebek, który załatwiał części ma dojście do dywaników?
Dj Prezes, jak możesz to sprawdź w swoim tajnym serviceboxie, czy taka pozycja jak dywaniki w ogóle figuruje w spisie.

Thanx 4 attention gentlemen _O_
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: gdzie kupić dywaniki?

Post autor: DJPreZes »

No ja tez jestem maniakiem oryginalu, prosze nie zapominac! :P No ale niestety nie posiadam oryginalnych dywanikow - mam cos z marketu co po roku zwinelo sie w rulon doslownie...dodatkowo podklady swiezego plynu z nagrzewnicy jeszcze bardziej zwija mu rogi :P
Co do serviceobxa to jest pare problemow. Po pierwsze nie sa juz produkowane. Drugi problem jest nawet wazniejszy - cena ;] 1 098,26 PLN do Gentry, 1 075,26 PLN do RG i 116,34 PLN za przod do zwyklych. Nie pomylilem sie. Jestem w istnym szoku. Roznica cenowa miedzy "zwyklymi" a RG czy Gentry po prostu urywa glowe.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
ODPOWIEDZ