NA ILE WYCENIASZ SWOJEGO PEUGEOTA?

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
nitro5000
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 03 lut pn, 2014 12:00 pm
Posiadany PUG: peugeot 205 look
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: 40199062
Lokalizacja: staszów

NA ILE WYCENIASZ SWOJEGO PEUGEOTA?

Post autor: nitro5000 »

Witam, jak w temacie. Ile jest dla Ciebie warta Twoja 205-ka?

WARTOŚĆ RYNKOWA Vs SENTYMENTALNA
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: NA ILE WYCENIASZ SWOJEGO PEUGEOTA?

Post autor: RafGentry »

Ciekawy temat. To może rozpocznę zabawę, coś czuję że będzie śmiesznie ;)

1. Gentry z 1991. Przebieg 71.500 km. Nie ma drugiego takiego egzemplarza w Polsce. A niech będzie 12 000 euro >:)

2. GTI Griffe z 1990. Przebieg 152 000 km. Ma jeszcze parę niedostatków. Zanim stanie się perełką, w tym stanie wart jest dla mnie 6500 euro :Y

3. CTI z 1991. Przebieg 163 000 km. Nie można mu wiele zarzucić. Ale wszyscy wiemy, że kabriolety, choć o wiele rzadsze, raczej są nieco tańsze niż poszukiwane GTI - 4000 euro O-)

4. XRD z 1987. Przebieg 253 000 km - rynkowo o połowę mniej, ale doliczam drugie tyle sentymentu: 2000 euro 8)
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: NA ILE WYCENIASZ SWOJEGO PEUGEOTA?

Post autor: 2mouse »

Kolega nitro szkolony jak widać. Badanie rynku wykonuje podręcznikowo. :P Należałoby mu podpowiedzieć, że nikt rozsądny, zadbanego i wypieszczonego samochodu nie będzie sprzedawał w Polsce, bo tutaj sprzedają się samochody o funkcjonalności lodówki i za podobną cenę. Mówimy o cenach na zachodzie. Ja w każdym bądź razie nie mam najmniejszego zamiaru, jeśli wpadnie mi do głowy taki pomysł, szarpać się ze sprzedażą w kraju. Chyba, że rzeczywiście ktoś złoży konkretną ofertę. :W Najciekawsze ostatnio egzemplarze przeszły z rąk do rąk poza rynkiem... 8)
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: NA ILE WYCENIASZ SWOJEGO PEUGEOTA?

Post autor: operatorbazooki »

2mouse pisze: Najciekawsze ostatnio egzemplarze przeszły z rąk do rąk poza rynkiem... 8)
- No chyba że mój, a nikt go nie chciał :Y Ale w sumie czy taki jest ciekawy 8)7
Ceny w Polsce nijak się mają do cen na zachodzie.
Rafał też podał ceny ze sporym plusem za sentyment chyba bo faktycznie, takie auta stoją po tyle czasem na zachodnich giełdach. Ale tylko stoją, a nie się sprzedają _O_
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: NA ILE WYCENIASZ SWOJEGO PEUGEOTA?

Post autor: grzesiek309 »

Polski rynek nie dorósł jeszcze do ładnych peugeotów :N
Na razie królują VAGiny i długo się to nie zmieni.

Ostatnio słusznie zauważył Tomek(poprzedni właściciel mojego XSa), że 205 krążą między forumowiczami. Ładnego za dobre pieniądze nie sprzedasz "do ludu" :N

Śmieszą mnie ludzie, którzy ściągają do kraju GTI, CTI i inne modele peugeota (ostatnio wisiało 505 za grubą kasę 8)7 ) i liczą, że sprzedadzą je w PL za jeszcze większą kasę, niż na zachodzie 8)7

A wracają do tematu.
Garros z bardzo zdrową mechaniką i niezłą budą(poza lakierem) na moje oko wart góra 2,5k 8)7 Pewnie więcej włożyłem w doprowadzenie go do takiego stanu jak teraz 8)7

309 z nowym zawieszeniem z GTI, nowymi heblami i masą innych części. Warty pewnie ze 2k, bo silnik i skrzynia umierają, a lakier też wymaga ogarnięcia 8)7 Auto jest bezawaryjne, daję masę frajdy z jazdy, ale w tym kraju nikt nie doceni, że sam remont mechaniki kosztował mnie z 6 koła 8)7
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: NA ILE WYCENIASZ SWOJEGO PEUGEOTA?

Post autor: mlody333 »

Krotko i na temat z obliczeń, które robię w exelu do doprowadzenia auta do obecnego stanu wyszło 5500 pln (auto, części robocizna warsztatów), do zrobienia troszkę zostało, więc w stanie który mnie usatysfakcjonuje 6500 pln. Wartość rynkowa 2500 to max, ale realnie bliżej 2000. Element nie obliczalny (satysfakcja, związek emocjonalny itp.) bezcenny i rośnie kiedy ludzie na parkingu, albo w warsztacie pytają "Panie a za ile byś pan sprzedał?". Krzyknąłem 5000 pln i miałem ubaw :lol: jeden facet serio zastanawiał się nad kupnem i nagabywał mechanika, żeby mu ją "zgadał" na mniej to weźmie bo z tego rocznika to takiego zdrowego dawno nie widział 8)
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: NA ILE WYCENIASZ SWOJEGO PEUGEOTA?

Post autor: sekator »

na polskim rynku 205gti/cti w stanie nadającym się do dalszych inwestycji to koszt ok. 5-6k, te dużo poniżej nadają się już tylko na części, potem są auta trochę doprowadzone do używalności ale jeszcze trochę można przy nich porobić i to są koszty rzędu 8-10k, z kolei igły "w stogu siana" to około lub nawet powyżej 15k, ale ja jeszcze nigdy takiej igły w Polsce nie widziałem :-)
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: NA ILE WYCENIASZ SWOJEGO PEUGEOTA?

Post autor: RafGentry »

Tytuł: NA ILE WYCENIASZ SWOJEGO PEUGEOTA?
sekator pisze: z kolei igły "w stogu siana" to około lub nawet powyżej 15k, ale ja jeszcze nigdy takiej igły w Polsce nie widziałem :-)
To zapraszamy do Krakowa :Y O-)
21_2000.jpg
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: NA ILE WYCENIASZ SWOJEGO PEUGEOTA?

Post autor: sekator »

RafGentry pisze:Tytuł: NA ILE WYCENIASZ SWOJEGO PEUGEOTA?
sekator pisze: z kolei igły "w stogu siana" to około lub nawet powyżej 15k, ale ja jeszcze nigdy takiej igły w Polsce nie widziałem :-)
To zapraszamy do Krakowa :Y O-)
21_2000.jpg
nie mów hop ......... :mrgreen:
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
Awatar użytkownika
Michal gti
Uzalezniony
Posty: 897
Rejestracja: 06 cze pt, 2003 4:32 pm
Posiadany PUG: 205 rallye, 205 GTi, 205 CTi, 205 RG Cabrio, 205 MultiVan, 306 GTi6, 505 GTi, 304 cabrio, 304 coupe
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: NA ILE WYCENIASZ SWOJEGO PEUGEOTA?

Post autor: Michal gti »

sekator pisze:na polskim rynku 205gti/cti w stanie nadającym się do dalszych inwestycji to koszt ok. 5-6k, te dużo poniżej nadają się już tylko na części, potem są auta trochę doprowadzone do używalności ale jeszcze trochę można przy nich porobić i to są koszty rzędu 8-10k, z kolei igły "w stogu siana" to około lub nawet powyżej 15k, ale ja jeszcze nigdy takiej igły w Polsce nie widziałem :-)
Dokładnie :) My to wiemy, ale wiele osób jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy i chce kupić GTI/CTI najlepiej za 1500 :wink:
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: NA ILE WYCENIASZ SWOJEGO PEUGEOTA?

Post autor: Orfister »

Może wielu z Was śmiało się w duchu ileż to ten Orfi chciał za swoje CTI...zdawałem sobie sprawę z cyferki którą chciałem, jednak nie sposób jest tracić tysięcy złotych , godzin pracy i kombinowania skąd dostać poszczególne części do remontu...
Owszem w ponad 20 letnim aucie zawsze coś jest do zrobienia.. i zdaje sobie sprawę, ze moje auto nie jest idealne.
Jednak mimo wszystko wyceniam go na kwotę powyżej 10 tyś zł.
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: NA ILE WYCENIASZ SWOJEGO PEUGEOTA?

Post autor: 2mouse »

Orfister pisze:Może wielu z Was śmiało się w duchu ileż to ten Orfi chciał za swoje CTI...zdawałem sobie sprawę z cyferki którą chciałem, jednak nie sposób jest tracić tysięcy złotych , godzin pracy i kombinowania skąd dostać poszczególne części do remontu...
Owszem w ponad 20 letnim aucie zawsze coś jest do zrobienia.. i zdaje sobie sprawę, ze moje auto nie jest idealne.
Jednak mimo wszystko wyceniam go na kwotę powyżej 10 tyś zł.
Orfi, przestań proszę ...lić. :N Wiesz dobrze, że wartość tego auta nie może być wyznaczana przez rynek polski. I że 2500 euro to śmieszna kwota za ten samochód. :!:

Powtarzam, nie mieszajmy naszych aut z lodówkami. Wiemy doskonale, ile kosztuje doprowadzenie samochodu do stanu dobrego, lub bardzo dobrego ( o doskonałym nie mówię :twisted: ) i nie są to kwoty za które można kupić Whirpoola czy Amicę :evil: Lodówki to w Tesco są do kupienia. :P
Co nie znaczy, że to się odnosi do zwieśniaczonego Juniora z odpadającą podłogą :W
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: NA ILE WYCENIASZ SWOJEGO PEUGEOTA?

Post autor: Orfister »

Oj już nie pier....olę :P
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: NA ILE WYCENIASZ SWOJEGO PEUGEOTA?

Post autor: 2mouse »

Orfister pisze:Oj już nie pier....olę :P
Nie tam, żeby wcale... :P O zdrowie trzeba dbać.. 8)
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: NA ILE WYCENIASZ SWOJEGO PEUGEOTA?

Post autor: Martinoo »

Patrząc na rynek polski to powinienem mojego turboklekota oddać za jakies 3000 zł co dla mnie jest śmieszną kwotą patrząc na wszystkie koszty zwiazane z budową przeze mnie tego auta, o samym koszcie zakupu juz nie wspominajac.

Niby kiedys była to wersja Color line(a nie widać) czyli bardzo tania wersja.
Podejrzewam że z 3500 euro musiałbym na rynku europejskim za niego wziąć a i tak byłbym w plecy nie mówiąc juz o sentymencie i przywiazaniu do auta i histori oraz przygód z nim zwiazanych _O_ _O_
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
ODPOWIEDZ