Trip na Ukrainę (поїздка до України) 01.05-18.05-2020

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip na Ukrainę (поїздка до України) 01.05-18.05-2020

Post autor: RafGentry »

Plan jest zajebisty, ja już się nie mogę doczekać!

Ze swojej strony rozpocząłem infiltrację terenów tripowych. Na dzień dzisiejszy mam umówioną wizytę dyplomatyczną na placówce w Dniepropietrowsku.

Kolega, któremu załatwiałem części do Puga zaprasza na grilla i piwko w garażu. A garaż wygląda srogo...

https://www.instagram.com/v8.carservice/

Jeśli się dobrze przyjrzycie, dostrzeżecie tam coś ciekawego. Wersję 205-tki, która występowała wyłącznie na jednym rynku. Dostępna była w dwóch kolorach i z dwoma silnikami. Skąd się wzięła na Ukrainie? Dobre pytanie. Bo musiała przemierzyć spory kawałek, żeby się tam znaleźć...

Pytań jest znacznie więcej, niż odpowiedzi, dlatego myślę, że warto zaplanować tam postój, połączony z integracją...

Edit: chodzi o dzień 6. Postuluję zamiast do Zaporoża jechać wtedy do Dniepropietrowska, kolejny dzień i tak mamy niewiele jazdy, a do muzeum spokojnie zdążymy.
Awatar użytkownika
czargosia
Junior
Posty: 415
Rejestracja: 26 sty ndz, 2014 10:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 91-gutek, 205 Rallye 1,9 , 205 Automatic 1,9b+g 5D 89r,
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn --- WARMIA I MAZURY

Re: Trip na Ukrainę (поїздка до України) 01.05-18.05-2020

Post autor: czargosia »

Przed odwiedzinami w Elektrowni w Czarnobylu polecam książkę " O północy w Czarnobylu" autor Adam Higginbotham.
Jest świetna. Opis rodzącej sie technologii wykorzystania atomu już w czasach II Wojny Światowej, poprzez budowę pierwszych reaktorów, otwarcie Czarnobyla. Całościowe podejście do tematu z opisem czasów i warunków w jakich przyszło żyć pionierom ujarzmiania pokojowego atomu. Dzień katastrofy opisany minuta po minucie ale co ważne również duży opis tego co stało się po katastrofie ( w kolejnych dniach), ewakuacja, wywóz do Moskwy rannych i poparzonych pracowników elektrowni i strażaków. itp.....
Polecam lekturę przed wyjazdem na zwiedzanie Elektrowni.
PS jest także wersja audiobooka. jak ktoś jest zainteresowany to mam mogę podlikować.
Peugeot 205 CTI zielony - Jak dorosnę będę JAGUAR-em
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: Trip na Ukrainę (поїздка до України) 01.05-18.05-2020

Post autor: szasz »

A propos wyjazdu, korzystając z okazji i posta kolegi Czarka, chciałem zadeklarować swój udział w przedmiotowym projekcie, wspólnie nota bene z kolegą Czarkiem. Będziemy jechać jednym wozem, jeszcze nie wiemy którym, czy moją laleczką, czy Czarka automatem.

Udział w tripie z uwagi na brak czasu planujemy zakończyć w Czarnobylu. Jest to omówione z Tomkiem Bananowcem.

Myślę że powoli można zacząć planować konkret. Może penetracja Lwowa tylko z wieczora 1 maja to trochę mało, taką mam luźną koncepcję.

Dawajcie kto i co.

Pzdr wiara.

Tapatalk z xcovera

Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
bananowiec
Uzalezniony
Posty: 610
Rejestracja: 02 kwie śr, 2008 10:36 pm
Posiadany PUG: 205 CTI TURBOGNÓJ , 205 1.8 dturbo forever
Numer Gadu-gadu: 4940298
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Trip na Ukrainę (поїздка до України) 01.05-18.05-2020

Post autor: bananowiec »

RafGentry, akurat zmiana noclegu na Dniepropietrowsk w ten dzień nie będzie zbyt trudna do wykonania :Y

Czargosia i Szasz. Super, że podtrzymujecie swoje zdanie i jedziecie z nami. Uwzględniam Was w takim układzie jeśli chodzi o noclegi do Kijowa włącznie _O_ Rozumiem, że poźniej wracacie na własną rękę i zwiedzacie jeszcze po drodze Lwów?

Powoli zabieram się za szukanie noclegów. Jeśli tylko pojawi się jakaś fajna opcja to będziecie tutaj informowani :)
Na naszej Fanklubowej grupie Facebookowej pojawiła się ankieta, dzięki której będzie można faktycznie stwierdzić kto jest zainteresowany naszym wyjazdem. Już niedługo zostanie także utworzone wydarzenie na FB oraz grupa na messengerze, na którą zostaną zaproszone osoby wybierające się na majówkę :W
STAY TUNED :D
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: Trip na Ukrainę (поїздка до України) 01.05-18.05-2020

Post autor: szasz »

Dzisiaj zgadałem się ze znajomym, który był w Czarnobylu. Da mi namiary na biuro turystyczne z Kijowa, z którego korzystali i byli bardzo zadowoleni. Do wykorzystania dla organizatorów, w razie potrzeby oczywiście. Będę miał, to zapodam.

Czuwaj wiara!
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: Trip na Ukrainę (поїздка до України) 01.05-18.05-2020

Post autor: szasz »

Tako napisała znajoma:

Cześć Marcin, do Czernobyla jechaliśmy z Kijowa z biurem East Solo, albo Solo East. Płaciliśmy po 90 USD, w tym był obiad. Mieliśmy super przewodniczkę Anastasię. Mają nowiutkie busy. Generalnie byliśmy bardzo zadowoleni. Możesz napisać do Victora, z którym kontaktowałam się przez whatsapp. Je rezerwację robiłam przez ich stronę.

Tapatalk z xcovera

Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: Trip na Ukrainę (поїздка до України) 01.05-18.05-2020

Post autor: szasz »

W razie co mam namiary na Wiktora

Tapatalk z xcovera

Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
ODPOWIEDZ