Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Post autor: d_ARC »

Jakie są zady i walety?
W mojej firmie pojawiło się ciekawe stanowisko, rozważam przeprowadzkę. Potrzebuję Waszych opinii na temat miasta, komfortu życia, atrakcji (w tym moto), kosztów życia i wynajmu kawalerki (najchętniej Malta lub blisko PFC oraz Chlebowej). Chętnie też koszty serwisu auta, względnie wynajęcia garażu, bo bez tego długo nie wytrzymam, a pod chmurką mi się nie widzi.
Decyzja poważna i raczej na co najmniej kilka lat, stąd muszę dokładnie przemyśleć temat i liczę na wsparcie :) Thx
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Post autor: d_ARC »

Halo Poznań, jest tam kto?
Awatar użytkownika
HideoOSW
Junior
Posty: 269
Rejestracja: 14 lis sob, 2009 3:23 pm
Posiadany PUG: 205 Winner PTS / 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Post autor: HideoOSW »

Coś od siebie napiszę mimo iż mieszkam w południowej wielkopolsce to sam wielokrotnie rozważałem wyjazd do większego miasta. Poznań lub Wrocław, bo mieszkam po środku od tych miast mniej wiecej do obu mam po 100km. Mniej więcej koszty życia w obu miastach podobne są, wynajęcie pokoju stancji to od 500zl jak sie dobrze poszuka, średnio w centrum 700zł za pokój! gdzie w moim mieście około 75 tyś ludzi to za 700zł można trafić mieszkanie w bloku. W Poznaniu mamy Tor Poznań, youngtimer party, track day, w halach Polagry odbywają się również różne targi motoryzacyjne itd. Na północy wielkopolski za Piłą jest tor Kuchara "Rally Land", tak samo kawałek do Bydgoszczy na tor kartingowy gdzie można się pościgać. Poznań sprawia wrażenie dość nowoczesnego miasta, infrastruktura jest rozbudowana, Blisko jest do Berlina i szybko elegancką autostradą Kulczyka, tylko ceny, czym bliżej granicy tym ceny przy autostradzie też bardziej zachodnie 8)7. Co do kosztów serwisowania auta i garażu to nie wiem, napewno większy niż w moim małym mieście. Gdybym miał wybierać Poznań a Wrocław to zdecydowanie pod względem motoryzacji wybrał bym Poznań, we Wro jest tylko tor przy Rakietowej, ale z Drugiej strony z Wro jest bliżej do Brna na tor gdzie track day kosztuje 2x mniej niż w Poznaniu 8)7 Nie wiem czy dla Ciebie coś przydatnego napisałem, ale potraktuj to jako takie moje rozważania.
Obrazek 1991 GTI [M0TW]
Obrazek 1993 WINNER [M0MY]
Obrazek 1992 XS [P3XY] RIP
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Post autor: d_ARC »

Bardzo, dzięki :) Liczę się z kosztami, stąd przeprowadzka tylko jeśli dogadamy się co do pensji, rozmowy trwają. Na pewno droższa będzie kawalerka, lunch na mieście czy wyjscie na piwko. Ubrania, elektronika, jedzenie raczej porównywalne. Dostępność części i serwisu na pewno lepsza, nie wiem jak ceny? Na pewno odczuję brak garażu i zaprzyjaźnionych motomaniaków. No i tu mocno martwi mnie brak forumowiczów z Poznania, nie spodziewałem się tego. Mocno liczyłem na jakieś spoty czy wspólne weekendowe dłubanie przy Pugu i piwku :Y
PS. Ostrów widzę... miasto rodzinne mojego Lwa.
Awatar użytkownika
HideoOSW
Junior
Posty: 269
Rejestracja: 14 lis sob, 2009 3:23 pm
Posiadany PUG: 205 Winner PTS / 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Post autor: HideoOSW »

Ależ z Poznania jest pare osób, napewno Wi205 - sam ogarniał tu na forum swojego Winnera więc jest bardzo obcykany w kosztach części, serwisu puga w Poznaniu. Rok temu poznałęm kolegę Api z forum na torze w Poznaniu, miał 205 Rallye, ale juz sprzedał. Napewno ktoś się znajdzie Api pojawia sie na Poznańskich Klasykach Nocą, fotografuje więc napewno tam można spotkać ludzi pozytywnie zakręconych staruszkami;)
Obrazek 1991 GTI [M0TW]
Obrazek 1993 WINNER [M0MY]
Obrazek 1992 XS [P3XY] RIP
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Post autor: RafGentry »

Jest jeszcze Misiek, którego trzeba wreszcie rozruszać, na Poznańskich Klasykach pojawia się Aver, a ja znam jeszcze jednego gościa z Poznania, który pomyka GTI.
Poza tym na mieście z tego co pamiętam pełno było 205-tek.

Ogólnie Poznań ma bardzo fajny klimat. Dużo się tam dzieje, i przyznam, że mógłbym tam mieszkać. Miasto nie za duże, ciekawie urządzone i takie po prostu przyjazne.
Awatar użytkownika
Pluto
Maniak
Posty: 1615
Rejestracja: 17 cze śr, 2009 10:33 pm
Posiadany PUG: Audi A4 Quattro Avant
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Post autor: Pluto »

Poznań jeżeli chodzi o samo miasto to lepszy niż Wrocław.
Ale na Dolnym Śląsku oprócz Rakietowej są jeszcze różne rajdy. Góry i Czechy nie daleko.

Ze Slavko rozmawialiśmy ostatnio o ogarnięciu ekipy nie tylko Pugów ale innych marek aby się właśnie spotykać.
Opel Vectra 1.6 75KM '91 -> Peugeot 205 Look 1.1 60KM '91 Obrazek -> Peugeot 106 Hasseröder 1.4 75KM '98 Obrazek @ Peugeot 106 Hasseröder 1.6 105KM '98 Obrazek
Awatar użytkownika
aver
Junior
Posty: 275
Rejestracja: 17 sty czw, 2013 12:17 am
Posiadany PUG: XTD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Konin-Poznań

Re: Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Post autor: aver »

Cześć, ,mieszkam w Poznaniu od kilku lat. jeżeli chodzi wynajem pokoju, to tak jak pisał Hideo, ceny zaczynają się od 500zł.
Jeżeli chodzi o kawalerki to ceny są rzędu 900-1200zł.

Co do komfortu mieszkania to bardzo w pożądku, przyjazne miasto. komunikacja dobrze ogarnięta. Przy Malcie, wiec na ratajach jest spokojnie. Ja ostatnio straciłem szybe,radio,nawi i cb.. ale to przez ciemną strefe osiedla na którym samochód nocował...
W godzinach szczytu przejazd przez Poznań to dobra godzina. natomiat wczesnym porankiem,gdy ulice puste to zajmuje 30min :wink:


Służba zdrowia, SOR, jeśli nie umierasz, to znaczy, że jesteś zdrowy i mozesz wracać do domu.

motoatrakcje, ja korzystam regularnie ze spotkań PoznańskichKlasykówNocą :wink: fajni ludzie, fajne samochody, zapraszam do obejrzenia galerii na fb


nie wiem ile kosztuje wynajecie garazu, tez by mi sie przydało takie schronienie :roll: musiałbyś przejrzeć jakieś gumtree lub tablice.pl

Serwis auta, z tego co widać na forum to Wi205 ogarnia temat. od zadań podstawowych mam zaprzyjaznionego mechanika, więc z częsciami i robocizną coś by sie ogarneło.

polecam osiedla: rataje,piątkowo
nie polecam: jeżyce, wilda, dębiec
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Post autor: d_ARC »

Wielkie dzięki za opinię.
Z publicznej służby zdrowia praktycznie nie korzystam.
Poznańska odmiana LKNów i toru mi pasuje :D
Garaż do ogarnięcia koniecznie, ale to sądzę jest do zrobienia.

Pozostaje mi więc czekać na końcowy wynik negocjacji :)
sidor

Re: Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Post autor: sidor »

Mieszkam we Wrocławiu ale mam kuzyna w Poznaniu. Myślę że oba miasta są porównywalne jeśli chodzi o zarobki , wynajem mieszkania itp. Jeśli mieszkasz gdzieś między tymi miastami możemy pomóc w temacie przeprowadzki bo mamy busa.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Post autor: RafGentry »

Kolego Sidor - lepiej, żeby nie okazało się, że zarejestrowałeś się na tym forum tylko po to, żeby zareklamować swoje usługi przeprowadzkowe.

Póki co upominam Cię, gdyż najwyraźniej nie zapoznałeś się z regulaminem.
Uzupełnij proszę profil forumowy i przywitaj się w temacie dla nowych użytkowników, a następnie zaprezentuj nam swoją 205-tkę.
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Post autor: d_ARC »

Temat do zamknięcie. Póki co zostaję w Lbl. :)
Mateo258
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja śr, 2020 8:35 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Post autor: Mateo258 »

odgrzeje kotleta z 6 lat :) Ja jestem z Poznania, polecam to miasto, są remonty i korki ale potem za to będzie lepiej gdy już wyremontują. Pracy jest full ( no teraz epidemia jest wiec lipa) ludzie w porządku, ceny mieszkań rozsądne. Jeżeli nadal rozważasz, ale ktoś inny to czyta co by chciał do Pyry wbijać to śmiało :D
Tomex
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 02 lip czw, 2020 3:54 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Post autor: Tomex »

Mateo258 pisze:
07 maja czw, 2020 3:57 pm
są remonty i korki ale potem za to będzie lepiej gdy już wyremontują.

W każdym dużym mieście będą remonty - to nieuniknione :P Jak ktoś chce nabrać doświadczenia w zawodzie, to fajna opcja ;) Tyle, że może być chwilowym rozwiązaniem, bo kupno mieszkania na stałe to naprawdę wysokie koszty. Porównując.. w Poznaniu/we Wrocławiu średniej wielkości mieszkanie np. 50/70 m2 z wyposażeniem, w dobrym stanie itp. kosztuje 450 tys. minimum.. oczywiście biorąc pod uwagę dobrą komunikację, dostęp do niezbędnych sklepów, no i pracy :D. Pod wielkim miastem możesz wykupić działkę i wykupić dom.. normalny, własny dom za tę samą cenę! Różnica? różnica.. tylko trzeba odpowiednio się ustawić i znaleźć swój zawód w mniejszym mieście.
Mateo258
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja śr, 2020 8:35 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Przeprowadzka do Poznania - czy warto?

Post autor: Mateo258 »

W Poznaniu mieszkanie 50 m2 to niestety 450 tys i to w stanie deweloperskim. Niestety takie sa realia. Jeżeli chodzi o budowę domu to działka sama to koszt pod samym poznaniem mim 300-400 zł od metra + budowa domu licz też śmiało z 3500-4000 zł od metra. Miasto drogie jak cholera ale fajne
ODPOWIEDZ