Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Post autor: Fox »

Korzystajac z tego, ze pracujac z domu mozna pracowac z dowolnego miasta spedzilem niedawno kilka dni w Poznaniu. Moje spostrzezenia, oczywiscie w punktu widzenia turysty, sa nastepujace:

Podobalo mi sie:
- Bardzo ladne centrum po ktorym wygodnie sie jezdzi na rowerze. Jest sporo ulic, w ktorych chociaz ruch samochodowy jest dopuszczony, ruch jest znikomy.
- Sporo swietnych kamienic. Np cala pierzeja na zachod od palmiarni. W ogole roznorodnosc zabudowy jest niesamowita. Np czegos takiego jak zamek cesarski nie spodziewalem sie zobaczyc w Polsce.
- Nowo budowane budynki wydawaly sie ciekawsze niz te, ktore powstaja ostatnio w Krakowie. Biurowce pasuja wysokoscia do okolicy (nie to co np penis we Wroclawiu)
- Mnogosc jezior. Bylem tam niecaly tydzien wiec niewiele ale codziennie dojezdzalem na rowerze na inne kapielisko nad innym jeziorem i robilem bardzo przyjemne 1500m
- okolice Malty sa swietne dla ludzi z dziecmi.
- sporo zieleni. Jest gdzie biegac. park z cytadela jest ogromny.
- ceny uslug i noclegi wydaly mi sie bardzo przystepne ale mogla to byc kwestia pandemii.

Minusy:
- okolice Warty sa straszne. W Krakowie mamy barki, bulwary, balon i duzo zycia wzdluz rzeki (nie wspominajac o zamku). W poznaniu sa chaszcze i wystawione kontenery na smieci. Trzymam kciuki, zeby odkopano stare koryto. Moze to cos zmieni.
- w zakamarkach miedzy budynkami na srodku rynku cuchnie smieciami
- pod zamkiem widzialem sporo osob wyprozniajacych sie w krzakach. Pora dnia bez znaczenia.
- stadion z zewnatrz jest jeszcze brzydszy niz Wisly w Krakowie

Bardzo chetnie tam jeszcze kiedys wroce.
kint
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 20 maja wt, 2014 12:04 pm
Posiadany PUG: peugeot 205
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Post autor: kint »

Moim zdaniem warto wybrać Poznań choćby ze względu na możliwości pracy. Zdaje się, że bezrobocie jedno z najniższych w Polsce. Poza tym stosunek cen mieszkań do zarobków nie wypada źle. W mieście jest zawsze co robić. Sam nie mieszkam, ale brat tak i często u nich bywamy. Lubimy to miasto. Oni też.
qba223
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 30 lis sob, 2019 1:54 pm
Posiadany PUG: 607 2.7 V6 i szukam 205 :)
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Dąbrowa,WLKP.

Re: Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Post autor: qba223 »

Ja mieszkam pod Poznaniem (2 km) i "nie polecam" :P Patologia, mało Pugów samoloty latają 😋 a tak serio to POLECAM
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Post autor: sekator »

a ja byłem kilka razy w Poznaniu 8)7
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
ODPOWIEDZ