Strona 1 z 1

Zakup 205 - znacie ten egzemplarz?

: 16 lis czw, 2023 12:08 pm
autor: PiotrekEl
Witam wszystkich.
Od jakiegoś czasu rozglądam się za dwieściepiątką. I Chodzi mi poważnie po głowie między innymi ten egzemplarz:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/p ... FWQQl.html
Czasu nie mam za dużo a pośpiech nie jest wskazany przy zakupie samochodu, wiem wiem.
Dlatego proszę Was o pomoc. Co o nim myślicie? :)

Myślę też nad innymi, ale tamte są znacznie tańsze i wiem, że wymagają wkładu finansowego. Więc jeżeli nie ten to inny mam już zarezerwowany. Ale ten mnie zaintrygował.

Re: Zakup 205 - znacie ten egzemplarz?

: 20 lis pn, 2023 7:29 pm
autor: klimek
cześć,

ten XS wygląda na całkiem spoko maszynę, przede wszystkim ma fajny silnik 1.4 i dobre wyposażenie oraz z zewnątrz wygląda na zadbany. Jednak bardzo ważne jest dokładnie zbadać go pod kątem korozji(pod kanapą, pod wykładziną bagażnika i generalnie od spodu). Środek po zdjęciach patrząc wygląda na wymagający dopieszczenia. Deska rozdzielcza wygląda na uszkodzoną przed fotelem pasażera. Do tego nieoryginalne siedzenia oraz np przyciski od sterowania szybami. Ciekawe jest to, że ten egzemplarz dość długo wisi na ogłoszeniu, pomimo że wygląda atrakcyjnie i patrząc na ceny XS nie jest specjalnie drogi. Ale bywa też tak, że z jakiegoś powodu nawet dobre egzemplarze nie mają wzięcia i wiszą długo, a potem inni boją się brać takie auto, "bo wisi długo i pewnie coś jest nie tak".

Najlepiej przy zakupie swojej pierwszej 205 wziąć ze sobą na oględziny kogoś kto zjadł zęby na 205 to będzie wiedział na co zwracać uwagę. Jeśli nie masz takiej możliwości poszukaj na forum poradnika dla kupujących 205.