Trip 2015?? Turcja!

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2015??

Post autor: gad »

Skoro już wykrystalizowała się grupa biorących udział w tegorocznym tripie to chyba najwyższy czas aby zabrać się za produkcje gadżetów na owego tripa. Ze swojej strony mogę podobnie jak w zeszłym roku zapewnić produkcję magnesów i naklejek, oraz wykonanie projektów. Jeśli znajdą się chętni mogę sprawdzić również jak wyglądała by produkcja koszulek.

Całość realizacji trzeba jednak zacząć od zatwierdzenia ostatecznej wersji projektu. I tu pojawia się pytanie, czy zostajemy przy wersji z flagą turecką, (możliwe że na przejazd przez Grecje magnesy trzeba będzie schować) czy też ma ktoś inny pomysł na rozwiązanie wzajemnego braku sympatii pomiędzy turcją i grecją?




Dla przypomnienia, tak wygląda logo zaprezentowane przez Rafa
Załączniki
logo blue turkey 2015.jpg
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Trip 2015??

Post autor: woocash »

czy też ma ktoś inny pomysł na rozwiązanie wzajemnego braku sympatii pomiędzy turcją i grecją?


zwrot cypru Grekom

wypłata odszkodowań za mordy i zniszczenia wielowiekowe

zmiana nazw miejscowości na historycznie poprawne /greckie oczywiście/

miło by było zwrócić konstantynopol :mrgreen:

przekonać cały świat do nazywania zalewajki kawą po grecku a nie po turecku.

lista jest dłuższa... grecy to cholerni hipokryci, śmigają na wakacje do turcji bo taniej, a nienawidzą ich z całego serca.

testowo proponuję porozmawiać z grekami o kraju o nazwie FYROM i dlaczego nie może się nazywać Macedonią 8)7

obawiam się, że jak wjedziecie z takimi jak powyżej znaczkami, to mogą was potraktować jako rekonesans armii tureckiej - w końcu będziecie jeździć po grecji z napisem "wyprawa po turcji" :mrgreen:
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
helterskelter
Junior
Posty: 194
Rejestracja: 31 lip czw, 2008 6:02 pm
Posiadany PUG: 205 xad lux; 205 GTI export
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WP

Re: Trip 2015??

Post autor: helterskelter »

Logo mi się podoba, jak wszystkie poprzednie. Pamiętajcie, żeby uaktualnić rok, bo na obecnej wersji został 2014.
Od razu zadeklaruję chęć na koszulkę i naklejkę.

Pytanie do Foxa: czy Radko Todorovic z Big Hostel w Belgradzie, napisał, gdzie zapewnia te miejsca postojowe dla 10 aut? Google street view pokazuje w okolicy hostelu ciasne jednokierunkowe uliczki, leżące dodatkowo w strefie płatnego parkowania.

Zagadnienia ogólne:
Niby władze deklarowały, że wiz do Turcji nie będzie, ale od słów do czynów daleka droga.

Zakup wizy na granicy to koszt 30 USD (tak przynajmniej wyczytałem w necie), ale jest możliwość zakupu wiz elektronicznych (kosztuje to wtedy 20 USD). Poniżej link do oficjalnej strony w języku polskim.

https://www.evisa.gov.tr/pl/

Jeśli dobrze wyczytałem, po opłaceniu tych 20 dolarów na wskazanego maila przychodzi wiza, którą należy pokazać na granicy (smartfon, tablet) lub mieć wydrukowaną (w razie awarii systemu).
Tu jeszcze jeden link do strony MSZ
http://www.ankara.msz.gov.pl/pl/sprawy_ ... do_turcji/

Czy ktoś z Was ma może rozeznanie w tej sprawie?
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2015??

Post autor: Fox »

helterskelter pisze: Pytanie do Foxa: czy Radko Todorovic z Big Hostel w Belgradzie, napisał, gdzie zapewnia te miejsca postojowe dla 10 aut? Google street view pokazuje w okolicy hostelu ciasne jednokierunkowe uliczki, leżące dodatkowo w strefie płatnego parkowania.
Nie mowil dokladnie a ja nie pytalem. Moge do niego napisac w tej sprawie jesli jest taka potrzeba. Patrzac na street view na budynek w ktorym miesci sie ten hostel (ul. Jevrejska 24) widac ze po jednej stronie jest wejscie do hostelu a po drugiej wjazd na podworko. Zakladam ze wlasnie tam bysmy mogli wjechac. Strefa nie obowiazuje w niedziele wiec zakladam ze w swieta tez nie ( czyli piatek 1 maja powinien byc za darmo ) . Problemem moze byc sobota ( strefa obowiazuje juz od 7 rano ) ale jestem dobrej mysli i licze ze jednak bedzie na nas czekac miejsce bezplatne. W najgorszym wypadku ceny tam nie sa wygorowane. Cos okolo 2zl/h z tym ze w niektorych strefach mozna parkowac max 2-3h wiec trzebaby sie szybko zebrac tak czy siak. Jak bede cos wiecej wiedzial to na pewno dam znac.

Co do logo to nie widze duzego problemu w odklejeniu magnesow na czas pobytu w Grecji. Jak dodamy obie flagi to znowu bedziemy wygladac jak sily rozjemczo-pojednawcze co oznacza podobna szanse na dostanie w pysk.
My piszemy sie oczywiscie zarowno na magnesy jak i naklejki. Co do garderoby to tak jak poprzednio wolelibysmy sami dokonac zakupu samych koszulek ( tym razem tez bialych czy jakis inny kolor wchodzi w gre? ) i albo przekazac je komus kto zorganizuje grupowe nadruki albo po prostu zamowimy sobie to sami. Albanskie loga bardzo ladnie wydrukowal nam zaklad na ul. Dietla.

Jesli chodzi o wizy to postanowilem zapytac u zrodla i napisalem maila do tej ambasady w Ankarze. Zobaczymy czy przyjdzie od nich jakas odpowiedz.
Ostatnio zmieniony 19 mar czw, 2015 4:40 pm przez Fox, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2015??

Post autor: gad »

Jeśli pojawi się grupa osób które wybiorą dla siebie odpowiedni krój z tej firmy: http://www.labelart.pl/filtr/t-shirt to mogę zapytać o cenę gotowych koszulek. Na początku muszę jednak znać potencjalną ilość chętnych. Ewentualnie mogę tak jak w zeszłym roku udostępnić projekt i każdy będzie mógł go sobie pobrać i wydrukować we własnym zakresie.

Czy w kwestii projektu ktoś chciałby z zebranych Pań i Panów tripowiczów zgłosić jakieś zastrzeżenia (poza zmianą daty) czy też można uruchamiać grafika?
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2015??

Post autor: RafGentry »

Gadzino, ja nie jestem pewny co do tego niebieskiego koloru. Dałem go tak na szybko, bo cały projekt robiłem w 10 minut.

Jeśli zatem Twój pan grafik nie jest zbyt zawalony pracą, to czy mógłbyś go spytać o przygotowanie innego wariantu kolorystycznego? Może wyjdzie z tego coś ciekawszego :)
UlaMula
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar sob, 2015 12:13 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Foxa
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Trip 2015??

Post autor: UlaMula »

Mi to w sumie nie robi wielkiej różnicy, ale troszkę bardziej podobało mi się z tym zielonym tłem. Tylko może by je zrobić jaśniejsze, tak jak poniżej, to napis będzie dobrze widoczny. Ale oczywiście godzę się też na niebieski.
Załączniki
logo green turkey 2015.jpg
Ostatnio zmieniony 23 mar pn, 2015 8:46 am przez UlaMula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trip 2015??

Post autor: dzikson »

W kwestii koloru tła jestem tradycjonalistą i chętnie pozostałbym przy żółtym, tworząc pewną ciągłość z poprzednimi wyprawami. Żółty był czytelny i na tyle uniwersalny, że wyglądał dość dobrze na każdym z aut. Był odpowiednio wyraźny - pewnie dlatego, że żaden peugeot nie był żółty :P
Może to dobry trop?
Fox pisze:Jesli chodzi o wizy to postanowilem zapytac u zrodla i napisalem maila do tej ambasady w Ankarze. Zobaczymy czy przyjdzie od nich jakas odpowiedz.
Ekstra, zobaczymy co odpowiedzą, zwłaszcza na temat najbliższej przyszłości. Na razie na stronie http://www.turcja.org.pl/page/11/44 wyczytałem:
"W nawiązaniu do ogłoszenia przez Premiera Republiki Tureckiej, J.E. Ahmeta Davutoğlu, dotyczącego zniesienia wiz do Turcji dla posiadaczy polskich paszportów zwykłych, uprzejmie informujemy, że informacja na temat daty rozpoczęcia obowiązywania nowych przepisów zostanie podana w późniejszym terminie. Obecnie obowiązują dotychczasowe przepisy wizowe."

No i czuję się oszukany :roll:
UlaMula
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar sob, 2015 12:13 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Foxa
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Trip 2015??

Post autor: UlaMula »

A propos koloru, to wrzucam z poglądowym żółtym, żeby można sobie to łatwo zwizualizować.
Załączniki
logo yellow turkey 2015.jpg
Awatar użytkownika
bananowiec
Uzalezniony
Posty: 610
Rejestracja: 02 kwie śr, 2008 10:36 pm
Posiadany PUG: 205 CTI TURBOGNÓJ , 205 1.8 dturbo forever
Numer Gadu-gadu: 4940298
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Trip 2015??

Post autor: bananowiec »

Dziękujemy za rezerwację _O_ .
Przelew wykonany :D
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trip 2015??

Post autor: dzikson »

Dzięki Ula za wizualizację, żółty zdecydowanie najlepiej mi leży i nie gryzie się tak z czerwienią tureckiego motywu jak zieleń czy błękit.
Przy tym dla uczestników poprzednich wypraw to niemal jak edycja kolekcjonerska :lol:
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2015??

Post autor: RafGentry »

A ja uważam, że trzeba zmienić kolor tła, żeby nie były te magnesy aż tak bardzo podobne do siebie na pierwszy rzut oka. Jakoś najbardziej pasuje mi zielony, tylko Ula - ten ostatni pasek przed flagą Turcji powinien być niebieski bo to część barw PTS :D
Awatar użytkownika
Agnieszka
Uzalezniony
Posty: 998
Rejestracja: 31 mar pn, 2008 9:51 pm
Posiadany PUG: 205 Forever
Lokalizacja: Marki (koło Warszawy)
Kontakt:

Re: Trip 2015??

Post autor: Agnieszka »

Mnie się zdecydowanie najbardziej podoba wersja z zielonym tłem, a najmniej z niebieskim. Żółty średnio do mnie przemawia, ale jest na pewno lepszy niż niebieski.

Co do koszulek to ja akurat lubię polo, a na tej stronie, którą podał Gad nie ma polo w wersji damskiej.
Ale jeśli będzie szło jakieś zbiorowe zamówienie (np. na t-shirt) to pewnie się dołączę :)

Jeśli jest taka potrzeba to my tutaj w Warszawie też możemy poszukać jakiejś firmy, która robi nadruki na koszulkach.
Tym bardziej, że dzikson już ma z tym jakieś doświadczenie, bo załatwiał koszulki na Albanię.
Awatar użytkownika
Florek2b
Peugeot 205 Master
Posty: 2196
Rejestracja: 10 gru pn, 2007 5:34 am
Posiadany PUG: 205 GR 1,9 (jak ktoś jeszcze ma 1,9 w 5 drzwiach niech da znać :D)
Numer Gadu-gadu: 1958447
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trip 2015??

Post autor: Florek2b »

Ja przelewik też już zrobiłem 8)7 A jeżeli wolno mi zabrać w kwestii magnesów (bo w sumie jadę na przyczepkę :P ) to wybrał bym zielone tło. :mrgreen: :mrgreen:

Mam jeszcze pytanie organizacyjne :)
Są jakieś ustalenia odnośnie jakiegoś grupowego wyjazdu?
Jak tak to skąd i o której? Bardzo mnie to interesuje bo 30.04 mam w Warszawie wesele na którym muszę być :mrgreen: 8)7
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2015??

Post autor: gad »

Florek2b pisze:JMam jeszcze pytanie organizacyjne :)
Są jakieś ustalenia odnośnie jakiegoś grupowego wyjazdu?
Jak wyruszaliśmy do Albanii, to zbiórka była o 6.45 na stacji Orlen w podkrakowskich Opatkowicach. Skoro w tym roku, mamy do przejechania jeszcze 90 kilometrów więcej niż wtedy, to raczej nie można opóźniać wyjazdu. Praktyka pokazuje że i tak zawsze zdarzy się jakiś spóźnialski, albo niespodziewana awariia, która opóźni dojazd na miejsce.
Oczywiście postaramy się zapewnić nocleg, dla tych którzy planują do Krakowa dotrzeć już w czwartek wieczorem.
ODPOWIEDZ