kontrolka poziomu cieczy chłodzącej

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Serek
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 03 lut sob, 2007 5:51 pm
Posiadany PUG: Forever 1,1 '95, CTI I 1,6 '86
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław/Opole

kontrolka poziomu cieczy chłodzącej

Post autor: Serek »

Witam,
Jestem świeżo upieszonym właścicielem 205tki z 95r (forever) 1.1l :) Od niedawna zaczęła palić się kontrolka poziomu cieczy chłodzącej w chłodnicy. Sprawdziłem poziom... okazało się, iż płynu jest za dużo (praktycznie pod korek), więc ulałem go do 1/2 poziomu między min a max. Problem nie zniknął. Samochód normalnie pracuje, nie przegrzewa się, ale kontrolka wciąż świeci. Na samą kontrolkę znalazłem sposób- wystarczy wypiąć wtyczkę od korka od chłodnicy, gdzie zapewne jest czujnik. Tyle, że samego rzekomego problemu nie rozwiązuje. Może to być kwestia samej czujki? Układ na pewno nie jest zapowietrzony. Odkręcając zaworek do odpowietrzania leci tylko płyn bez żadnych bąbelków. W chłodnicy też jest płynu pod korek. Liczę na waszą pomoc :]
Awatar użytkownika
spricik
Junior
Posty: 100
Rejestracja: 05 lis ndz, 2006 7:05 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: spricik »

Ja mam podobny problem z tym czujnikiem.. tyle ze mam 205 Juniorka.
U mnie szujnik jest po lewej stronie na szczycie chłodnicy(jak sie stoi przodem do komory silnika samochodu). Na początku owszem miałem nieszczelną nagrzewnice i ubywało płynu...ale teraz juz wszedzie sucho..nowy płyn i odpowietrzany pare razy. Układ chłodzenia działa poprawnie...silnik sie nie przegrzewa...czuwa nad tym wentylator chłodnicy.
Najlepsze jest to ze raz moge zrobic 50 km i sie ani razu nie zaswieci..a innym razem moge przejechac 2km i sie na chwile zaswieci.
Było juz o tym na tym forum...te czujniki lubia sie obkamienić i w ogole zajsc syfem. Postanowilem sie tym narazie nie przejmowac...licze tylko ze czujnik temperatury działa poprawnie :D
Serek
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 03 lut sob, 2007 5:51 pm
Posiadany PUG: Forever 1,1 '95, CTI I 1,6 '86
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław/Opole

Post autor: Serek »

Dotychczas też się nie przejmowałem i jak widać też nie mam żadnych problemów. Różnica jednak jest taka, że u mnie ta kontrolka świeci się ciągle, nawet przed zapaleniem silnika (tzn bez kluczyka oczywiście nie świeci, to już byłoby na prawdę dziwne). Sprawdzę jeszcze jutro tą czujkę.
ODPOWIEDZ