Środek odstraszający myszy?

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Środek odstraszający myszy?

Post autor: jarema205 »

Zna ktoś jakiś dobry środek odstraszający myszy?
Od pewnego czasu nasz garaż zaatakowały małe słodkie gryzonie (duże i niesłodkie w sumie też), niestety gryzą kable pod maską- widać "posiekaną" przez myszy izolację kabli. Kiedyś nie wiedzieć jak mysz/y wparowała/y sobie do środka samochodu i raczyła/y się poczęstować waflami które ojciec zostawił na siedzeniu (nawiasem mówiąc dość dużo zjadła/y- około pół 300g paczki) :mrgreen: 8)7
Jak z tymi gryzoniami walczyć? (wafle można im darować :D ale szkody pod maską już nie bardzo :N ) Rozsypana trutka na myszy nic nie daje!
Jesteśmy z ojcem bezradni a myszy harcują w najlepsze :cry: Jakieś pomysły?
Pozdrawiam. _O_
XR in PROGRESS :D
Awatar użytkownika
MichalOsw90
Junior
Posty: 129
Rejestracja: 25 mar ndz, 2012 12:22 am
Posiadany PUG: 205 1,6 Automat
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Środek odstraszający myszy?

Post autor: MichalOsw90 »

Normalne pułapki na myszy i na to coś dobrego lub pożycz od sąsiada kota na noc i będzie po sprawie :D Ostatecznie jeżeli nikt nie ma kota może ktoś ma węża tez dobra opcja ;p
Obrazek
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Środek odstraszający myszy?

Post autor: 2mouse »

Nie bardzo rozumiem tę wiarę, że myszy są głupie i wlezą w pułapkę?... 8)7
Może przypadkiem się jakaś pomyli, ale to mało skuteczne...
Swego czasu szczury zaczęły mieszkać w komorze silnika w Berlingu, stojącym na parkingu. Objawem były charakterystyczne odchody na płaskich powierzchniach. Wykorzystałem wówczas prezent od Teściowej w postaci potwornie zajzajerowatego dezodorantu marki żadnej i wypsikałem całe opakowanie w komorę silnika. I problem się skończył, (a szczury nadal biegają po parkingu :D ). Ten sam efekt miałem na działce, tyle że straszyłem osy w komórce (nb. też działało). Akurat myszy nie potrzebowałem wyganiać, bo tylko mobilizowały do zamiatania podłogi, jak ścięły odrobinę worków na śmieci; ale też sobie poszły... Myszy są stworzeniami luksusowymi i w smrodzie nie lubią przebywać. Człowiek się przyzwyczai, mysz nie...
Arni-ratstyle

Re: Środek odstraszający myszy?

Post autor: Arni-ratstyle »

jest jeden tz kot :P
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Środek odstraszający myszy?

Post autor: jarema205 »

Niestety kot nie wchodzi w rachubę, bo mam strasznie głupiego psa, któremu swoją drogą zdarza się złapać mysz.
2mouse pisze: Wykorzystałem wówczas prezent od Teściowej w postaci potwornie zajzajerowatego dezodorantu marki żadnej i wypsikałem całe opakowanie w komorę silnika. I problem się skończył, (a szczury nadal biegają po parkingu :D ).
2mouse czyli polecasz dezodorant marki dezodorant do komory silnika. A jakieś pomysł co do środka auta? Bo tam raczej takiego dezodorantu nie wypsikam bo sam bym padł w takich warunkach 8)7
XR in PROGRESS :D
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Środek odstraszający myszy?

Post autor: 2mouse »

jarema205 pisze:A jakieś pomysł co do środka auta? Bo tam raczej takiego dezodorantu nie wypsikam bo sam bym padł w takich warunkach 8)7
Ale skądś muszą wchodzić do środka? Jeśli wnętrze i podłoga są zdrowe to nie mają jak wejść, chyba że jest ich tak dużo:


Wyczyść odkurzaczem, użyj znośnego odsmradzacza i wystarczy... Dziury załataj.
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Środek odstraszający myszy?

Post autor: jarema205 »

Dobry filmik :mrgreen: Ale na szczęście aż tak dużo ich nie ma :) chociaż jak się postoi chwilę w garażu to można wypatrzeć kilka sztuk (nawet szczura można trafić :lol: ).
Wnętrze i podłoga w obu samochodach jest ok (bez dziur). U mnie w sumie tylko pod maską "działają". Natomiast do ojca wchodzą też do środka bo ma chlew w samochodzie - głównie to resztki jedzenia - papierki po cukierkach, ciastkach itp. więc chyba na to lecą :D
W każdym razie spróbuję tej metody z tym dezodorantem w komorze silnika, może się uda i faktycznie smrodu nie wytrzymają :mrgreen: (A ojcu oprócz tego zalecę porządek wewnątrz auta :wink: )
XR in PROGRESS :D
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Środek odstraszający myszy?

Post autor: moralez »

Nie potwierdzę tego praktyką, ale słyszałem ze nie trzeba kota, wystarczy "przepracowana" kuweta kota i sam zapach odstrasza myszy
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Środek odstraszający myszy?

Post autor: jarema205 »

Moralez- "przepracowaną kuwetę" kota jestem w stanie bez problemu załatwić (siostra ma kota :) ), tylko pozostaje pytanie czy ten smród (nie wiem jak silny) nie przejdzie też do wnętrza auta?
XR in PROGRESS :D
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Środek odstraszający myszy?

Post autor: 2mouse »

jarema205 pisze:jak się postoi chwilę w garażu to można wypatrzeć kilka sztuk (nawet szczura można trafić :lol: ).
Musi być coś do jedzenia rozłożone, powietrzem się nie żywią...
jarema205 pisze:Natomiast do ojca wchodzą też do środka bo ma chlew w samochodzie - głównie to resztki jedzenia - papierki po cukierkach, ciastkach itp. więc chyba na to lecą :D
A to masz jak w banku, moje własne myszy potrafiły usłyszeć szelest papierka po cukierku z drugiego pokoju... 8)7 I daj, daj kawałek...
Keksik i Kleksik.jpg
jarema205 pisze:A ojcu oprócz tego zalecę porządek wewnątrz auta :wink: )
To zawsze się przyda... :lol:
moralez pisze:Nie potwierdzę tego praktyką, ale słyszałem ze nie trzeba kota, wystarczy "przepracowana" kuweta kota i sam zapach odstrasza myszy
To by było mądre, ale czy do wytrzymania?... 8)7
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Środek odstraszający myszy?

Post autor: moralez »

Myślę, że da się wytrzymać. Kot jak ma za długo nie wymieniany piasek, to będzie robił gdzie indziej, ale nie w ta brudna kuwetę, wiec nie traktowałbym tego jako środka instant :mrgreen:
Postaw tą kuwete tam gdzie się najwięcej mysz kręci i kontroluj sytuacje 8)
Awatar użytkownika
MichalOsw90
Junior
Posty: 129
Rejestracja: 25 mar ndz, 2012 12:22 am
Posiadany PUG: 205 1,6 Automat
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Środek odstraszający myszy?

Post autor: MichalOsw90 »

To juz naprawde lepiej zamiast tej yhmm kuwety brac kota bedzie problem z glowy przeciez kot to doskonaly lowca
Obrazek
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Środek odstraszający myszy?

Post autor: moralez »

Problem w tym, ze nie kazdy kot ma ochote ganiac za myszami, za to w kuwete "wali" kazdy 8)7
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Środek odstraszający myszy?

Post autor: jarema205 »

2mouse pisze:
jarema205 pisze:jak się postoi chwilę w garażu to można wypatrzeć kilka sztuk (nawet szczura można trafić :lol: ).
Musi być coś do jedzenia rozłożone, powietrzem się nie żywią...
2mouse - jak się tak zastanowić to w tym garażu jest pełno jedzenia. Nigdy nie był sprzątany od czasu postawienia, które miało miejsce w 1999r. Także przez ten czas uzbierało się tam naprawdę sporo różnego rodzaju artykułów spożywczych, (głównie opakowania po czipsach, orzeszkach, waflach itp), więc pewnie jest tego kilka kilo 8)7

Tak mi do głowy teraz przyszło, że może jakby ten garaż tak porządnie posprzątać to i myszy by się wyniosły?! :mrgreen:
MichalOsw90 pisze:To juz naprawde lepiej zamiast tej yhmm kuwety brac kota bedzie problem z glowy przeciez kot to doskonaly lowca
MichalOsw90 - jak już pisałem kot nie wchodzi w rachubę bo mój pies by się nim zaopiekował :wink:

moralez pisze:Myślę, że da się wytrzymać. Kot jak ma za długo nie wymieniany piasek, to będzie robił gdzie indziej, ale nie w ta brudna kuwetę, wiec nie traktowałbym tego jako środka instant :mrgreen:
Postaw tą kuwete tam gdzie się najwięcej mysz kręci i kontroluj sytuacje 8)
Moralez- zapytam siostry co o tym sądzi, bo wydaję mi się, że jest to całkiem dobry pomysł :mrgreen:
Jak się nie sprawdzi to najwyżej kuwetę się usunie :D
XR in PROGRESS :D
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Środek odstraszający myszy?

Post autor: 2mouse »

jarema205 pisze:2mouse - jak się tak zastanowić to w tym garażu jest pełno jedzenia. Nigdy nie był sprzątany od czasu postawienia, które miało miejsce w 1999r. Także przez ten czas uzbierało się tam naprawdę sporo różnego rodzaju artykułów spożywczych, (głównie opakowania po czipsach, orzeszkach, waflach itp), więc pewnie jest tego kilka kilo 8)7

Tak mi do głowy teraz przyszło, że może jakby ten garaż tak porządnie posprzątać to i myszy by się wyniosły?!
Jakby to powiedzieć... Bardzo prawdopodobne.... :roll:
ODPOWIEDZ