Filtr paliwa - jak to powinno być???

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
Gabr
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 05 paź śr, 2011 11:58 pm
Posiadany PUG: 1.9D
Numer Gadu-gadu: 0

Filtr paliwa - jak to powinno być???

Post autor: Gabr »

Witam serdecznie wszystkich.

Na wstępie pragnę poinformować wszystkich, że jestem początkującym posiadaczem 205 (3 tygodnie) czyli nie mam pojęcia o tym aucie. To nie koniec złych wieści... Niestety nie mam również pojęcia o mechanice :) ale mam chęci to zmienić.

Po krótkim życiorysie do rzeczy:

Mam 205 z 1984 roku w dieslu i sobie w nim dłubię. Chciałbym zapytać o filtr paliwa ponieważ są tam odcięte przewody. Poniżej zamieszczam zdjęcia i będę wdzięczny za informację po co ktoś tak to zrobił i ewentualnie co może być uszkodzone.

Zdjęcie0137.jpg
Numerem 1 oznaczyłem wąż, który mniej więcej w miejscu oznaczonym numerem 2 został zmostkowany. Ciekawy jestem czy ten wąż nie powinien być podłączony do tego filtra i jeśli tak to dlaczego powinien być podłączony?
Zdjęcie0140 - Kopia.jpg
Bardzo dziękuję za odpowiedzi
PiotrDiesel
Junior
Posty: 299
Rejestracja: 29 sty czw, 2009 8:11 pm
Posiadany PUG: GRD i GTD
Numer Gadu-gadu: 296692
Lokalizacja: Dąbrówki Łańcut Podkarpacie

Re: Filtr paliwa - jak to powinno być???

Post autor: PiotrDiesel »

Przewody które masz odciete ,a raczej się oberwały same są od czujnika pływakowego Który informuje jak jest woda w filtrze paliwa Bez tych kabelków da sie jezdziś Ktoś odłączył podgrzewanie filtra Na zime podgrzewanie jest przydatne Wąż jeden podepnij pod pierwsza rurke a drugi pod druga i będzie git
Gabr
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 05 paź śr, 2011 11:58 pm
Posiadany PUG: 1.9D
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Filtr paliwa - jak to powinno być???

Post autor: Gabr »

Super dzięki za odpowiedź. Domyślasz się może jednak dlaczego ktoś mógł to tak zrobić? Może być uszkodzony ten filtr czy cokolwiek innego?
Ospalek
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 19 paź śr, 2011 1:55 pm
Posiadany PUG: XLD
Numer Gadu-gadu: 2822135
Lokalizacja: Dęby

Re: Filtr paliwa - jak to powinno być???

Post autor: Ospalek »

Odłaczone przewody mogą oznaczać ze ktoś wymieniał wkład filtra a potem albo zapomnial albo nie wiedział jak podłaczyć... Bez odłaczenia ciężko wyjać go i wymienic wkład ale jest to możliwe.

U mnie ten od silnika jest podłączony z tym od filtra 1 od strony szyby.
Music is my Extasy
ODPOWIEDZ