Zakup nowego akumulatora

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Zakup nowego akumulatora

Post autor: klekocix »

Prosiłbym Was o pomoc w doradzeniu jakiej marki akumulatory warto kupować?

Niestety, kroi mi się duży zakup czyli aku do:

- Juniora 1.0 (dziś rano po staniu 3 dni na dworze już nie odpalił)
- XR-ek 1.4 (poprzedni właściciel wspominał, że warto pomyśleć o nowym, bo stary ma 6 lat)
- Octavia TDI (aku ma 5 lat i już 2-3 razy przedłużałem mu życie prostownikiem, bo auto ciągle stoi w garażu)
- Polo 1.4 16v teścia (z racji wieku i tego, że auto stoi na dworze raz już był wspomagany prostownikiem)

Czekam na opinie co warto kupić aby znów kilka lat posłużyły _O_
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Zakup nowego akumulatora

Post autor: Orfister »

Ja od lat używam baterii firmy Moll. Zdecydowanie POLECAM !!!
Bardzo dobre opinie słyszałem również o akku firmy Ajusa _O_
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup nowego akumulatora

Post autor: klekocix »

Orfister pisze:Ja od lat używam baterii firmy Moll. Zdecydowanie POLECAM !!!
Bardzo dobre opinie słyszałem również o akku firmy Ajusa _O_

W Juniorze mam Bosch Megawatt, ale niestety pierwszy raz padł z mojej winy po 2 tygodniach użytkowania z powodu zwarcia na radiu - więc ciężko mi o nim napisać opinie.

W O1 TDI mam Bull Power czy jakoś tak :) W sumie po kilku latach używania ma prawo paść, ale od 4 stoi w garażu, gdzie temperatura nie przekracza min. 10 stopni więc ciężko wydać opinię o jego trwałości :)
Orfister
Masz na myśli jakiś konkretny model aku?
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Zakup nowego akumulatora

Post autor: grzesiek309 »

Na pewno nie polecam Auto-Part :N W ciągu dwóch lat padły 3 nowe sztuki w naszych autach 8)7
W omedze i 406 siedzą Centry Futury, a ta w 406 była raz rozładowana do zera i od roku nic jej nie jest.

W 309 mam żółte badziewie z Ukrainy, które rozładowałem kilka razy, a trzyma dalej :shock:
Tak ogólnie, to teraz jeden pies co kupisz. Może CI się trafić firmowy chłam, albo niezniszczalny gównianej firmy 8)7
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Zakup nowego akumulatora

Post autor: 2mouse »

Ja jednak Centrę Futurę bym polecił. Wszędzie mam Futury, z Berlingiem poszła Futura, która ma bodaj 5 lat i tez trzyma się bez zarzutu, chociaż nie można chwalić właścicielki za nadmierne dbanie...
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Zakup nowego akumulatora

Post autor: grzesiek309 »

Ja oczywiście Futurę polecam :Y
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Zakup nowego akumulatora

Post autor: Alimantado »

Ja w samochodzie mam tani aku z tesco firmy Bottari. Służy już ok 5 lat rozładowany do zera ze dwa razy i daje rade nadal nawet w mrozy. Tak jak Grzesiek powyżej myślę, że to też kwestia szczęścia na jaki egzemplarz się trafi.
Pozdro.
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
Awatar użytkownika
allman1
Uzalezniony
Posty: 714
Rejestracja: 04 mar ndz, 2012 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 1,9. Pod opieką: 205 XE leżak. Ex. Green. R.I.P. 205 XRD.
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: allman1
Lokalizacja: Leszno

Re: Zakup nowego akumulatora

Post autor: allman1 »

Zarówno w Golfie (od 4 czy 5 lat) jak i w leżaku mamy Bosch Silver. Dobrze się spisują - zimą jest bardzo pewny start. Taki poleciłem znajomym do 206 i też są zadowoleni. Do CTI kupiłem TopDrive by Exide w Tesco, bo CTI jeździ tylko przy pogodzie :-)
Polecam Bosch Silver _O_
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Zakup nowego akumulatora

Post autor: Orfister »

Jeszcze dorzucę swoje 3 grosze...prócz Ajusy i Moll'a używam w CTI jeszcze Centrę futurę...wg mnie bardzo przyzwoity produkt. Ponad 2 lata stał nieużywany w chłodnym garażu, czasem doładowywany. Teraz odkąd odebrałem auto po swapie, działa bez najmniejszego zarzutu. Zeszłej zimy nawet go nie wyciągałem przez jakiś czas z auta...uruchamiał po 2 tygodniach stania na mrozie bez problemu. Ale powiem Wam ze dobry akumulator to nie wszystko...Można mieć super chiper drogi akku i nie zapali przy byle jakim mrozie...a można mieć tanie Bottari z Tesco i będzie dawał radę...czemu ? to nie jest sprawa szczęśliwego trafienia dobrego egzemplarza tylko sprawnej instalacji zapłonowej. Wielu myśli, ze nowym akumulatorem naprawią niesprawności instalacji...
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Zakup nowego akumulatora

Post autor: Alimantado »

Orfister pisze: Ale powiem Wam ze dobry akumulator to nie wszystko...Można mieć super chiper drogi akku i nie zapali przy byle jakim mrozie...a można mieć tanie Bottari z Tesco i będzie dawał radę...czemu ? to nie jest sprawa szczęśliwego trafienia dobrego egzemplarza tylko sprawnej instalacji zapłonowej. Wielu myśli, ze nowym akumulatorem naprawią niesprawności instalacji...
Słusznie, popieram przedmówcę dać mu kisielu. :Y
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Zakup nowego akumulatora

Post autor: grzesiek309 »

Oczywiście stan elektryki w aucie to podstawa.
Jednak duże znaczenie ma wytrzymałość akumulatora na rozładowanie.
Auto-Part rozładowany jest już do wyrzucenia. W transicie ostatnie dwie sztuki wytrzymały po roku.
Futura z 406 padła raz, a poprzedni właściciel twierdził, że jest już do wyrzucenia. Chodzi od tamtej pory ponad rok i ani razu sama nie padła :D Futura z omegi padła po miesięcznym postoju i po pół roku nic jej nie dolega.
Mieliśmy kiedyś Bannera w pugu, miał kilka lat, kilka razy był rozładowany i działał :)

Jako ciekawostkę dodam, że Exide i Centra to to samo :wink:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zakup nowego akumulatora

Post autor: DJPreZes »

Żółte Ukraińskie coś jest mocarne ;) Wzmacniane domieszkami metali z okolic Prypeci chyba.
Ja za to mogę polecić to co mam w Indianie - 4 razy rozładowany do zera (raz uszkodzony altek, raz zostawione światła, raz zwarcie, które uruchomiło ogrzewanie tylnej szyby i nawiew na całą noc i raz uszkodzony czujnik w chłodnicy, który poniżej zera włączał drugi bieg wentylatora 8)7 ) - po krótkim ładowaniu nadal mi służy. Wieczorem podam nazwę.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Zakup nowego akumulatora

Post autor: krzyska »

Kupiłem niedawno najtańszy nowy obsługowy aku jaki znalazłem w Koninie. Za 52Ah dałem 158zł. Produkują/składają/przepakowują to ponoć we Wrześni. Generalnie nie wnikam co to za szit. W Foreverze jeździ aku tej firmy od zeszłej zimy i kreci jak szalony. Kosztował niecałe 130zł. Wcześniej., od 2007go był autopart i również nie było z nim problemów. W belarusie jeźdzą dwie 12stki od Łukaszenki już trzeci rok i jest ok. Bosch silver po zwarciu w instalacji i 2-3krotnym rozładowaniu do zera padł .
GTI_Efekt Masy Obrazek
ODPOWIEDZ