Szacunkowe koszty odbudowy 205 1.1 wtrysk?

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Elwu
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 21 sty ndz, 2018 12:41 pm
Posiadany PUG: 205 Look 1.1 91r.
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wałbrzych

Szacunkowe koszty odbudowy 205 1.1 wtrysk?

Post autor: Elwu »

Witam.

Mam do Was pytanie o realne ceny części, ale takich rozsądnych nie badziewia co się nie opłaca montować.

Przeglądałem różne serwisy i mam krótką listę zakupów.
Jednakże ż racji bycia świeżakiem w Peugeotach chcę Waszej opinii i porady zasięgnąć w tym temacie.

Czy podane poniżej kwoty są realnymi by kupić dobrej jakości podzespoły do 205 1990r. 1.1 na wtrysku?

Ukł hamulcowy
Przód tarcze 180
Przód klocki 80
Szczęki 50

Układ zawieszenia
Amortyzator przód 120 x 2
Osłony amortyzatorów 60
Sprężyny 90 x 2
Wahacze 120 x 2
Łożysko przód 65 x 2
Piasta 65 x 2
Lozysko Tył 50 x2
Piasta tył 50 x 2
Tuleje plus konc drążka 85

Układ napędowy
Półoś 160 x 2
Linka sprzęgła 20
Sprzęgło kpl 220

Ukł kierowniczy
Konc drążka 25 x 2
Drążek 25 x 2

Ukł. Wydech
Sonda 120
Tłumik 100
Mocowania 50

Silnik
Rozrząd plus pompa 350

Elektryka
Przewody 80
Świece 80


PS. Problem mam też ż silnikiem bo kopci na biało przy odpaleniu. Po rozgrzaniu już praktycznie nie widać efektu.
Rozbiorę górę silnika i sprawdzę co się dzieje, mam nadzieję że może tylko jakieś przedmuchy.
Gdyby jednak się okazało że umarł, to czy jest ktoś kogo możecie polecić od silników - w sensie sprzedający sprawdzone jednostki?

Z góry wielkie dzięki za wszelkie info.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szacunkowe koszty odbudowy 205 1.1 wtrysk?

Post autor: RafGentry »

Wszystko zależy jakiej jakości i jakiego producenta te części. Przykładowo - ja za wahacz Delphi płaciłem jakieś 65 złotych, więc 120 to musiałby być jakiś wypas, żeby tyle za biedę wyłożyć.

Musisz doprecyzować bardziej ten kosztorys, żebyśmy mogli się wypowiedzieć i porównać.
Elwu
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 21 sty ndz, 2018 12:41 pm
Posiadany PUG: 205 Look 1.1 91r.
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Szacunkowe koszty odbudowy 205 1.1 wtrysk?

Post autor: Elwu »

Chodzi mi o orientacyjne ceny. Ale już ta Twoja odpowiedź mówi, że zdecydowanie będzie lepiej pytać Was czy cena rozsądna. Póki co robię wstępne rozeznanie. Chce części kupić jakoś w marcu i zacząć cały remont (pierw silnik idzie do kontroli i diagnozy). Co będę mógł własnymi siłami, reszta w dobre ręce.

Jeszcze pewnie pojawi się opcja czy warto któreś części zamienić na coś ż wyższego modelu. Chociaż ż tego co przeglądałem, to różnice są głównie w GTI w stosunku do reszty benzynówek. Więc to już przesada pakować graty GTI do 1.1 8)7

Zagwozdkę mam z zawieszeniem i hamulcami. Tutaj wolałbym coś podłubać. Większe lepsze tarcze, może tył konwersja też. Co do zawieszenia to aby mniej bujał i ciut niżej posadzić, bo siedzi wysoko jak offroadowy.5
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szacunkowe koszty odbudowy 205 1.1 wtrysk?

Post autor: RafGentry »

To ja radzę tak - w dziale "nasze auta" załóż wątek dotyczący odbudowy swojej 205.

Wcześniej zaprezentuj ją i napisz, co jej dolega i jakie masz plany.

Tam na bieżąco będziemy konsultować z Tobą ceny i doradzać. Bo sporo chłopaków ma tutaj naprawdę duże pojęcie.

Jak już pozyskasz wiedzę i obierzesz kierunek, ruszysz z pracami, a wątek stanie się Twoim archiwum, do którego później fajnie będzie zajrzeć.
ODPOWIEDZ