Wywala płyn chłodniczy!!!

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
Awatar użytkownika
1.6_CTI
Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: 20 paź śr, 2010 12:09 pm
Posiadany PUG: 1.6 CTI 87r.
Numer Gadu-gadu: 5253178
Lokalizacja: Jaworzno

Wywala płyn chłodniczy!!!

Post autor: 1.6_CTI »

Panowie mam sprawę,
po wymianie termostatu przejechałem ok 2kkm. Dziś jak odpaliłem auto to zaczęło wywalać płyn z chłodnicy, możliwe że padł termostat i obieg jest zamknięty przez co rozgrzany płyn z silnika wywala do zbiornika wyrównawczego mam rację? Co się stanie jak wyciągnę termostat i poskładam bez? Z góry dzięki z odpowiedź
Awatar użytkownika
marcpol
Nowicjusz
Posty: 90
Rejestracja: 12 sie pt, 2011 1:48 pm
Posiadany PUG: 205 1.1 Look; 205 1.6 GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Juchnowiec/Białystok

Re: Wywala płyn chłodniczy!!!

Post autor: marcpol »

Sprawdź korek zbiorniczka wyrównawczego. Sprawdź czy chłodnica się nagrzewa. Jeśli zawór termostatyczny jest cały czas zamknięty nie będzie obiegu przez chłodnicę (będzie minimalny). Jeśli chłodnica się nagrzewa spróbuj odpowietrzyć układ, odpowietrzniki są przy przewodach nagrzewnicy i na obudowie termostatu. Jeśli nie pomoże to test CO2, da się zrobić nawet zwykłym analizatorem spalin, potem upg lub głowica/blok.
Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych, diesla, alternatorów, rozruszników http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?f=8&t=25519
Awatar użytkownika
1.6_CTI
Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: 20 paź śr, 2010 12:09 pm
Posiadany PUG: 1.6 CTI 87r.
Numer Gadu-gadu: 5253178
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wywala płyn chłodniczy!!!

Post autor: 1.6_CTI »

korek wyrównawczego jest ok, mi to ewidentnie wygląda na awarie termostatu, silnik się grzeje obieg zamknięty chłodnica zimna a płyn w silniku się gotuje i wywala go cały czas do wyrównawczego przy czym robi się ciśnienie i płyn nie nadąża wypływać wężykiem spustowym i wali do przepustnicy dużo płynu

niech mi ktoś powie czy stanie się coś jak wyciągnę termostat i poskładam bez niego??
Awatar użytkownika
marcpol
Nowicjusz
Posty: 90
Rejestracja: 12 sie pt, 2011 1:48 pm
Posiadany PUG: 205 1.1 Look; 205 1.6 GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Juchnowiec/Białystok

Re: Wywala płyn chłodniczy!!!

Post autor: marcpol »

Nic, silnik będzie miał problemy z nagrzaniem się. Termostat sprawdź po wyjęciu. Potrzebny garnek z wodą, kuchenka i termometr.
Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych, diesla, alternatorów, rozruszników http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?f=8&t=25519
ODPOWIEDZ