dziurawa skrzynia BE1 :(

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
Awatar użytkownika
Michal gti
Uzalezniony
Posty: 897
Rejestracja: 06 cze pt, 2003 4:32 pm
Posiadany PUG: 205 rallye, 205 GTi, 205 CTi, 205 RG Cabrio, 205 MultiVan, 306 GTi6, 505 GTi, 304 cabrio, 304 coupe
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Michal gti »

U mnie tak ze 4 skrzynie skończyły :P
krzycho

Post autor: krzycho »

blaszka pisze:
krzycho pisze:typowe dla tych skrzyń - większość BEx tak kończy
8 lat pracuje juz w serwisie citroena i w tym czasie takiego przypadku rozwalenia skrzyni nie widziałem owszem padały nieraz satelity i itp rzeczy wiec dlaczego piszesz ze to typowe :?
Dlatego tak pisze bo już widziałem 5 skrzyń i wszystkie w ten sam sposób rozwalone. Akurat w garażu zalega 5 skrzynia od Mi16 - identyko. A jak sie zapytacie Pana w sklepie Peugeota w Carserwisie to powie że to popularna rozwałka.

Moja skrzynia z diesla 1.9 BE1 przejechała już ponad 600 tys. km i nadal jeździ ale nie zmienia to faktu że wszyscy moi koledzy posiadający skrzynie BEx wymienili je z powodu rozłupania obudowy poprzez zakleszczające się odłamane zęby z satelit. Jest to słaby element i każdy kto używa samochodu do jazdy sportowej o tym wie.

A jest to i tak bardzo zywotna skrzynia bo skrzynie z nowych modeli Peugeota 206, 307 s silnikiem 1.6 110 KM są dużo, dużo gorsze. Niech wystarczającą rekomendacją będzie fakt że w Pucharze Peugeota 206 właśnie z tym silnikem nie jest niczym nadzwyczajnym fakt że zawodnik potrafi nie wyjechać z boksu na tor bo "mieli" się skrzynia po drodze
ODPOWIEDZ