SUV-jaki wybrać?

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

SUV-jaki wybrać?

Post autor: RafGentry »

Jako, że nie lubię samochodów nowych, to specjalnie się nimi nie interesuję i nie wiem, co tam dobrego w ostatnich latach pojawiło się na rynku.

Ostatnio jednak zostałem zmuszony do szybkiego nadrabiania straconych lat, gdyż od kilku tygodni intensywnie szukam auta dla mojej dziewczyny. Ma to być jakieś miejsko-terenowe dziwadło. SUV, Crossover, czy jak mu tam. Ma jeździć głównie po mieście, ale także dawać radę w lekkim terenie (niekoniecznie musi to być zatem 4WD, skoro w tym terenie dały sobie już radę 205-tka i Opel Corsa).

Do wydania jest niewiele, bo 40-50 tysięcy. Agata koniecznie chce auto nowe, natomiast mnie na myśl o bezsensownej stracie wartości auta po wyjeździe z salonu aż telepie. Kruczkiem jest tu fakt, że na samochód musi być wystawiona faktura VAT, więc póki co opcja nowego samochodu niestety jest bliżej zrealizowania...

Dobra, teraz konkrety. Wytypowaliśmy po długich bojach kilka modeli, którymi wstępnie się zainteresowaliśmy.

Dacia Duster - mój faworyt, ale nie ma zbyt dużych szans, bo "sponsorzy" stwierdzili, że to wielki potwór, a poza tym wiadomo, jak te rumuńskie daczje się psują.

Kia Soul - faworyt Agaty. Auto dostało "Red dot award" - prestiżową w świecie designu nagrodę. Jej to w zupełności wystarcza :D Ja natomiast nie wiem, czy Kie to dobra inwestycja i czy silnik 1.6 CRD jest udaną jednostką. Na pewno Kijanka ma mały bagażnik

Hyundai ix20 - nie wiem skąd się wziął i kto wpadł na ten pomysł, ale ta kandydatura też jest rozpatrywana :)

Skoda Yeti - gdzieś tam w rezerwie. Ale to chyba za droga opcja.

Jeśli macie jakąś wiedzę na temat wymienionych wozów, albo możecie zaproponować jakąś ciekawą alternatywę, dajcie znać. Mam nadzieję, że forum po raz kolejny okaże się pomocne przy tematach związanych nie tylko z 205-tką :)
Awatar użytkownika
rallye
Uzalezniony
Posty: 834
Rejestracja: 08 cze pt, 2007 11:57 am
Posiadany PUG: 205 GTi Export 1.9 >< 205 Gentry
Numer Gadu-gadu: 3612169
Login tlen: fastadi
Lokalizacja: Frankfurt am Main / Wrocław

Re: SUV-jaki wybrać?

Post autor: rallye »

Silnik KIjanki jest rewelacyjny :) miałem okazję użytkować ten samochodzik przez 3 miesiące i byłem pozytywnie zaskoczony :)

Dla mnie z tych opcji które podałeś :)

1. Yeti
2. Kia
3. ix20
4. Daczja :P
Fast Garage ... in progress
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: SUV-jaki wybrać?

Post autor: 2mouse »

Z tego śmietnika zdecydowanie Yeti...
Kia Soul SUV-em???? Chyba w marzeniach marketingowców Kia... 8)7
Awatar użytkownika
PrezesBednarz
Maniak
Posty: 1517
Rejestracja: 01 lip sob, 2006 11:19 pm
Posiadany PUG: 90' 205 CTI XU5 JA i inne
Lokalizacja: waw

Re: SUV-jaki wybrać?

Post autor: PrezesBednarz »

Daczja jeździ u znajomej. Pusta w ryj. 2wd, czarne zderzaki. el. szyby i manualna klima. Fabryczny gaz i motorownia 1.6. Tłucze ją od nowości do pracy codziennie. Auto ma natłuczone 40tyś i bez żadnych awarii jak do tej pory. Co więcej jeździłem nią ostatnio i na prawdę w dalszym ciągu wygląda jak by wyjechał z salonu, wszystko sztywne, nic nie skrzypi etc. Nie jestem fanem dacii, ale wiem, że nie jest niskiej jakości.

Co więcej:

Skoda yeti fajnie wyposażona z tdikiem i czterema butami kosztuje chore pieniądze, ja wiem, że to niezły samochód, ale bez jaj. Raz że to skoda, dwa technicznie vagi to też nic nadzwyczajnego.

Z soulem miałem doczynienie tylko chwilę. Designersko faktycznie robi robotę (mieliśmy czerwoną na czerwonoczarnych skórach + wykończenia a'la fortepian duży wyświetlacz i koła 18stki. Niestety jak na auto na co dzień 18 to słaba opcja, tym bardziej dla kobiety do miasta.

Hundaje traktuje po macoszemu, uznając, że ich po prostu nie ma :p
Ostatnio zmieniony 30 lis pt, 2012 9:39 am przez PrezesBednarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: SUV-jaki wybrać?

Post autor: Martinoo »

Jak dla mnie to też Yeti to numer 1 natomiast kije w ostatnij latach znacznie sie poprawiły. Popatrzcie na nowego Kia Sportage, jest super.

Rafał myślę że kia Soul jest jak najbardziej udanym autem i silnik 1.6 dawałby rade.

Ja natomiast nie bede pomijał tematu PEUGEOT-a bo jak wiemy koncern PSA ma tak ślicznego suva jakim jest 4007 .

Jednym może sie podobać, inni mogą go nienawidzić. Mi się bardzo podoba.

Jako że to używane auto to trzeba szukać ofert w których mogą wystawić fakturke.
Tutaj masz taką oferte
http://otomoto.pl/peugeot-4007-2-2-hdi-C21160253.html
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
PrezesBednarz
Maniak
Posty: 1517
Rejestracja: 01 lip sob, 2006 11:19 pm
Posiadany PUG: 90' 205 CTI XU5 JA i inne
Lokalizacja: waw

Re: SUV-jaki wybrać?

Post autor: PrezesBednarz »

Skoro daczja za duża, to 4007 tymbardziej.

Jeśli PSA poczekałbym chwilkę na ds4 aircross. Powinien niedługo być u nas w salonach.

Będzie drogi, ale w konfiguratorze, wchodzisz do salonu i -20tyś pln masz na start :) Taka polityka cenowa Citroena.

Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SUV-jaki wybrać?

Post autor: sekator »

Chevrolet Orlando

Jeżdżę takim służbowo 2 rok i nic się nie dzieje, jak na takie autko to tani jak barszcz (od cen bazowych spokojnie odejmij 10% przy negocjacjach).

Konstrukcja opiera się na oplach, płyta podwoziowa jest taka jak w najnowszej zafirze. Prowadzi się sztywno i stabilnie jak zwykłe kombi.

W standardzie poduszki i kurtyny boczne, klima i 7 miejsc :-)
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SUV-jaki wybrać?

Post autor: RafGentry »

Koncern PSA to chyba za wysoka półka. 4007 to już na pewno nie przejdzie, skoro Dacia była za wielka.

Właśnie dostałem telefon od Agaty. Jeździ po salonach i niespodziewanie do akcji wkroczyły Chevrolet Aveo i Kia Venga.

Wiedziałem, że da się zbajerować pierwszemu lepszemu sprzedawcy, który przekona ją darmowym podłokietnikiem i... elektrycznymi szybami.
A jak zobaczył, że przyjechała Oplem Corsą, to spytał, czy się psuje ta Corsa. A że się nie psuje, to wytoczył kolejną bajerę twierdząc, że Aveo jest właśnie na niezawodnych podzespołach Opla Corsy 8)7

Ja już nie mam siły do tego wszystkiego :x
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: SUV-jaki wybrać?

Post autor: Para »

Nikt nie wspomnial Toyoty Rav4? lub forda Kuga , mysleliscie o tym ? Kia ma ta przewage, ze daje chyba ogromny okres gwarancyjny, 7 lat tak ? Czy to tylko u mnie w Irlandii sie dzieje ?

Obrazek
Obrazek
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SUV-jaki wybrać?

Post autor: RafGentry »

Para, jak znajdziesz mi nową Toyotę RAV4 do 50 tysięcy PLN, to biorę od ręki! :mrgreen:

Ta opcja też była rozważana, ale Japońce windują ceny wysoko. Nie to co Koreańce :)

KIA w Polsce też daje 7 lat gwarancji. Zgadza się :Y
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: SUV-jaki wybrać?

Post autor: Para »

To bierz KIA ! :) Dla kobiety jak znalazl chociaz 2mouse ma racje co do "chlytu marketingowego"

A Nissan Quashqai tez drogi? VW Tiguan ?
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SUV-jaki wybrać?

Post autor: RafGentry »

Skoro Skoda Yeti za droga, to VW tym bardziej. A Quashkai to lepsza wersja Dacii Duster, więc droższy od niej...
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SUV-jaki wybrać?

Post autor: sekator »

Jak rozwaza Aveo to niech popatrzy na Cruze, bardzo fajny compakt :-)
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
Awatar użytkownika
rallye
Uzalezniony
Posty: 834
Rejestracja: 08 cze pt, 2007 11:57 am
Posiadany PUG: 205 GTi Export 1.9 >< 205 Gentry
Numer Gadu-gadu: 3612169
Login tlen: fastadi
Lokalizacja: Frankfurt am Main / Wrocław

Re: SUV-jaki wybrać?

Post autor: rallye »

odradź jej zakup nowego auta i poszukaj czegoś z salonu ale używanego :) Suzuki SX4 - bardzo fajne auto :) kupisz je używane z gwarancją za dobrą kasę :P
Fast Garage ... in progress
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SUV-jaki wybrać?

Post autor: RafGentry »

rallye pisze:odradź jej zakup nowego auta i poszukaj czegoś z salonu ale używanego :) Suzuki SX4 - bardzo fajne auto :) kupisz je używane z gwarancją za dobrą kasę :P
No właśnie próbuję przekonać do używki - coś rocznego, ale wciąż z gwarancją. SX4 fajne, bardzo popularne w Polsce, ale ponoć za małe...
ODPOWIEDZ