205 JUNIOR - jak i co? Silnik, wydech, skrzynia biegów

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
205Junior
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 paź pn, 2017 8:43 pm
Posiadany PUG: Junior
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bolęcin

205 JUNIOR - jak i co? Silnik, wydech, skrzynia biegów

Post autor: 205Junior »

Dzień dobry wszystkim,
to mój pierwszy wpis, ale nie jestem tu nowy.
W przyszłym roku mój Junior obchodzi 30-tkę :) Z tego powodu postanowiłem zrobić go na tiptop. Jest w mojej rodzinie od samego początku. Mało jeździ, raczej się garażuje, ale ratuje dupę jak trzeba.
W związku z tym mam kilka pytań i potrzebuję Waszej pomocy.
Słyszę coraz bardziej łożysko oporowe, więc przy okazji sprzęgło komplet (jeździ od nowości). Coś warto zrobić przy okazji? Czy trudne to zadanie?
Czy ten silnik 1.0 45KM to "leżak" co oznacza, że olej w skrzyni biegów jest ten sam co w silniku? Czy źle zrozumiałem, któryś tam wpis?
Jeżeli tak to jaki olej wlać. Mam półsyntetyk LOTOS 10W-40. Co byłoby najlepsze?
Zauważyłem również wyciek spod aparatu zapłonowego - co tam się mogło zużyć? Jakiś oring? Czy będzie wiadomo dopiero jak się rozbierze?
I kolejna sprawa - układ wydechowy. Czytałem na forum, że po włożeniu dzielonej rury wydechowej za kolektorem wydechowym można zyskać kilka koni (co przy tym silniku jest bardzo wskazane). Czy to prawda? Skąd wziąć taką rurę? I druga sprawa tłumik końcowy pada najczęściej? Jakiś z nierdzewki podejdzie? Coś warto? Mogę kupić oryginalny do 205, ale czy pewnie też nie wytrzyma za długo, ze względu na sporadyczne wyjazdy.
Dziękuję za podpowiedzi i odpowiedzi.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ