Zlot mini Beskidy 2016 - zakończenie sezonu !

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
gpysz
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 17 mar czw, 2016 11:13 pm
Posiadany PUG: 205 GTI / 304 Cabrio
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zlot mini Beskidy 2016 - zakończenie sezonu !

Post autor: gpysz »

I Beskidzki Zlot Klubu Peugeota 205 !!!

https://www.facebook.com/events/1022988517847861/

Witajcie :)

Jak obiecywałem, tak tez robię, plan jest taki:

Termin: 11-13 listopada 2016

Miejsce: Beskidy ( okolice Wisły, Ustronia, Bielska-Białej ) - z Wrocławia ok 2 godzin jazdy, z Krakowa trochę mniej. Jesień w tym roku bardzo ładna wiec okolice piękne. Drogi kręte, niemal puste o tej porze roku, śniegu jeszcze nie będzie a na Słonce jest spora szansa.

Noclegi: niski standard turystyczny w pokojach do wynajęcia - jest kilka propozycji z okolic Ustronia/ Wisły - w zależności ilu nas się uzbiera dobierzemy lokal.

Koszty: noclegi celuje w granicach 30-45 zł za osobę za noc. Wyżywienie organizujemy sobie we własnym zakresie, co nie powinno być żadnym problemem, a nic nie będzie nas ograniczać. Raczej minimalizujemy koszty noclegów, żeby nie ograniczać tym ewentualnych chętnych.

Typ Zlotu: T-T ( Turystyczno-Towarzyski :))

Minimalna ilość uczestników: 5 aut ( uważam że od tej ilości warto coś organizować )

Co zapewnia organizator ( czyli w sumie ja :): w sumie prawie nic :) Oprócz planu, pomysłu, pomocy organizacyjnej - a konkretnie - załatwię rezerwacje noclegów i skoordynuje planowane punkty zlotu ( plan proponowany poniżej ), nie zapewniam standardu wyżywienia, spa, i innych luksusów, oczekiwań i rozczarowań ... Mogę pocieszać wyjątkowo rozczarowanych alkoholem i ciepłym słowem !:)

Proponowany plan Zlotu:

Piątek - godziny wieczorne 17-19 - zjazd uczestników ( ale nie ten co myślicie, całkowity ... :) tylko na miejsce kwater, po drodze zakupy spożywcze itp, meldujemy się na kwaterach i albo robimy jakieś ognisko z kiełbaskami, gitarą ( o ile będzie ktoś grający z gitarą heh :), itp albo robimy to w wersji w pokoju czy jakiejś salce na obiekcie ), czyli mały wieczorek zapoznawczy.

Sobota - rano śniadanie, myślę ze max do 10:00, i ruszamy na pierwszą część wycieczki po okolicy - robimy tkz., dużą pętle beskidzką http://daa.pl/3Mb- z Ustroń Wisła Istebna Koniaków Węgierska Górka ( tu planowany jest obiadek w karczmie z kultowymi plackami ziemniaczanymi z blachy )a po drodze co najmniej kilka postojów widokowych.
Następnie jedziemy na Rynek i ładne okolice Parku przy Pałacu Habsburgów w Żywcu, mały spacer, i jedziemy dalej przez Szczyrk - przełęcz Biały Krzyż ( tu planuje dojazd na zachód słońca ) z panoramą na Beskidy, i zjeżdżamy w dół do Wisły, dalej w stronę Ustronia - na kolacje ( albo gdzieś w pizzerii, dobrej naleśnikarni, albo we własnym zakresie).

Po kolacji robimy przeorganizowanie się pod kwaterami w najmniejszą możliwą liczbę aut ( kierowcy ochotnicy nie pijący ) i jedziemy na nocny wyjazd na Równicę- bardzo krętą i stromą drogą :) - wprost do koliby na Równicy http://www.czarciekopyto.pl/sala-i.html, na słynnego grzańca ( ponoć opiera się na recepturze starodawnego Afrodyzjaka ), wiec będzie miło i będziemy sączyć go przy palenisku i miłych dysputach :)

Wieczorem późnym podziwiamy jeszcze nocną panoramę z Równicy powyżej Koliby, i wracamy na nocleg do kwater.

Niedziela:

rano do 10:00 wynosimy się z kwater, pakujemy w aut i piękna drogą przez Goleszów ( częściowo trasa rajdu Barbórki ), jedziemy do Cieszyna. Zwiedzamy i spacerujemy po tym uroczym mieście, zarówno po jego czeskiej jak i polskiej stronie.
(i tutaj opcja - jeśli uda nam się być wcześnie to możemy rozbudować plan i pojechać kawałek za czeską granicę do muzeum TATRY w Czeskich Kropevnicach (http://www.tatra.cz/o-spolecnosti/histo ... ke-muzeum/), to jakieś 50 km od granicy. Jeśli nie będzie chętnych albo czasu, to w Cieszynie ( najlepiej czeskim ) idziemy zjeść dobry obiad - i rozjeżdżamy się ok 15 do domów ...)

i wspominamy długo i szczęśliwie ! :)

Wstępne zgłoszenia chętnych proszę do mnie - najlepiej na maila: grzegorz@pysz.pl z ilością osób do noclegu. Już wstępnie zadeklarowało sie kilka osób, Mariusz, Rafał, liczę że Kraków i Wrocław może się wybierze w większym gronie, a przede wszystkim liczę na Śląsk bo dawno nie było tu chyba żadnego spotkania ! :) Może uda się zorganizować jakieś małe pamiątki ze Zlotu dla tych co będą ! :)

Termin zgłoszeń: do 4 Listopada do godziny 20:00 !!! to max, ale Ci co się zdecydują wcześniej nich piszą szybko, będzie mi łatwiej wtedy zaplanować noclegi i znaleźć kwatery ( myślę że wtedy jestem w stanie zorganizować jakieś kwatery do spania ).

W razie pytań proszę do mnie.
I nie wymyślajcie utrudnień, tylko zróbcie co możecie żeby się wyrwać i przyjechać ! To naprawdę może być bardzo miły weekend, w fajnych okolicach dla wielu z Was zaledwie ok 2 godzin drogi, w fajnym towarzystwie i na drogach stworzonych dla naszych małych zwinnych Lewków !! :))

Wiec kto będzie ???

Grzech
Ostatnio zmieniony 27 paź czw, 2016 10:07 am przez gpysz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot mini Beskidy 2016 - zakończenie sezonu !

Post autor: RafGentry »

Grzesiu, żeby zawsze organizator robił takie "prawie nic" jak Ty ;)

Plan znakomity, nic tylko się zgłaszać, jechać i integrować! Kolejna okazja to pewnie trip 2017, więc tej nie można przegapić.

Ci, dla których z jakichś powodów tripy są za długie, zbyt wymagające albo niepasujące do planów urlopowych wreszcie powinni być zadowoleni.

Oby frekwencja dopisała. Ja właśnie zacząłem namawiać ekipę lokalnie i międzynarodowo.
Awatar użytkownika
kojot662
Junior
Posty: 279
Rejestracja: 25 gru śr, 2013 2:16 am
Posiadany PUG: 205 xs
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gorlice

Re: Zlot mini Beskidy 2016 - zakończenie sezonu !

Post autor: kojot662 »

Jak nic poważnego nie stanie na przeszkodzie to jadę :-D

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
peugeot 205 1.4 xs
Awatar użytkownika
pilot-84
Uzalezniony
Posty: 537
Rejestracja: 02 sty śr, 2013 11:29 am
Posiadany PUG: 5008 mk2 1.2 ||| były: 205 CTI Mi16 | 307sw 2.0HDi | 407sw 2.0 HDi | 5008 mk2 1.2puretech
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: pilot-84
Lokalizacja: Łódź

Re: Zlot mini Beskidy 2016 - zakończenie sezonu !

Post autor: pilot-84 »

Kurczę, pomyślimy...
Moje Peugeot: 5008 mk2 1.2 | 205 RG 1.4
Wcześniej: 205 CTI 1.9 Mi16 | 307sw 2.0HDi | 407sw 2.0 HDi | 5008 mk2 1.2puretech
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: Zlot mini Beskidy 2016 - zakończenie sezonu !

Post autor: szasz »

Termin fajny ;-) Polska płn. ma jakieś plany???

205 XS rulez :-)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: Zlot mini Beskidy 2016 - zakończenie sezonu !

Post autor: szasz »

Jest to starannie rozplanowane, trzeba przyznać. Atrakcji w sam raz, nie za dużo i nie za mało. Tylko że najlepiej byłoby mieć jakiegoś kierowcę :-P

205 XS rulez :-)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
gpysz
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 17 mar czw, 2016 11:13 pm
Posiadany PUG: 205 GTI / 304 Cabrio
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zlot mini Beskidy 2016 - zakończenie sezonu !

Post autor: gpysz »

Autostradą robicie trasę w 5 godzin bez wyścigów ;) testowane niedawno, śmiga się jak złoto ... Nadciągajcie ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Yamazakura
Junior
Posty: 124
Rejestracja: 11 lut pn, 2013 10:10 pm
Posiadany PUG: CJ, CT, GT, XS, GREEN
Lokalizacja: Łódź

Re: Zlot mini Beskidy 2016 - zakończenie sezonu !

Post autor: Yamazakura »

Będę jechał z Łodzi, jak ktoś chętny mam wolne miejsca :)
Awatar użytkownika
helterskelter
Junior
Posty: 194
Rejestracja: 31 lip czw, 2008 6:02 pm
Posiadany PUG: 205 xad lux; 205 GTI export
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WP

Re: Zlot mini Beskidy 2016 - zakończenie sezonu !

Post autor: helterskelter »

I Beskidzki Zlot Klubu Peugeota 205

Lista uczestników:
1. gpysz
2. yamazakura
3. helterskelter
4.
5.
6.
Awatar użytkownika
kojot662
Junior
Posty: 279
Rejestracja: 25 gru śr, 2013 2:16 am
Posiadany PUG: 205 xs
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gorlice

Re: Zlot mini Beskidy 2016 - zakończenie sezonu !

Post autor: kojot662 »

I Beskidzki Zlot Klubu Peugeota 205

Lista uczestników:
1. gpysz
2. yamazakura
3. helterskelter
4.kojot662
5.
6.



Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
peugeot 205 1.4 xs
Awatar użytkownika
gpysz
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 17 mar czw, 2016 11:13 pm
Posiadany PUG: 205 GTI / 304 Cabrio
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zlot mini Beskidy 2016 - zakończenie sezonu !

Post autor: gpysz »

no jeszcze Rafał, Mariusz z Częstochowy raczej dotrze, Emilia na fb własnie się zadeklarowała ... Mi wychodzi już 7 ! :) Ale dobrze idzie wiec myślę ze jeszcze się nas dozbiera więcej :)
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot mini Beskidy 2016 - zakończenie sezonu !

Post autor: Fox »

My z Ula najprawdopodobniej tez sie pojawimy. Nie wiadomo tylko czy 205'tka. Ani nie mam do niej zimowych opon ani dzialajacego w niej ogrzewania. W ten weekend bede wymienial nagrzewnice ale zimowych opon nie planuje kupowac. Jesli wiec bedzie przymrozek lub co gorsza snieg to przyjedziemy kombiakiem.

PS: Czy w planie wycieczki bedzie ogladanie 304 cabrio?:)
Awatar użytkownika
bananowiec
Uzalezniony
Posty: 610
Rejestracja: 02 kwie śr, 2008 10:36 pm
Posiadany PUG: 205 CTI TURBOGNÓJ , 205 1.8 dturbo forever
Numer Gadu-gadu: 4940298
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zlot mini Beskidy 2016 - zakończenie sezonu !

Post autor: bananowiec »

Również i my z Asią dopisujemy się do listy chętnych.
Zastanawiamy się tylko czy uda nam się przyjechać w piątek, czy dopiero w sobotę. Mamy kupione bilety na imprezę w piątek, ale raczej z niej zrezygnujemy na rzecz spotkania w pięknych okolicznościach przyrody :)
Także do zobaczenia w Beskidach :)
Lista uczestników:
1. gpysz
2. yamazakura
3. helterskelter
4.kojot662
5.bananowce
6.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot mini Beskidy 2016 - zakończenie sezonu !

Post autor: Fox »

Nie jestem zwolennikiem wypisywania takiej listy uczestników bo jak pokazuje historia, większość osób, które jako pierwsze się oficjalnie i głośno na coś zapisują, z reguły potem nie przyjeżdża:)

No ale skoro już Bananowiec, po moim poście, ją kontynuuje to dopiszę się i ja:

1. gpysz
2. yamazakura
3. helterskelter
4. kojot662
5. bananowce
6. Fox (+2 osoby, z których żadna nie jest dzieckiem:))

PS: Co z tym oglądaniem 304 cabrio? Czy organizator tutaj zagląda w ogóle?
Awatar użytkownika
gpysz
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 17 mar czw, 2016 11:13 pm
Posiadany PUG: 205 GTI / 304 Cabrio
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zlot mini Beskidy 2016 - zakończenie sezonu !

Post autor: gpysz »

Zagląda, zagląda :)) No oglądanie 304 może być jeśli takie będzie życzenie specjalne, chociaż ta okazja to będzie miejsce kultu 205 tek ! :)

Co do osób, zakładam wiec że będzie nas w zakresie 8-12 osób i ok 8-10 aut. Czekam jeszcze dla przyzwoitości do jutra i w piątek ruszam osobiście do Ustronia, szukać noclegów. Łatwo nie będzie, jest długi weekend akurat i wszystkie wstępne rezerwacje już odpadły, ale myślę że coś znajdę, nie będziemy przez wybrzydzać ! :)

Co do pogody nie obawiajcie się tak, raczej nie będzie ani śniegu ani przymrozków, przynajmniej na głównych drogach wiec damy radę ! Kiedyś nie było zimówek i też tu ludzie mieszkali :) Ale ja czuje po kościach ... że będziemy mieć piękna słoneczną pogodę !

Ostatecznie więc wzywam wszystkich zastanawiających się ... zgłaszajcie swój akces tu, na FB a najlepiej mailem do mnie ! jeszcze 2 dni ... a najlepiej już ! :)
ODPOWIEDZ