Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Fox »

Też jestem za tym żeby zarezerwować dla wszystkich nocleg za jednym zamachem i żeby cena była dla wszystkich jednakowa. Na miejscu już ustali się dokładnie kto gdzie śpi i z kim (zawsze jest możliwość że do tego czasu ktoś już się z kimś pokłóci:) ). Zakładam że jedna dwójka na pewno przypadnie Wróbelkom.Trzymiesięczne dziecko pewnie się jeszcze sporo w nocy wydziera i dla dobra ich oraz pozostałych uczestników dobrze byłoby zapewnić mu odizolowane warunki bytowania:). Z Johnsonnem i Kukunciem są już pewnie mniejsze problemy. W końcu trochę już od ziemi odrośli i przynajmniej jeden trip w życiu widzieli.
Możemy oczywiście poszukać czegoś innego ale powiem szczerze że nie jest łatwo znaleźć miejsce dla tylu osób i jeszcze z parkingiem na tyle samochodów w tym ciasnym mieście.
Zwłaszcza że przypomniałem sobie właśnie że wczoraj, generując listę, pominąłem Melosa. Dopiszę go teraz. Być może że będzie nas więc nawet 28. To bardzo ogranicza ilość możliwości wyboru miejsca noclegowego.

1. My
2. Gady
3. Melos
4. Jozek + Olga
5. Rafi
6. Helter
7. Bananowce
8. Szyba
9. Slavko
10. Adamwet1
11. Grzesiek
12. Vrooble
13. Janusze
14. Dr. Smaroń
Awatar użytkownika
helterskelter
Junior
Posty: 194
Rejestracja: 31 lip czw, 2008 6:02 pm
Posiadany PUG: 205 xad lux; 205 GTI export
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WP

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: helterskelter »

Też myślę, że nie ma się co bawić w Airbnb, żeby nas jakieś niespodzianki nie spotkały.
Potwierdzam udział w tripie.
Skład zeszłoroczny: Helter + Gosia
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Stopx »

Przychylam sie do wypowiedzi Poprzednika odnośnie noclegu :)
adamwet1
Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: 30 maja pt, 2014 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 Indiana
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: adamwet1 »

Witam. My pojedziemy w trzy osoby, w tym dziecko. Jeszcze niestety nie mam odpowiedzi co do urlopu, więc nie wiem , czy uda nam się przejechać cały trip. Co do noclegu, to zgadzam się z przedmówcą.
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: gad »

Nam też wydaje się że lepszą opcją jest rezerwacja całości bezpośrednio u właścicielki. Pewniej tak i mam nadzieję bezpieczniej, tak więc daj tylko znać ile trzeba przelać kasy.

Tak na marginesie dodam jeszcze że udało mi się popełnić w ostatnim czasie coś takiego. Czekam więc na uwagi ewentualnie propozycję innych wzorów. Mogą być zrobione za pomocą painta, postaram się przerobić je potem do bardziej wyjściowej postaci.
Załączniki
16709326_1433618140004751_196727142_o.jpg
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: RafGentry »

Kolory fajne.
Co do fontu - chyba też tradycyjny już.

Co do hasła, to myślałem bardziej o bardziej uniwersalnych wersjach. Po prostu:

Giro d'Italia

albo

Rally d'Italia

W ten sposób w każdej części Italii będą patrzeć na nas tak samo i od razu będzie jasne, co tutaj robi ta dziwna banda w małych francuskich puszkach.
Ponadto nie wiemy, czy Sycylijczyków lubią mieszkańcy innych zakątków Włoch :mrgreen:
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Fox »

Mi się podoba pomysł z Sycylią na logo. Do Włoch łatwo jest pojechać. Na Sycylię nie każdy dociera (tu powinienem odpukać bo pewnie nasze auto rozpadnie się gdzieś za Wenecją;)). Rozmawiałem trochę ostatnio z lektorką włoskiego, do której się zapisałem na konwersacje. Powiedziała że nie ma już obecnie animozji pomiędzy południem a północą. Przynajmniej nie tak dużych jak jeszcze 30 lat temu. Myślę więc że nie będzie z tego powodu problemów. W następny czwartek mogę zapytać dokładnie jak postrzegani są Sycylijczycy.

Co do samego logo to, jak tylko Gad napisał o tej Sycylii w nazwie, od razu mi się pomyślało, że w górnej części logo jest miejsce na wulkan - Etnę. Nie umiem zrobić w 5min porządnego projektu więc metodą wytnij-wklej w Paincie popełniłem coś takiego:
giro_di_sicilia.jpg
Oczywiście za dużo teraz jest napisów "Peugeot" ale nie umiem usunąć marki z flagi. Nie umiem też dobrać odpowiedniej czcionki tak na szybko. Podrzucam to tylko jako luźny pomysł do rozważenia i ewentualnego rozwinięcia w coś co ma ręce i nogi.

Teraz noclegi. Tylko Rafał jak dotąd nie wypowiedział się w temacie Neapolu. Cała reszta dała zielone światło już wcześniej lub dzisiaj. Zakładam jednak że i Rafała można liczyć na ten nocleg, w liczbie dwóch osób. Postaram się więc jutro zebrać w sobie i zadzwonić do tych Włoch, zaklepując wstępnie miejscówkę i ustalając ile i jak mamy wpłacić zaliczki. Myślę że będę przyjmował wpłaty w złotówkach po kursie dnia NPB a jak się wszystko uzbiera to przeleję do Włoch euro z konta walutowego.
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: jozek »

Ten wulkan dobrze sie wpisuje w ksztalt magnesu. Faktycznie za duzo tych napisow 205. Przeciez kazdy widzi na czym sa naklejone.
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Stopx »

W kwestii górnej części loga preferowałabym wersję Gada (bez wulkanu, tradycyjnie nawiązującą do reszty - dzięki Gadzino, że po raz wtóry zająłeś się tematem _O_ ).
"Giro di Sicilia" brzmi spoko, Foxiu ma rację, że do Włoch łatwiej dotrzeć, na Sycylię już niekoniecznie :)
Awatar użytkownika
ja2nek
Junior
Posty: 221
Rejestracja: 08 lis ndz, 2009 3:43 pm
Posiadany PUG: 205 GTI TCT
Numer Gadu-gadu: 7048723
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: ja2nek »

Podobają mi się oba loga (pomijam już sprawe że na moim przydałoby się jak najwiecej napisów 205 :P zeby mnie nikt na granicy od grupy nie odstrzelił :P) ew. może kolor tła dać jakiś inny bo z teg co pamiętm zielony był już...

Co do składu to u nas też jest nie zmienny tzn.
Martyna Jasiek Marek i Ja.
No Peugeot, no cry...Turbo żyje, Turbo pije, Turbo dmucha, Turbo wszystkich rucha :D
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Stopx »

Spodziewamy się, że w tym roku przybędziecie czymś w uboższej wersji niż dotychczas,typujemy taniego Mesia z wyprzedaży :P Super będzie znów Was widziec w komplecie :)
Załączniki
when-it-comes-to-camper-vans-and-rvs-mercedes-benz-proves-bigger-is-always-better-99614_1.jpg
Awatar użytkownika
Bartek4
Junior
Posty: 184
Rejestracja: 30 cze wt, 2015 8:13 am
Posiadany PUG: 205 Green, ex.205 RG
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Frankfurt / Sosnowiec

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Bartek4 »

czy znana jest data przejazdu przez Stelvio i okolice? chetnie bym sie dolaczyl na kilka dni.
Awatar użytkownika
ja2nek
Junior
Posty: 221
Rejestracja: 08 lis ndz, 2009 3:43 pm
Posiadany PUG: 205 GTI TCT
Numer Gadu-gadu: 7048723
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: ja2nek »

Stopx pisze:Spodziewamy się, że w tym roku przybędziecie czymś w uboższej wersji niż dotychczas,typujemy taniego Mesia z wyprzedaży :P Super będzie znów Was widziec w komplecie :)
W tym roku mamy jeszcze auto przejściowe, ale za rok (nie biorę na dana chwile pod uwagę narzekań Foxa:P) na następny trip, to już na pewno moje auto będzie wyglądać podobnie jak to z obrazka :P
No Peugeot, no cry...Turbo żyje, Turbo pije, Turbo dmucha, Turbo wszystkich rucha :D
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Fox »

cejot pisze:
Jako, że temat na razie tylko przejrzałem, a nie przeczytałem to mam dwa krótkie pytania:
1. Ile mniej więcej kilometrów jest do zrobienia? 6-7 tys.?
2. Czy ktoś może liczył orientacyjne koszty? Albo może na podstawie ostatnich Tripów może podać jakieś szacowania?
AD1. Mniej więcej tyle ile napisałeś.
AD2. Zabrałem się za podliczanie kosztów i spisywanie ich w pierwszym poście, przy każdym z dni. Na razie zatrzymałem się na pierwszym dniu na Sycylii gdyż nie jestem zadowolony do końca z trasy, którą tam wymyśliłem. Jeszcze muszę przemyśleć ten kawałek wyprawy i chyba dołożę tam jeden dzień z tych, które zostały w zapasie (tak żeby na Sycylii były sumarycznie 4 noclegi i więcej spokoju do delektowania się tym miejscem).
bananowiec pisze: Odnośnie pobytu w Neapolu proponuję jeden dzień przeznaczyć na wycieczkę na wyspę Capri.Prom kosztuje 20 euro w jedną stronę, ale uroku tej wyspie odmówić nie można i myślę, że warto te parę złotych przeznaczyć.
Wrzuciłem propozycję tej wyprawy do pierwszego postu. Zintegrowałem ją z wizytą w Neapolu. Sprawdziłem ceny i jest szansa objechać w obie strony za 23 euro. Trzeba tylko dostosować się do grafiku tych trochę wolniejszych promów, które są tańsze. Szczegóły w pierwszym poście.

Nie będę liczył kosztów paliwa czy jedzenia bo to każdy może zrobić sam i każdemu pewnie wyjdzie inaczej. Sumarycznie, jak każdy 2 tygodniowy trip, wyjdzie pewnie pomiędzy 6 a 8tys dla ekipy w jednym samochodzie.
Bartek4 pisze:czy znana jest data przejazdu przez Stelvio i okolice? chetnie bym sie dolaczyl na kilka dni.
Jak do tej pory nie udało mi się znaleźć ani jednej informacji jakoby Stelvio było kiedykolwiek otwarte w maju. Najwcześniej się to podobno udawało otworzyć na samym początku czerwca. Większość źródeł mówi że połowa czerwca to jest i tak optymistyczny termin. Nie zakładam więc na chwilę obecną że tamtędy przejedziemy. Mimo wszystko na północy Włoch powinniśmy być w piątek, najpóźniej w sobotę rano, tak żeby na niedzielę wrócić spokojnie do domu. Niestety na chwilę obecną nie jestem w stanie powiedzieć którędy ani kiedy wrócimy. Jeśli będzie więcej czasu to można myśleć o jeździe przez Trydent i Salzburg. Jeśli czas będzie gonił to podejrzewam że pociśniemy najszybszą drogą przez Wenecję i Wiedeń.

Teraz sprawy noclegowe. Zarezerwowałem wstępnie noclegi. Mamy dla siebie całe drugie piętro w tym pałacu (cokolwiek to tak na prawdę jest). Duży salon ze zdjęcia na pierwszej stronie jest dostępny dla wszystkich i znajduje się na 4 piętrze. W tym czasie, gdy będziemy tam my, będzie tam jeszcze jakaś grupa studentów z Chin. Azjaci mają słabe głowy więc mam pewne podejrzenia że jeśli się zintegrujemy to oni to nie najlepiej zniosą:)

Podsumowanie pokoi:
Rosa pisze: (...)
25 euro a persona per notte per stanze con bagno in camera, lenzuola asciugamani e Wi-Fi per un totale di 27 posti letto.
La nostra disponibilità è di
1 stanza per 5 persone
2 stanze per 4 persone
2 stanze per 3 persone
4 stanze per 2 persone
Każdy pokój ma swoją łazienkę, jest pościel, ręczniki oraz wifi. Parking na miejscu kosztuje 10 euro. Tyle samo co miejski parking na dworcu głównym. Na miejscu możemy spróbować coś na tym utargować, np jak uda się ścisnąć nasze małe autka na mniejszej ilości miejsc itp. Zobaczymy.

Tak czy siak, najważniejsza sprawa. Proszę o wpłatę równowartości 20 euro od osoby na moje konto złotówkowe (kurs euro taki jak w NBP z dnia wpłaty +2gr. Te 2gr to spread jaki doliczy mi bankowy kantor internetowy gdy kupię euro):

79 1090 2053 0000 0005 4002 8832

Proszę o wpłaty do czwartku, tak abym w piątek mógł zrobić przelew do Włoch. Umówiłem się z Rosą że do końca przyszłego tygodnia to załatwimy a w weekend chyba przelewy międzynarodowe się nie odbywają. Tyle ile dostanę wpłat tyle miejsc zostanie zarezerwowanych. Jest to uwaga do Rafiego, który jako jedyny się nie wypowiedział ile chce miejsc. W razie czego będzie można sobie dorezerwować miejsce później, na własną rękę przez airbnb (w ramach dostępności miejsc oczywiście). Jeśli chodzi o odwołanie rezerwacji to myślę że jest szansa, że jeśli ktoś jednak w ostatniej odwoła swój udział, to jego zaliczkę uda się odzyskać. Nie jestem jednak w stanie tego zagwarantować. Będzie to zależało od sytuacji na miejscu i naszych zdolności negocjacyjnych już jak tam będziemy.
Awatar użytkownika
Bartek4
Junior
Posty: 184
Rejestracja: 30 cze wt, 2015 8:13 am
Posiadany PUG: 205 Green, ex.205 RG
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Frankfurt / Sosnowiec

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Bartek4 »

jesli Stelvio bedzie nie przejezdne to polecam przejazd przez Reschenpass... zamiast jechac Brennerem i placic chyba 8€ i nie miec zadnych widokow mozna nadlozyc troche km i miec takie widoki:
http://www.galenbeck.de/Webalbum/Suedti ... ass_18.JPG
plus jeszcze po drodze Kaunertaler dla chetnych. Opcji jest sporo. Mam wszystko objezdzone na rowerze...
Chetnie sie przylacze na ostatnie dni !
ODPOWIEDZ