Strona 1 z 2
					
				Problem zakup auta
				: 14 cze pn, 2010 10:00 pm
				autor: Czeczen205
				Witam!Przypomniło mi się,dziś rozmawiałemze znajomym,który kupił autko.Sprawa wygląda tak,że dostał wiadomo umowe kupna-sprzedaży,karte pojazdu,ale niedostał dowodu rejestracyjnego.Koleś powiedział,że gdzieś zgubił.Rozmawiał z nim,on powiedział,że był w wydziale załatwił świstek,bo pani w wydziale powiedziała mu, dowód niejest mu potrzebny,skoro sprzedał auto,i wystawiła świstek,rzekomo z którym ma iść do wydziału,i normalnie zarejestrować auto!Ani świstka oc,a co z przeglądem?Dobry chłopak,bardzo prosze o pomoc.
Pozdrawiam wszystkich
			 
			
					
				Re: Problem zakup auta
				: 14 cze pn, 2010 11:42 pm
				autor: Para
				Nie bardzo rozumiem o co chodzi ? ;/ Znajomy kupił samochód bez dowodu rejestracyjnego , tak ? Z tego co się orientuję to można wyrobić dowód ponownie, poprzedni właściciel powinien zgłosić zgubę dowodu i poinformować o tym wydział rejestrujący pojazdy.
			 
			
					
				Re: Problem zakup auta
				: 15 cze wt, 2010 12:37 pm
				autor: Pieraś
				Przeglad:
- trzeba sie dowiedziec, gdzie byl robiony (wlasciciel lub pewnie info jest w wydz. kom.), wtedy idziesz do stacji diagn. i prosisz o papier zaswiadczajacy, ze dnia DD-MM-YYYY byl robiony przeglad (chyba 15zl sie placi, czy cos)
OC:
- jesli gosc nie dostal w ogole swistka OC to ma lipe bo .. jesli nie bylo oplacane to bedzie musial uregulowac zalegle OC itp i kupa syfu wkolo
			 
			
					
				Re: Problem zakup auta
				: 15 cze wt, 2010 9:49 pm
				autor: Czeczen205
				Dziękuje,udało mu się załatwić to 

Dostał jakiś świstek z wydziału,i na jego podstawie,ma zarejestrować auto 

 
			 
			
					
				Re: Problem zakup auta
				: 15 cze wt, 2010 10:56 pm
				autor: Para
				Jaki świstek ?
			 
			
					
				Re: Problem zakup auta
				: 16 cze śr, 2010 9:47 am
				autor: Pieraś
				o tym ze mial przeglad
			 
			
					
				Re: Problem zakup auta
				: 16 cze śr, 2010 7:06 pm
				autor: Czeczen205
				Nie!Z wydziału komunikacji,zamiast dowodu,dostał Swistek,on ma być dołączony do reszty dokumentów do rejestracji
			 
			
					
				Re: Problem zakup auta
				: 16 cze śr, 2010 8:22 pm
				autor: Draxter
				Pieraś pisze:OC:
- jesli gosc nie dostal w ogole swistka OC to ma lipe bo .. jesli nie bylo oplacane to bedzie musial uregulowac zalegle OC itp i kupa syfu wkolo
Niby dlaczego ? Jesli ma umowe kupna to do daty zakupu/sprzedazy odpowiada poprzedni wlasciciel i od niego ubezpieczyciel bedize sciagal zalegle oc.
Niema opcji zeby scigali nowego wlasciciela za to ze poprzedni nie oplacil oc.
Co do dowodu to albo wydzial komunikacji wystawi kwit ze auto mialo wazny przeglad a jesli nie to trzeba smigac na nowy przeglad.
Gosc z racji braku dowodu wystawi kwit z ktorym idzie sie do wydz. komunikacji gdzie auto bylo ostatnio zarejstrowane do tego trzeba zabrac ksiazke i umowe zakupu i po problemie. Wystawia dowod rejestracyjny na podstawie papierow tyle ze trza za niego zaplacic... ale bez wiekszych problemow mozna.
 
			 
			
					
				Re: Problem zakup auta
				: 16 cze śr, 2010 8:24 pm
				autor: Czeczen205
				Tak!Dokładnie Draxter !
			 
			
					
				Re: Problem zakup auta
				: 17 cze czw, 2010 4:57 pm
				autor: Pieraś
				ja wiem, ze jesli OC uplynelo np. w styczniu, a kupisz auto bez oc w maju to musisz placic OC od stycznia bo jestes nowym wlasicicelem polisy, ktora jest nieaktualna .... no chyba ze .... bedziesz meczyl wlasciciela o uregulowanie platnosci jako ze to z jego winy ... nie wiem jak tu prawo stanowi. Nie mniej jednak kupujac auto stajesz sie wlascicielem polisy .. nieoplaconej, a musi byc ciaglosc - kiedys pytalem w ubezp.
			 
			
					
				Re: Problem zakup auta
				: 17 cze czw, 2010 5:24 pm
				autor: Sebek
				nie masz obowiązku płacić OC za okres w kórym nie byłeś właścicielem bo niby z jakiej racji..
			 
			
					
				Re: Problem zakup auta
				: 17 cze czw, 2010 7:05 pm
				autor: Pieraś
				no tego ze jestes wlascicielem OC i niby koniecznosci oplacania co roku ? tak mi kiedys wciskala babka przez tel. jak pytalem ... a jak jest to nie wiem, bo nie mialem takiej sytuacji
			 
			
					
				Re: Problem zakup auta
				: 17 cze czw, 2010 10:42 pm
				autor: DJPreZes
				OC musi być ciągłe, ale nie masz obowiązku odpowiadać za obcych ludzi. Płacisz za tyle, za ile samochód jest Twój. Tak mi "agent ubezpieczeniowy mówił" jak chciałem kupować jakiegoś tam grata bez OC i przeglądu.
			 
			
					
				Re: Problem zakup auta
				: 18 cze pt, 2010 8:32 am
				autor: minta
				Dokładnie... sama miałam taką sytuację.
Spóźniłam się z opłaceniem drugiej raty składki około miesiąca a w międzyczasie sprzedałam samochód. (Proszę na mnie nie krzyczeć że sprzedałam samochód bez OC 

 Bo nawet jeśli tak się zrobi to ubezpieczenie i tak obowiązuje - można nawet opłacić drugą ratę składki w ostatnim dniu obowiązywania rocznej polisy).
Po około trzech miesiącach przyszedł mi druk z poleceniem przelewu za drugą ratę pomniejszony o miesiące które nie byłam już właścicielką samochodu ponieważ kupiec wypowiedział umowę mojej ubezpieczalni.
 
			 
			
					
				Re: Problem zakup auta
				: 05 paź wt, 2010 1:21 am
				autor: mateon
				A jak wygląda sprawa tego typu,kupiłem samochód bez ważnego oc(skończyło się 3 miesiące temu)jak wtedy jest naliczany okres w którym nie było opłacone.Jest za to jakaś kara??