specjalista od gaźników w Krakowie_ możecie kogoś polecić?

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
Awatar użytkownika
Pawel_krak
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 18 sty śr, 2017 2:28 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 automatic
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

specjalista od gaźników w Krakowie_ możecie kogoś polecić?

Post autor: Pawel_krak »

Mam pytanie o to, czy macie kogoś w Krakowie lub okolicach kto daje sobie dobrze radę z konserwacją i wyregulowaniem gaźników stosowanych do silników w starszych Peugeotach? Mam problem, bo nie najlepiej zapala na zimnym silniku a nie lubię męczyć akumulatora i silnika. Trzeba go kilkakrotnie kręcić żeby zapalił, potem dławi się i gaśnie. Dopiero po drugim, trzecim odpaleniu i przytrzymywaniu gazu udaje się go uruchomić. Potem wszystko jest już dobrze. Na gorącym silniku zapala bez najmniejszych problemów. Mam wrażenie,że albo brakuje mu paliwa, albo jest jakiś problem z czujnikiem temperatury ( nie mam ręcznego ssania, tylko automatyczne) . Będę wdzięczny za odpowiedź, bo moje ostanie auto z gaźnikiem miałem kilkanaście lat temu i nie mam już kontaktu z mechanikiem, który radził sobie doskonale z gaźnikami w moich maluchach, fiatach polonezach czy wartburgach z dawnych lat
205 automatic '88
Awatar użytkownika
simon3
Maniak
Posty: 1082
Rejestracja: 03 lis ndz, 2013 3:53 pm
Posiadany PUG: 205 XS 1.4 XY8 Leżak '88
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: specjalista od gaźników w Krakowie_ możecie kogoś poleci

Post autor: simon3 »

Adam Klimek gaźniki wozi zdaje się tu :wink:
http://reges.pl/gazniki.htm

Ja jakiś czas temu dzwoniłem do tego Pana z zapytaniem od Webery od XY8 ale powiedział mi, że nie ma do nich części i na te chwilę nie podejmie się naprawy :?
Niewykluczone, że Twój gaźnik jest bardziej popularny nie będzie z nim takiego problemu ;)
Leżak, Monoblok, Suitcase... XY...
Awatar użytkownika
Pawel_krak
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 18 sty śr, 2017 2:28 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 automatic
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: specjalista od gaźników w Krakowie_ możecie kogoś poleci

Post autor: Pawel_krak »

simon3 pisze:Adam Klimek gaźniki wozi zdaje się tu :wink:
http://reges.pl/gazniki.htm

Ja jakiś czas temu dzwoniłem do tego Pana z zapytaniem od Webery od XY8 ale powiedział mi, że nie ma do nich części i na te chwilę nie podejmie się naprawy :?
Niewykluczone, że Twój gaźnik jest bardziej popularny nie będzie z nim takiego problemu ;)
Dziękuję. Mój gaźnik to Weber 36 TLC. Zestaw naprawczy kupiłem bez problemu w Eter-Mot z Łomianek. Mam nadzieję, że porządne przeczyszczenie, wymiana uszczelek i regulacja wystarczą.
205 automatic '88
ODPOWIEDZ